ŠPICBERKY – OSTROVY LEDNÍHO MEDVĚDA

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 11
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Špicberky

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
29.07. - 08.08. 2022
201
40 990
Zájezd již proběhl

Popis

Vzrušující expedice do země nazývané „Zubaté vrcholky” či „Chladný okraj”. Do království ticha polárních pustin, modré oblohy, ledovců, skalních útesů s ptačími koloniemi a divoké arktické tundry s polárními liškami, soby a ledními medvědy. Výprava (pro většinu) nejseverněji za život, na půl cesty mezi polárním kruhem a severním pólem (je vzdálený jen cca 1000 km), do míst, kde v létě slunce nezapadá. Výlet motorovým člunem k ledovci a možnost mořského kajakingu. Nezapomenutelný trek na 78° severní šířky poloostrovem Nordenskröld vede mimo civilizaci, během treku se může objevit lední medvěd. Průvodcem zájezdu bude legendární polární cestovatel Miroslav Jakeš, který (kromě mnoha dalších cest, mj. 19 výprav na Severní pól) Špicberky navštívil téměř 50x.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Longyearbyen.

Let do Skandinávie a dále na Špicberky. Longyearbyen – prohlídka nejsevernějšího města světa, správního centra (a jediného městečka) souostroví: Svalbard museum. Příprava na trek. Pro otužilé odvážlivce koupání ve fjordu Adventfjorden, pro ostatní v krytém bazénu. Nocleh v kempu.

3.-7.den: Trek Západním Špicberkem.

Pochod údolím Bjorndalen. Výhledy na divoké skalnaté pobřeží, ledovce i „Ledový fjord“ Isfjorden. Sestup k moři k chatě ruského geologa a polárníka Rusanova. Dále k zálivu Colesbukta. Výstup do hor s ledovci na jejich vrcholcích. Kolem vrcholu Russekollen do údolí Fardalen, podél ledovců Habergbreen, Dryadbreen a Borgerbreen pod horou Habergnuten (1031 m). Sestup údolím Endalen k jezeru Isdammen. Návrat do Longyearbyenu. Během treku projdete arktickou tundrou, vystoupáte do hor, spatříte polární lišky i soby. V oblasti se může vzácně objevit lední medvěd. Skupinu doprovází průvodce se střelnou zbraní. Noclehy jsou pod stany ve volné divoké přírodě.

8.-9.den: Ledovce Longyearbreen a Von Postbreen.

Výstup nalehko k ledovci Longyearbreen. Možnost nálezů fosilií pravěké flóry. Další den cca 6-hodinová plavba motorovým člunem: zastávka u kolonií hnízdících ptáků ve fjordu Sassenfjorden, pozorování čela ledovce Von Postbreen z moře. Noclehy v kempu.

10.den: Longyearbyen, *Adventfjorden.

Longyearbyen: odpočinek, nákupy suvenýrů, návštěva nejsevernější hospody světa. *Volitelně plavba mořským kajakem fjordem Adventfjorden s pěším výletem. Pozorování ptactva a stále vzácnějších tuleňů (cena cca 1100 NOK, v ceně je oběd). Nocleh v kempu.

11.den: Longyearbyen – Praha.

Návrat domů.

Pozn.

Bližší informace o zájezdu v CK.

Délka tras:
letadlem 8500 km, pěšky celkem cca 80 km (3x 6-8 km, 3x 12-16 km, 1x 20 km)
Počasí:
0-10 °C, v noci může být menší mrazík se sněhovou přeháňkou, občas déšť či mlha
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Celodenní výlet - plavba motorovým člunem k ledovci Von Postbreen. Pronájem střelné zbraně včetně střeliva (preventivní ochrana proti medvědům). Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Špicberky včetně tax a poplatků, transfery z a na letiště v Longyearbyenu. Ubytování: 5x nocleh v kempu v Longyearbyenu (s kuchyňkou a sušárnou), ostatní noci v divočině (vlastní stany). Strava: 1x oběd (během výletu na člunu k ledovci Von Postbreen).
Doprava:
Letecká na Špicberky včetně tax a poplatků, transfery z a na letiště v Longyearbyenu.
Ubytování:
5x nocleh v kempu v Longyearbyenu (s kuchyňkou a sušárnou), ostatní noci v divočině (vlastní stany)
Strava:
1x oběd (během výletu na člunu k ledovci Von Postbreen)

Mapa

Mapa - 0201/ŠPICBERKY – OSTROVY LEDNÍHO MEDVĚDA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.