PETROHRAD A (PETRODVORCE) LETECKY

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Rusko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
31.05. - 04.06. 2022
171
17 490
Zájezd již proběhl
07.06. - 11.06. 2022
172
17 790
Zájezd již proběhl
14.06. - 18.06. 2022
173
17 690
Zájezd již proběhl
06.06. - 10.06. 2023
174
18 590
Rezervovat

Popis

Letecky do druhého největšího města Ruské federace – legendárního Petrohradu v období „Bílých nocí“. Město se širokými bulváry, parky a pobřežními promenádami. Historické a architektonické skvosty „Benátek Severu” – Petrohradu a *jedinečného parku Petrodvorce, letní rezidence cara Petra Velikého, jehož dominantou je Velký palác.

Program zájezdu

1.den: Praha – Petrohrad.

Odlet do Petrohradu, transfer do hotelu, ubytování, večerní procházka po okolí.

2.den: Petrohrad.

Prohlídka Petrohradu: historické centrum, Palácové náměstí, proslulá galerie Ermitáž – jedno z největších muzeí na světě s ohromující sbírkou světově známých umělců a sochařů. Nejskvostnější stavba Petrohradu Zimní palác (bývalé sídlo carů) se zlatem zdobenými interiéry. Srdce a duše Petrohradu – Něvský prospekt, bulvár s čilým denním i nočním životem, s obchody, kavárnami a restauracemi.

3.den: Petrohrad.

Pokračování prohlídky města: nejstarší budova ve městě Petropavlovská pevnost, symbol Velké říjnové revoluce křižník Aurora, Chrám Kristova Vzkříšení se vzácnými mozaikami, vybudovaný ve staroruském stylu a nápadně připomínající chrám Vasila Blaženého v Moskvě. Pravoslavná Katedrála sv. Izáka s velkou pozlacenou kopulí. Večer plavba lodí po Něvě s úchvatnými pohledy nejen na mosty. V noci jedinečný zážitek – pozorování fenoménu „Bílé noci“ s otvíráním mostů na Něvě.

4.den: *Fakultativně Petrodvorce, Carskoje selo, Podvorye.

Celodenní fakultativní výlet s typickou ruskou večeří o několika chodech: návštěva barokního areálu Petrodvorce – okázalého letního sídla ruských carů. Palác Petra Velikého, Velká kaskádová vodní třída s impozantní soustavou vodotrysků a desítkami pozlacených soch. Honosný Kateřinský palác s legendární Jantarovou komnatou, která už mnoho let usiluje o zápis mezi novodobé divy světa. Na závěr večeře ve vyhlášené restauraci Podvorye s dřevěným vyřezávaným interiérem a úžasnou atmosférou, kde si budete připadat jako v pohádce o Mrazíkovi. Po večeři návrat do Petrohradu. Cena 4400 Kč/osobu – nutná rezervace při přihlášení. (Pro termíny v roce 2022 je cena 4600 Kč/os.). V ceně je pronajatá doprava, průvodce, při prohlídce Petrodvorců a Kateřinského paláce pouze místní anglicky mluvící průvodce, vstupy do navštívených objektů včetně Jantarové komnaty, večeře. Alternativně individuální program v Petrohradu (návštěva muzeí, procházky po bulvárech, v parcích či na pobřežních promenádách).

5.den: Petrohrad – Praha.

Poslední možnost nákupů a odlet do Prahy.

Délka tras:
letadlem 2900 km, pěšky 3x 2-7 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 16-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava včetně tax a poplatků. Elektronická víza pro vstup do Petrohradu a jejich vyřízení. Místní doprava, letištní transfery. Dvoudenní vstupné do Ermitáže a Zimního paláce, plavba lodí po Něvě, 4x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, příplatek za 1-lůžkový pokoj 3400 Kč). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Letecká doprava včetně tax a poplatků, místní doprava, letištní transfery
Ubytování:
4x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, příplatek za 1-lůžkový pokoj 3400 Kč)
Strava:
4x snídaně

Mapa

Mapa - 0171/PETROHRAD A (PETRODVORCE) LETECKY

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.