SEDM DIVŮ ISLANDU LETECKY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Island

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.06. - 01.07. 2022
221
36 590
Zájezd již proběhl
02.07. - 08.07. 2022
222
36 590
Zájezd již proběhl
30.07. - 05.08. 2022
223
37 890
Zájezd již proběhl
07.08. - 13.08. 2022
224
37 590
Zájezd již proběhl

Popis

Dovolená na Islandu, o jaké sníte! Během pobytu na vlastní oči spatříme všechny zázraky přírody této jedinečné země. Nespotané vodopády na divokých řekách, monumentální ledovcové splazy ledovce Mýrdalsjökull, gejzír Strokkur, pravidelně vystřikující vroucí vodu až do výše 20 m. Vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, koupání v teplé říčce obklopeni pastelovými barvami „duhových hor“ Landmannalaugar, národní park Þingvellir, kde byl založen nejstarší parlament světa. Hlavní město Islandu Reykjavík. Krajina sopek a lávových polí, vývěry síry, relaxace v termálních bazénech. V termínu od 30.7. se zúčastní český cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.

Program zájezdu

1.den: Praha – Keflavík.

Odlet večer z Prahy (za příplatek z Košic). Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík, kde přistaneme kolem půlnoci. Transfer na nocleh.

2.den: Zlatý trojúhelník.

Vrchol islandského putování, tzv. Zlatý trojúhelník. Návštěva sídla biskupství v osadě Skálholt, přejezd do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Zastávka v národním parku Thingvellir (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Althing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir zpět na místo ubytování.

3.den: Vestmannaeyjar.

Výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy – lodní jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu, výstup na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Ostrov Heimaey je též známý početnými ptačími koloniemi.

4.den: Landmannalaugar.

Cesta do islandského vnitrozemí, do turisticky atraktivní geotermální oblasti Landmannalaugar. Jedná se o pohádkově barevnou oblast uprostřed divokých hor. Díky svěží barevnosti se Landmannalaugaru přezdívá „duhové hory“. Z turistického střediska, které leží v srdci oblasti na pokraji lávového pole, se návštěvníkům nabízí pestrá paleta pěších výletů různé obtížnosti. Místním unikátem, který každoročně přitahuje nejen zahraniční turisty, ale i samotné Islanďany, je možnost koupele a dobití energie po náročných i lehčích túrách v přírodní laguně s termální vodou, která vzniká soutokem horké a chladnější říčky. V případě nesjízdnosti silnic nebo špatného počasí navštívíme místo Landmannalaugaru podobně barevnou geotermální oblast u městečka Hveragerdi včetně možnosti koupání v teplé říčce.

5.den: Jižní pobřeží.

Cesta po jižním pobřeží (možnost v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla). Krátká vycházka podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Nejjižnější mys Islandu Dyrhólaey se skalní bránou. Městečko Vík s černou sopečnou pláží s čedičovou jeskyní. Zastávka u splazu ledovce Sólheimajökull. Pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull procházka u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. Vodopád Gljúfrafoss.

6.-7.den: Reykjavík, Modrá laguna – Praha.

Dopoledne fakultativně možnost zúčastnit se plavby za pozorováním velryb, případně návštěva expozice vulkanologie či architektonický skvost Reykjavíku – kulturní dům Harpa. Odpoledne krátká společná prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku: radnice „u rybníka“, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Večerní koupání v unikátních termálních lázních Modrá laguna (příplatek 1900 Kč, nutno objednat při přihlášení), pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy kolem půlnoci. Ráno přílet do Prahy.

Pozn.

Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena. Změna pořadí dnů programu dle aktuálních podmínek na Islandu vyhrazena.

Délka tras:
letadlem 5600 km, autem 700 km, pěšky 4x 2-5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 10-22 °C, proměnlivé
Nástupní místo:
Praha (za příplatek Košice)
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny, trajekt na Vestmannské ostrovy a zpět. Ubytování: 5x chatky (nebo penziony) - 2-lůžkové pokoje s vlastním nebo společným příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2000 Kč (5x). Strava: 5x snídaně. Je možné dokoupit 4x večeře (o dvou chodech - min. 10 osob): 3 600 Kč.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny, trajekt na Vestmannské ostrovy a zpět.
Ubytování:
5x chatky (nebo penziony) - 2-lůžkové pokoje s vlastním nebo společným příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2000 Kč (5x).
Strava:
5x snídaně. Je možné dokoupit 4x večeře (o dvou chodech - min. 10 osob): 3 600 Kč.

Mapa

Mapa - 0221/SEDM DIVŮ ISLANDU LETECKY

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.