ISLAND – CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Island

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
07.03. - 12.03. 2024
211
49 990
Rezervovat
03.10. - 08.10. 2024
212
49 990
Rezervovat

Popis

Letecky na Island v menší skupince a auty v termínu, který byste nečekali. Cesta na sever v období, kdy noc už (nebo ještě stále) vládne nade dnem a podtrhuje tak úchvatnou romantickou krásu islandské přírody. V době s největší nadějí na spatření magické polární záře – stačí jen trocha štěstí, aby si člověk odvezl celoživotní zážitek. Ale i když se nepodaří, z návštěvy zimního Islandu nemůžete být zklamáni. Mohutné vodopády pod ledovými příkrovy i jezero Jökulsárlón s ledovými krami jak u Severního pólu mají neopakovatelné kouzlo a koupel v horké vodě Modré laguny není nikdy tak příjemná jako právě v zimě. Překonejte stereotypy, že na Island jedině v létě a přesvědčte se sami!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Keflavík. Jižní pobřeží.

Let na Island. Jízda na východ po jižním pobřeží s výhledy na zasněžený vrcholek sopky Hekla (1491 m), na ledovec sopky Eyafjallajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě) a na ledovec Mýrdalsjökull další aktivní sopky Katla. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss – každý úplně jiný a všechny krásné. Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova – skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

3.den: Jökulsárlón, N.P. Skaftafell.

Jízda na východ k jedinečnému ledovcovému jezeru Jökulsárlón s plovoucími krami evokujícími drsnou Arktidu. Pozorování tuleňů. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Kirkjubaejarklaustur: čedičová „kostelní dlažba“. Bezútěšná krajina lávových polí.

4.den: Zlatý trojúhelník.

Peřeje nejmohutnějšího vodopádu Islandu Urridafoss na řece Thjórsá. Procházka po obvodu kráteru nad jezírkem Keriđ uvnitř vulkánu. Sídlo islandských biskupů Skálholt. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir. Snad nejkrásnější z nesčetných islandských vodopádů – impozantní „Zlatý“ Gullfoss. Největší jezero Islandu – Thingvallavatn. Národní park Thingvellir: aktivní rift – stále se rozšiřující hlavní atlantický zlom aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin. Althing – nejstarší evropský parlament. *Alternativně možnost unikátního šnorchlování (v neoprenu) v průzračné vodě zatopené pukliny Silfra ve zlomu mezi Evropou a Amerikou – dle TripAdvisoru jedna z pěti nejskvělejších aktivit na světě.

5.-6.den: Reykjavík, Reykjanes – Praha.

Hveragerđi – metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Hlavní město Reykjavík: centrum s budovou parlamentu a novou radnicí s obří plastickou mapou Islandu, dominanta města – katedrála Hallgrímskirkja. Dle zájmu a časových možností návštěva pravděpodobně nejvýstavnější a nejzajímavější vodárny na světě, muzeí (včetně světově unikátního muzea penisů), moderního kulturního centra Harpa aj. Poloostrov Reykjanes: farma Bessastađir – sídlo islandských prezidentů. *Návštěva Modré laguny, koupání v islandském „Mrtvém moři“, podobně léčivém i slaném. Návrat domů.

Pozn.

Na oba volitelné výlety (*) nutná rezervace předem, bližší informace v CK.

Pozn.

Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro auto vyhrazena. Případný alternativní program dle dané situace. Pozorování polární záře (za příznivého počasí) proběhne formou večerních výjezdů. Ideální doba na pozorování je večer mezi 22. až 2. hodinou v noci.

Pozn.

Zájezd lze uspořádat na objednávku kdykoliv cca od konce září do začátku dubna.

Délka tras:
letadlem 5600 km, autem 1200 km, pěšky 3x 2-5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 0-7 °C, proměnlivé, v noci i výrazně pod nulou
Nástupní místo:
Praha (případně Vídeň)
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Island včetně tax a poplatků, doprava pronajatými auty (minivany) po trase. Ubytování: 5x (turistické, 2-3*) hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9900 Kč (5x). Strava: 5x snídaně.
Doprava:
Letecká na Island včetně tax a poplatků, doprava pronajatými auty (minivany) po trase
Ubytování:
5x (turistické) hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9900 Kč (5x)
Strava:
5x snídaně

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.