MADEIRA – OSTROV KVĚTŮ A VŮNÍ V DOBĚ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Madeira

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.04. - 02.05. 2024
194
35 490
Rezervovat

Popis

Exotický ostrov v Atlantiku, blíže Africe než Evropě. Endemická květena, přírodní rezervace a botanické zahrady, bujná vegetace, strmé stráně, zelená údolí a skalnaté svahy – snad nikde jinde na světě se nesetkáte s takovým přírodním bohatstvím a tolika rozmanitými typy krajiny. Stovky kilometrů pěšin a chodníků sledujících vodní kanály (levády) složitého zavlažovacího systému zvou k nádherným procházkám. Hornaté vnitrozemí s vysokými štíty hor, divoké horské hřebeny, vavřínový les, mystické mlhy, volně rostoucí strelície, příznivá subtropická poloha a vliv Atlantského oceánu, který zmírňuje letní vedra. To vše jen umocňuje příjemný pobyt na tomto květinovém ostrově v útulném hotelu v historickém centru, který leží necelých 500 m od pláže. Poznejte Madeiru v termínu, kdy zdejší obyvatelé oslavují krásu místní flóry během velkolepého svátku květin!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Funchal.

Odlet na Madeiru, transfer do hotelu a ubytování. Prohlídka starého města: katedrála Sé, tržnice s množstvím exotického ovoce, květin a ryb, stará rybářská čtvrť Velha s pevností, park Santa Catarina s pomníkem Kryštofa Kolumba, pevnost Pico, klášter Santa Clara, radnice, malebné uličky. Výjezd na Monte s poutním kostelem, tropickou zahradou a s krásnými výhledy na město. Možnost jízdy v proutěných saních, ochutnávka madeirského vína.

3.den: Cabo Giaro, Caldeirao Verde a Inferno, Santana.

Výjezd na druhý nejvyšší útes světa Cabo Girao (580 m). Přejezd k severnímu pobřeží s návštěvou lávové jeskyně u Sao Vicente. Pěšky jednou z nejkrásnějších levád ostrova Caldeirao Verde s četnými tunely, pro zdatnější až na samotné dno kaldery Inferno s vodopádem. Přejezd do městečka Santana s tradičními domky s rákosovou střechou sahající až téměř k zemi.

4.den: Machico, Porto da Cruz.

Cesta na severovýchod. Garajau s 12 m vysokou sochou Krista. Druhé největší město Machico: nejstarší kostel ostrova Capela dos Milagres, pevnost. Výjezd na vyhlídku Pico do Facho (516 m), levádou do průsmyku Boca do Risco nad úchvatnými útesy k vesničce Larano. Městečko Porto da Cruz na severním pobřeží. Cestou zpět zastávka v košíkářském městečku Camacha s živou řemeslnou tradicí. Během dne možnost koupání. Večer prohlídka květinových koberců linoucích se z centra až ke katedrále.

5.den: Pico Arieiro, Pico Ruivo, Ribeiro Frio.

Třetí nejvyšší hora ostrova Pico Arieiro (1818 m). Pěšky několika tunely přes nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862 m) na Achada de Teixera (1592 m). Cestou zpět přes Faial s výhledem na impozantní Orlí skálu se zastávkou v Ribeiro Frio (pstruží farma), leváda Balcoes. Návrat zpět do hotelu.

6.den: Camara de Lobos, Porto Moniz.

Návštěva idylické rybářské osady Camara de Lobos (pobyt W. Churchilla). Přejezd přes náhorní planinu Paúl da Serra na Rabacal, pěšky sestup k levádám vedoucím k vodopádům Risco a 25 Fontes. Přejezd na severozápad ostrova do Porto Moniz (mořská lávová jezírka, akvárium, možnost koupání). Nejdražší tunelovou silnicí ostrova přes Sao Vicente, zpět do hotelu.

7.den: Ponta de Sao Lourenco, Prainha.

Nejvýchodnější cíp Ponta de Sao Lourenco – poloostrov s dramatickou scenérií. Pěšky vulkanickou pouští nad útesy s barevnými skalními útvary k datlové oáze, koupání na písečné pláži Prainha. Odpoledne od 16:00 účast na velkém květinovém průvodu s nádherně zdobenými alegorickými vozy s řadou druhů květin typických pro ostrov: hudba, tanec, omamná květinová vůně.

8.den: Funchal – Praha.

Dle letového řádu poslední možnosti nákupů suvenýrů, transfer na letiště a odlet domů.

Pozn.

Posloupnost a program jednotlivých dní může být přizpůsoben počasí a zdatnosti klientů.

Délka tras:
letadlem 6600 km, po zemi 350 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 19-24 °C, voda 17-23°C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Madeiru a zpět včetně tax a poplatků. Po ostrově nájemní (mikrobus nebo minivan, taxi) a veřejná (busy, MHD). Ubytování: 7x hotel s bazénem - ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a TV. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4500 Kč (7x). Strava: 7x snídaně.
Doprava:
Letecká na Madeiru a zpět včetně tax a poplatků. Po ostrově nájemní (mikrobus nebo minivan, taxi) a veřejná (busy, MHD).
Ubytování:
7x hotel s bazénem - ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a TV. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4500 Kč (7x)
Strava:
7x snídaně.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.