AZORY – OSTROVY UPROSTŘED ATLANTIKU

Typ zájezdu: Exotický, Turistický
Počet dnů: 11
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Azory, Portugalsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.08. - 07.09. 2024
181
59 990
Rezervovat

Popis

Azorské souostroví vzniklo vulkanickou činností na zlomové linii Středoatlantského hřbetu, tedy podobnou genezí jako třeba Island. Pouze v daleko příjemnějších klimatických poměrech, kde neznají zimu ani v lednu. S námi navštívíte celých pět z devíti ostrovů – Sao Miguel, Terceira, Sao Jorge a nakonec Faial, každý z nich jedinečný a zajímavý. Nejzápadnější pozdrav Evropy směrem k Americe s překvapující krajinou, různorodou a pestrou. S poklidnými zelenými údolími s bujnou vegetací, exotickými květinami, tropickým ovocem, čajovníkovými a tabákovými plantážemi i fascinujícími horskými scenériemi s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu, vroucími prameny a gejzíry či tajemnými jeskyněmi. K tomu vzácný poklid izolovaných ztracených končin „na konci světa“, pohostinní lidé (jsme v Portugalsku), malebné rybářské vesničky, výtečné sýry a lahodná vína, delfíni, velryby… Víc než dost na to, abyste se sem chtěli vracet i příště.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Lisabon – Sao Miguel.

Odlet přes Lisabon na největší z Azorských ostrovů Sao Miguel. Ponta Delgada: historické centrum, muzea, chrámy, kostely. Sete Cidades – nezapomenutelná scenérie dvou sousedících kráterových jezer – jedno azurově modré, druhé smaragdově zelené. Ribeira Grande – termální bazénky, minerální prameny a horká vřídla. Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero) – kráter vyhaslé sopky s úchvatnými výhledy, koupání. Jezero a městečko Furnas: horké prameny, gejzíry, léčivé bahno, botanická zahrada. Čajové plantáže v Gorreaně.

4.-5.den: Terceira.

Přelet na ostrov Terceira, ostrov monumentů, pevností a klášterů, starobylých domů s barevnými fasádami. Angra do Heroísmo: historické centrum (UNESCO), barokní palác Bettancourt, pevnosti Sao Sebastiao a Sao Joao Baptista, minipoloostrov Monte Brasil. Přístavy Sao Mateus a Doze Ribeira, výhled ze Serra de Santa Bárbara. Biscoitos: muzeum vína, koupání v přírodních bazénech vulkanického původu. Lávová jeskyně Algar do Carvao a vulkán Guilherme Moniz.

6.-7.den: Sao Jorge.

Přelet na ostrov Sao Jorge. Přístav Velas: staré město, úzké uličky, obchůdky, domy s tepanými balkóny. Návštěva ve výrobně sýrů – nejstarší v Portugalsku. Pěší výlet pod nejvyšší horou ostrova Pico da Esperanca (1053 m) s mimořádnou vegetací do Faja da Caldeira a dále k pobřeží do Faja dos Cubres – nejkrásnější trek na Azorech s úchvatnými výhledy. Trajektem na ostrov Pico.

8.-9.den: Pico.

Nejmladší a nejdramatičtější z Azorských ostrovů s nejvyšší horou celého Portugalska – Ponta de Pico (2351 m), jeden z nejkrásnějších vulkánů na světě. Výstup na dosud aktivní sopku. Sopečné skalní formace, černá láva, úrodné vinice rodící delikátní víno Vinho do Pico (možnost ochutnávky), staré domy z přírodního kamene. Fakultativně výlet lodí s možností sledování velryb (cca 55 EUR) nebo plavání s delfíny. Trajektem na ostrov Faial.

10.-11.den: Faial – Lisabon – Praha.

Faial, díky nespočetným kvetoucím hortenziím zvaný Modrý ostrov. Kosmopolitní Horta – jedno z nejživějších měst souostroví s rozmanitou architekturou, barevnými jachtami a nádhernými výhledy na ostrov Pico. Vyhlídka Mirante de Estrada da Caldeira, nejvyšší vrchol ostrova Cabeco Gordo (1043 m). Ponta dos Capelinhos – nová část ostrova vzniklá sopečnou erupcí. Termální jezírka ve Varadouro: koupání. Černá pláž Baia da Ribeira. Návrat přes Lisabon domů.

Pozn.

CK si vyhrazuje právo upravit program zájezdu v závislosti na aktuálních letových a lodních řádech. Po skončení zájezdu je možný individuální pobyt v Lisabonu, informace ohledně letenek na vyžádání v CK.

Délka tras:
letadlem 8200 km, lodí 40 km, po zemi 300 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 20-23 °C, voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Azory a zpět včetně tax a poplatků. Přelety a trajekty mezi ostrovy. Po ostrovech nájemní (mikrobusy, taxi) a veřejná (busy, MHD). Ubytování: 10x penziony, hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11900 Kč (10x). Strava: 10x snídaně.
Doprava:
Letecká na Azory a zpět včetně tax a poplatků. Přelety a trajekty mezi ostrovy. Po ostrovech nájemní (mikrobusy, taxi) a veřejná (busy, MHD)
Ubytování:
10x penziony, hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11900 Kč (10x)
Strava:
10x snídaně

Možnost spojení tras 18 a 192 (Madeira) do zájezdu 182 v termínu: 21.8. - 7.9. 2023, cena v Kč: 74 590,-. V ceně je i přelet mezi Madeirou a Azory.

Mapa

Mapa - 0181/AZORY – OSTROVY UPROSTŘED ATLANTIKU

Hodnocení

Jméno: Radek Čada

Hodnocení zájezdu: Dobrý den, chtěl bych tímto ocenit výborné průvodcování Ing. Vladimíra Sojky na zájezdu Azory 2.-12. 9. 2019.

Průvodce se choval pohodově, přiměřeně přátelsky, snažil se vyhovět účastníkům zájezdu v rámci kolektivního programu.

Oceňuji, že využíval čas na všech přejezdech k výkladu pomocí mikrofonu v mikrobusech a autobusech, že komentoval průběžně viditelné cíle i uváděl globální informace, takže to urychlovalo poznání a pochopení souvislostí. Na každém ostrově vyzvedl v infocentru mapky ostrova pro všechny účastníky zájezdu, denně usiloval o splnění všech bodů programu a domlouval prodloužení doby konce dopravy z plánovaných 17.00 na dobu pozdější, někdy až na 19.00, což bylo ze strany účastníků zájezdu vítáno.

Pohotově reagoval na konání akce s býkem na laně a zařídil taxíky tam a zpět.

Průvodce Ing. Vladimír Sojka uměl využít zkušeností ze svých minulých pobytů na Azorských ostrovech, takže uměl dle času vybrat vhodné dílčí cíle na trase, které doplnily plánovaný program.
Líbilo se mi, že nenechal večer klienty svému osudu, ale neváhal natáhnout dobu trvání programu tak, aby byli účastníci zájezdu více spokojeni.

Vzhledem k tomu, že jezdím na zájezdy mnoho let každoročně, mohu porovnávat práci průvodců z pozice klienta a chtěl bych konstatovat, že Ing. Vladimír sojka dělá tuto práci dobře, profesionálně a s nasazením.

Hodnocení práce CK: 90%
Hodnocení práce průvodce: Excelentní

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.