ČERNÁ HORA – DOLOMITY BALKÁNU A N.P. DURMITOR

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Černá Hora

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
24.07. - 01.08. 2021
131
13 490
Rezervovat

Popis

Výlety v jednom z nejmalebnějších pohoří Černé Hory – Durmitor, které se svými dvoutisícovkami, jezery a kaňony bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Vydejte se s námi na nenáročnou turistiku v malebné horské krajině s nádhernými výhledy. Variantně nabízíme i náročnější hřebenové cesty a výstupy na místní velikány s panoramatickými pohledy do širokého okolí. Ubytovaní budeme v horském 3* hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí.  

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Žabljak.

Autobusem přes Maďarsko a Srbsko do horského střediska Žabljak v N.P. Durmitor. Nenáročná turistika k ledovcovému Crno jezeru. Okružní trasa kolem Malého a Velkého jezera poblíž Titovy jeskyně pod majestátním hřebenem Meded. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru Zminje.

3.den: Zeleni Vir, Šereni Pasovi, (Bobotov Kuk).

Busem do Sedla. Základní varianta: okružní trasa v oblasti „durmitorského Matterhornu“ kolem horského plesa Zeleni Vir a jedinečné ukázky geologické činnosti Šereni Pasovi k autobusu. Alternativně výstup na vrchol Sedlena Greda s výhledem na pohraniční pohoří. Těžší varianta: výstup na nejvyšší vrchol pohoří Bobotov Kuk (2523 m) s výhledem na celý Durmitor.

4.den: Savin Kuk, Razvršje, (Istočni Vrh).

Základní varianta: lanovkou na Savin Kuk (2313 m). Zpět příjemnou cestou přes obec Razvršje. Těžší varianta: navíc možnost výstupu ze Savina Kuku přes jištěnou „tatranskou cestu“ na vyhlídku Istočni Vrh. Sestup do střední části lanovky a zpět.

5.den: Vyhlídka Čurovac.

Odpočinkově (či s využitím taxi) na krásnou vyhlídku Čurovac s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy – Tara se stejnojmennou řekou. Návrat a po zbytek dne relaxace.

6.den: Lokvice, Ledová jeskyně, (Meded).

Základní varianta: pohodlnou cestou do údolí Lokvice se salaší (ovčí sýry). Možnost návštěvy jedinečné Ledové jeskyně s krápníky a stalagmity. Těžší varianta: výstup na skalnatou hradbu Meded s mnoha vyhlídkami. Obě okružní trasy vedou k jezeru a zpět.

7.den: Barne a Jablaničko jezero, Crvena Greda.

Pěšky okolo Barne a Jablaničko jezero, možnost relaxace. Dále na náhorní plošinu Crvena Greda s pěknými výhledy. Cestou možnost ochutnat místní pálenku a čerstvé sýry na salaši. Okruh nazpět povede krasovým terénem.

8.-9.den: Žabljak – Herceg Novi – Praha.

Busem nově postavenou zkratkou k moři do historického města Herceg Novi, koupání na pláži, prohlídka města. Večer z Černé Hory domů.

Délka tras:
autobusem 3000 km, pěšky 6x 10-20 km
Počasí:
vzduch 24-30 °C (v horách chladněji), voda 19-24 °C
Nástupní místo:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava (možnost svozu: Plzeň, Tábor, České Budějovice)
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, 7x snídaně a 6x večeře, 1x ochutnávka černohorské rakije, 6x ubytování v 3* hotelu, průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Příplatky: jednolůžkový pokoj za 3300 Kč.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem
Ubytování:
6x ubytování v 3* hotelu, jednolůžkový pokoj za 3300 Kč
Strava:
7x snídaně a 6x večeře, 1x ochutnávka černohorské rakije

Mapa

Mapa - 0131/ČERNÁ HORA – DOLOMITY BALKÁNU A N.P. DURMITOR

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.