TREK JIHOZÁPADNÍM GRÓNSKEM – KALAALLIT NUNAAT

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 12
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Grónsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
02.06. - 13.06. 2023
505
52 990
Zájezd již proběhl

Popis

Jedinečný trek za polárním kruhem v Kalaallit Nunaat (Zemi Kalaallitů, původních Inuitů obývajících Grónsko) kvetoucí arktickou tundrou s nulovým osídlením po trase, kde nepotkáte turisty. Krajina s bezpočtem skalnatých vrcholů, říček, řek a jezer. Daleké výhledy. Za příznivých podmínek sestup k nejdelšímu grónskému fjordu Sondre Stromfjord a lov lososů. Výstup na Russelův ledovec. Pozorování „telení“ ledovce. Výlet do třetihor – Ammalortup Nunaa (Granátové hory). Bezprostřední pozorování desítek divokých zvířat a ptactva (pižmoni, sobi, polární lišky). Bílé noci. Úžasné zážitky a velké dobrodružství!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Kangerlussuaq (Sondre Stromfjord) – Kelly Ville.

Letecky přes Kodaň do Kangerlussuaqu na konci 200 km dlouhého fjordu Sondre Stromfjord při západním pobřeží Grónska. Kangerlussuaq (grónsky Velký fjord, dříve dánsky Sondre Stromfjord) je nejmenší grónské město (s cca 550 obyvateli). Zahájení treku, který proběhne cca 60-130 km nad polárním kruhem. Terénním autem písečnou pouští Akuliarusiarsuup Kuua (písečné přesypy) k Russelovu ledovci. Možnost prvního setkání s divokými zvířaty (pižmoni, sobi). Výstup na Russelův ledovec a pěší výlet jeho ledovým bludištěm s malými říčkami, jezírky a vodopády. Nocleh u říčky v údolí Israndsdalen s výhledem na ledovec.

3.-7.den: Jezero Qarlissuit – Sondre Stromfjord – Russelův ledovec – Kangerlussuaq.

Výstup k čelu ledovce, pozorování telení (jeho odlamování). Putování největším grónským „lesem” u jezera Aajuitsup Tasia. Výhledy z horského hřbetu na fjord Sondre Stromfjord. Sestup stěnou Kokkenfjeldet s výhledem na horu Homole cukru (Sugar Loaf). Návrat do Kangerlussuaq, možnost doplnění zásob. *Fakultativně možnost vyhlídkového letu nad oblastí Kangerlussuaqu a Russelova ledovce.

8.-10.den: Kangerlussuaq – Fergusonovo jezero – Granátové hory – Kangerlussuaq.

Granátové hory – Ammalortup Nunaa s věčným ledem ve skalních puklinách a jeskyních na břehu Fergusonova jezera. Z dálky viditelná granátová stěna vrcholu Tasersuatsia-ap Kinginnera. Koberce kvetoucích rododendronů, velké množství divokých zvířat a ptactva, peřeje a vodopády na horských říčkách. Fotograficky velmi zajímavá krajina. Možnost nálezů krystalických granátů. Radiální výstupy na vrcholy s panoramatickým rozhledem. Návrat do Kangerlussuaqu.

11.-12.den: Ravneklippen – Kangerlussuaq – Praha.

Návrat domů přes Kodaň (s noclehem v Kodani).

Pozn.

Bližší informace o zájezdu v CK.

Délka tras:
letadlem 9000 km, terénním vozem do 40 km, pěšky celkem cca 120 km (10x 10-15 km)
Počasí:
5-10 °C, v noci se může objevit menší mráz se sněhovou přeháňkou
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, společný technický materiál, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Grónska včetně letištních tax a poplatků, v Grónsku terénní vůz s místním řidičem na trase Kangerlussuaq - Russelův ledovec, v Kodani transfery z a na letiště (MHD). Ubytování: 1x hostel v Kodani. Ostatní noclehy v divočině ve vlastních stanech.
Doprava:
Letecká do Grónska včetně letištních tax a poplatků, v Grónsku terénní vůz s místním řidičem na trase Kangerlussuaq - Russelův ledovec, v Kodani transfery z a na letiště (MHD)
Ubytování:
1x hostel v Kodani. Ostatní noclehy v divočině ve vlastních stanech.

Mapa

Mapa - 0505/TREK JIHOZÁPADNÍM GRÓNSKEM – KALAALLIT NUNAAT

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.