TREK JIHOZÁPADNÍM GRÓNSKEM – KALAALLIT NUNAAT

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 12
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Grónsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.06. - 12.06. 2022
505
49 990
Rezervovat

Popis

Jedinečný trek za polárním kruhem v Kalaallit Nunaat (Zemi Kalaallitů, původních Inuitů obývajících Grónsko) kvetoucí arktickou tundrou s nulovým osídlením po trase, kde nepotkáte turisty. Krajina s bezpočtem skalnatých vrcholů, říček, řek a jezer. Daleké výhledy. Za příznivých podmínek sestup k nejdelšímu grónskému fjordu Sondre Stromfjord a lov lososů. Výstup na Russelův ledovec. Pozorování „telení“ ledovce. Výlet do třetihor – Ammalortup Nunaa (Granátové hory). Bezprostřední pozorování desítek divokých zvířat a ptactva (pižmoni, sobi, polární lišky). Bílé noci. Úžasné zážitky a velké dobrodružství!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Kangerlussuaq (Sondre Stromfjord) – Kelly Ville.

Letecky přes Kodaň do Kangerlussuaqu na konci 200 km dlouhého fjordu Sondre Stromfjord při západním pobřeží Grónska. Kangerlussuaq (grónsky Velký fjord, dříve dánsky Sondre Stromfjord) je nejmenší grónské město (s cca 550 obyvateli). Zahájení treku, který proběhne cca 60-130 km nad polárním kruhem. Terénním autem písečnou pouští Akuliarusiarsuup Kuua (písečné přesypy) k Russelovu ledovci. Možnost prvního setkání s divokými zvířaty (pižmoni, sobi). Výstup na Russelův ledovec a pěší výlet jeho ledovým bludištěm s malými říčkami, jezírky a vodopády. Nocleh u říčky v údolí Israndsdalen s výhledem na ledovec.

3.-7.den: Jezero Qarlissuit – Sondre Stromfjord – Russelův ledovec – Kangerlussuaq.

Výstup k čelu ledovce, pozorování telení (jeho odlamování). Putování největším grónským „lesem” u jezera Aajuitsup Tasia. Výhledy z horského hřbetu na fjord Sondre Stromfjord. Sestup stěnou Kokkenfjeldet s výhledem na horu Homole cukru (Sugar Loaf). Návrat do Kangerlussuaq, možnost doplnění zásob. *Fakultativně možnost vyhlídkového letu nad oblastí Kangerlussuaqu a Russelova ledovce.

8.-10.den: Kangerlussuaq – Fergusonovo jezero – Granátové hory – Kangerlussuaq.

Granátové hory – Ammalortup Nunaa s věčným ledem ve skalních puklinách a jeskyních na břehu Fergusonova jezera. Z dálky viditelná granátová stěna vrcholu Tasersuatsia-ap Kinginnera. Koberce kvetoucích rododendronů, velké množství divokých zvířat a ptactva, peřeje a vodopády na horských říčkách. Fotograficky velmi zajímavá krajina. Možnost nálezů krystalických granátů. Radiální výstupy na vrcholy s panoramatickým rozhledem. Návrat do Kangerlussuaqu.

11.-12.den: Ravneklippen – Kangerlussuaq – Praha.

Návrat domů přes Kodaň (s noclehem v Kodani).

Pozn.

Bližší informace o zájezdu v CK.

Délka tras:
letadlem 9000 km, terénním vozem do 40 km, pěšky celkem cca 120 km (10x 10-15 km)
Počasí:
5-10 °C, v noci se může objevit menší mráz se sněhovou přeháňkou
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, společný technický materiál, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Grónska včetně letištních tax a poplatků, v Grónsku terénní vůz s místním řidičem na trase Kangerlussuaq - Russelův ledovec, v Kodani transfery z a na letiště (MHD). Ubytování: 1x hostel v Kodani. Ostatní noclehy v divočině ve vlastních stanech.
Doprava:
Letecká do Grónska včetně letištních tax a poplatků, v Grónsku terénní vůz s místním řidičem na trase Kangerlussuaq - Russelův ledovec, v Kodani transfery z a na letiště (MHD)
Ubytování:
1x hostel v Kodani. Ostatní noclehy v divočině ve vlastních stanech.

Všeobecné informace

Pasy a víza: Pro tuto cestu potřebujete cestovní pas platný ještě 6 měsíců po Vašem návratu, víza nejsou pro občany ČR potřeba.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: 1x hostel v Kodani, ostatní noci v divočině (vlastní stany).

Strava: Vaření vlastní péčí na vlastních vařičích.

Doprava: V Letecká do Grónska včetně letištních tax a poplatků, v Grónsku terénní vůz s místním řidičem na trase Kangerlussuaq – Russelův ledovec, v Kodani transfery z a na letiště (MHD).

Klimatické poměry: v termínu zájezdu lze obecně očekávat chladnější, mírně deštivé počasí s občasnými nárazovými silnějšími dešťovými, případně sněhovými přeháňkami, ještě jsou možné slabší noční mrazíky. V červnu se může větrná bouře. Průměrná denní teplota v červnu 5°C. Nejzákladnější informace typu zvířata, počasí atd. najdete na www.greenland.com a www.weatherreports.comwww.wunderground.com.

Jak se zabalit: Potřebujete turistickou výbavu pro vysokohorskou turistiku odpovídající programu expedice a klimatu (jako součást výbavy je nezbytné oblečení, obuv a vybavení odolné silnému nárazovému větru, vodě a mokrému sněhu), teleskopické hole, stany se samonosnou konstrukcí odolné silnému nárazovému větru, kvalitní spací pytel – vzhledem k povětrnostním podmínkám doporučujeme výplň z dutého vlákna s hodnotou komfort –8 až –10°C, kvalitní nenasákavou karimatku, dobré trekové boty nad kotníky ze silné kůže nebo kožené s goretexem, (ev. boty na brodění), základní zimní výbavu včetně čepice, rukavic, z materiálů doporučujeme moiru, polartec, goretex, winterstop atd., náhradní oblečení, goretexovou (případně z jiných odpovídajících materiálů – odolnost vítr, voda, sníh) soupravu kalhoty a bunda s kapucí, pokrývku hlavy s moskytiérou, brýle s UV filtrem, kompletní osobní lékárnu, veškerou výbavu na vaření, láhev na 1,5 l vody, termoska, nepromokavý obal na batoh, opalovací krém s co nejvyšším UV faktorem, repelenty, fenistil.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Doporučené kapesné 300 až 350 EUR v hotovosti a platební kartu s částkou minimálně v přepočtu 5.000 Kč – tato suma slouží jako Vaše finanční rezerva.

Náročnost: program je fyzicky středně náročný, nevyžaduje žádnou zvláštní výbavu ani dovednosti, nezahrnuje horolezecké techniky ani prvky. Trasy jsou srovnatelné s horskou turistikou, vystupují do nadmořských výšek cca 600 m (často velký výškový rozdíl během jednoho dne), podmáčený terén a překonávání studených vodních toků. Součástí programu je i výstup na Russelův ledovec s pěším výletem po ledovci. Náročnost výrazně ovlivňuje studené podnebí grónského jihozápadu. Budete se pohybovat v rozmezí 60 až 130 km nad polárním kruhem. Na trase je možnost 1x doplnění potravin (během programu se 1x vrátíte do Kangerlussuaqu, odkud budete pokračovat do Granátových hor). Všichni účastníci si nesou veškerou výstroj a výzbroj včetně potravin a další nezbytné výbavy po celou dobu pochodu. Délka trasy cca 120 km podle počasí, náročnosti terénu a výkonnosti skupiny. Výskyt komárů a muchniček.

Očkování: Ačkoliv není na stránkách ministerstva zahraničí (www.mzv.cz) uváděno povinné očkování pro Grónsko, doporučuje se, aby každý turista cestující do Grónska měl očkování proti žloutence A+B. Informujte se u svého lékaře, na příslušné hygienické stanici nebo na zdravotnických informacích. Doporučujeme Vám odbornou konzultaci. Informace najdete na www.domuvezdravi.czwww.ockovani-zahranici.czwww.vakciny.cz. Účastník zájezdu sám rozhoduje o svém očkování, jeho výběru a včasnosti.

Personál: Jméno průvodce zájezdu bude uvedeno v informačním dopise.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.