ŠPICBERKY – OSTROVY LEDNÍHO MEDVĚDA

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 11
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Špicberky

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
29.07. - 08.08. 2022
201
40 990
Rezervovat

Popis

Vzrušující expedice do země nazývané „Zubaté vrcholky” či „Chladný okraj”. Do království ticha polárních pustin, modré oblohy, ledovců, skalních útesů s ptačími koloniemi a divoké arktické tundry s polárními liškami, soby a ledními medvědy. Výprava (pro většinu) nejseverněji za život, na půl cesty mezi polárním kruhem a severním pólem (je vzdálený jen cca 1000 km), do míst, kde v létě slunce nezapadá. Výlet motorovým člunem k ledovci a možnost mořského kajakingu. Nezapomenutelný trek na 78° severní šířky poloostrovem Nordenskröld vede mimo civilizaci, během treku se může objevit lední medvěd. Průvodcem zájezdu bude legendární polární cestovatel Miroslav Jakeš, který (kromě mnoha dalších cest, mj. 19 výprav na Severní pól) Špicberky navštívil téměř 50x.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Longyearbyen.

Let do Skandinávie a dále na Špicberky. Longyearbyen – prohlídka nejsevernějšího města světa, správního centra (a jediného městečka) souostroví: Svalbard museum. Příprava na trek. Pro otužilé odvážlivce koupání ve fjordu Adventfjorden, pro ostatní v krytém bazénu. Nocleh v kempu.

3.-7.den: Trek Západním Špicberkem.

Pochod údolím Bjorndalen. Výhledy na divoké skalnaté pobřeží, ledovce i „Ledový fjord“ Isfjorden. Sestup k moři k chatě ruského geologa a polárníka Rusanova. Dále k zálivu Colesbukta. Výstup do hor s ledovci na jejich vrcholcích. Kolem vrcholu Russekollen do údolí Fardalen, podél ledovců Habergbreen, Dryadbreen a Borgerbreen pod horou Habergnuten (1031 m). Sestup údolím Endalen k jezeru Isdammen. Návrat do Longyearbyenu. Během treku projdete arktickou tundrou, vystoupáte do hor, spatříte polární lišky i soby. V oblasti se může vzácně objevit lední medvěd. Skupinu doprovází průvodce se střelnou zbraní. Noclehy jsou pod stany ve volné divoké přírodě.

8.-9.den: Ledovce Longyearbreen a Von Postbreen.

Výstup nalehko k ledovci Longyearbreen. Možnost nálezů fosilií pravěké flóry. Další den cca 6-hodinová plavba motorovým člunem: zastávka u kolonií hnízdících ptáků ve fjordu Sassenfjorden, pozorování čela ledovce Von Postbreen z moře. Noclehy v kempu.

10.den: Longyearbyen, *Adventfjorden.

Longyearbyen: odpočinek, nákupy suvenýrů, návštěva nejsevernější hospody světa. *Volitelně plavba mořským kajakem fjordem Adventfjorden s pěším výletem. Pozorování ptactva a stále vzácnějších tuleňů (cena cca 1100 NOK, v ceně je oběd). Nocleh v kempu.

11.den: Longyearbyen – Praha.

Návrat domů.

Pozn.

Bližší informace o zájezdu v CK.

Délka tras:
letadlem 8500 km, pěšky celkem cca 80 km (3x 6-8 km, 3x 12-16 km, 1x 20 km)
Počasí:
0-10 °C, v noci může být menší mrazík se sněhovou přeháňkou, občas déšť či mlha
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Celodenní výlet - plavba motorovým člunem k ledovci Von Postbreen. Pronájem střelné zbraně včetně střeliva (preventivní ochrana proti medvědům). Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Špicberky včetně tax a poplatků, transfery z a na letiště v Longyearbyenu. Ubytování: 5x nocleh v kempu v Longyearbyenu (s kuchyňkou a sušárnou), ostatní noci v divočině (vlastní stany). Strava: 1x oběd (během výletu na člunu k ledovci Von Postbreen).
Doprava:
Letecká na Špicberky včetně tax a poplatků, transfery z a na letiště v Longyearbyenu.
Ubytování:
5x nocleh v kempu v Longyearbyenu (s kuchyňkou a sušárnou), ostatní noci v divočině (vlastní stany)
Strava:
1x oběd (během výletu na člunu k ledovci Von Postbreen)

Všeobecné informace

Pasy a víza: Občané ČR a SR mohou vstupovat a pobývat na území Norského království bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním pasem.
Doporučujeme však cestovat s cestovním pasem jehož platnost je alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu.
Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete v kempech v Longyearbyenu s kuchyňkou a sušárnou (5x). Ostatní noci v divočině ve vlastních stanech.

Strava: V ceně zájezdu je 1x oběd během výletu na člunu k ledovci Von Postbreen. Ostatní strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Nápomocen Vám bude i průvodce zájezdu při výběru jídla.

Doprava: Letecká na Špicberky včetně tax a poplatků, transfery z a na letiště v Longyearbyenu.

Klimatické poměry: Průměrná denní teplota v červenci je 3°až 6°C, za posledních 19 let nejvyšší teplota 18°C, nejnižší teplota –3°C, průměrný srpnový počet dní se sněhovou přeháňkou jsou 3. Je třeba počítat s dešťovými přeháňkami a mlhou.

Jak se zabalit: Potřebujete turistickou výbavu pro vysokohorskou turistiku odpovídající programu expedice a klimatu (jako součást výbavy je nezbytné oblečení, obuv a vybavení odolné silnému nárazovému větru, vodě a mokrému sněhu), teleskopické hole, dobré trekové boty nad kotníky ze silné kůže nebo kožené s goretexem, ev. boty na brodění, základní zimní výbavu včetně čepice, rukavic, z materiálů doporučujeme moiru, polartec, goretex, winterstop atd., náhradní oblečení, goretexovou (případně z jiných odpovídajících materiálů – odolnost vítr, voda, sníh) soupravu kalhoty a bunda s kapucou, pokrývku hlavy s moskytiérou, brýle s UV filtrem, kompletní osobní lékárnu, veškerou výbavu na vaření, láhev na 1,5 l vody, nepromokavý obal na batoh, opalovací krém s co nejvyšším UV faktorem, repelenty, fenistil. Další detaily k vybavení na schůzce. Maximální váha zavazadel do letadla – 20 kg batoh, 5 kg příruční zavazadlo. Přesný popis výbavy na tento zájezd obdržíte v informačním dopise, kde nalezenete aktuální informace.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Na vstupné počítejte celkem během programu cca 150 NOK (tj. cca 20 EUR). Doporučené kapesné 200 až 250 EUR (spíše na jídlo a pití v průběhu zájezdu – rozmezí je orientační, záleží na Vás v jaké finanční relaci za jídlo a pití se budete pohybovat) v hotovosti a platební kartu s částkou minimálně v přepočtu 5 000 Kč – tato suma slouží jako Vaše finanční rezerva. *Možnost fakultativních výletů: kajakem po Adventfjorden s pěším výletem (cca 4 hodiny): 3300 Kč, pozorování ptactva a stále vzácnějších tuleňů cca 1100 NOK (cca 2 900 Kč).
Valutové vybavení Vám bude upřesněno v informačním dopise – tyto částky jsou pouze orientační.

Náročnost: Zájezd odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha prohlídky zajímavých míst, krátké vycházky v přírodě. Přesto vzhledem k chladnému počasí s možností srážek doporučujeme s sebou buď zimní obuv (kotníkové polobotky) nebo lehké, nepromokavé turistické boty, obojí se silnou ponožkou. Můžete očekávat chůzi nezpevněným terénem.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.