SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY – V MALÉ SKUPINCE

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Albánie, Makedonie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
30.08. - 03.09. 2022
099
15 290
Zájezd již proběhl

Popis

Historická města s pestrou směsicí středověkých klášterů, tureckých mešit i pravoslavných kostelů. Srdeční a pohostinní lidé. Albánie – donedávna ještě zapomenutá země s nádechem exotiky s impozantní historií.

Program zájezdu

1.den: Vídeň – Struga.

Let z Vídně do Ohridu, města pod ochranou UNESCA: prohlídka starého města s křivolakými uličkami s obchůdky se šperky a převážně s perlami vyrobenými ze šupin zdejších vzácných pstruhů. Monumentální starověká Samuelova pevnost z 10. století, římský amfiteátr, kostel sv. Klimenta či kostel sv. Jovana Kaneo na romantickém útesu nad jezerem. Přejezd do Strugy na ubytování.

2.den: N.P. Galičica, Svatý Naum.

Národní park Galičica s hlubokými údolími, strmými srázy a s nádhernými výhledy na Ohridské i Prespanské jezero. Proslulý klášter svatého Nauma s bohatou freskovou výzdobou. Fakultativně vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky Černý Drin. Zátoka kostí – model pravěké vesnice netradičně postavený na jezeře.

3.den: Struga.

Pobyt ve Struze: Starý bazar – promenáda s kavárnami a s velkým tržištěm na konci. Pobyt u jezera Ohrid, které se řadí mezi největší krasová jezera na světě a nejhlubší na Balkáně, koupání, možnost projížďky lodí po jezeře, ochutnávka místní kuchyně (tradiční burek, kebapi či další jídla typická pro Balkán, výborné makedonské pivo Skopsko).

4.den: Pogradec, Korča, Voskopoje.

Podél jezera do Albánie. Pogradec: jedno z nejpůvabnějších letovisek v Albánii s nádhernou promenádou. Korče – „Paříž Albánie“ ležící na náhorní plošině obklopené vysokými horami: Starý bazar s mnoha restauracemi a obchůdky, působivý kostel – největší v Albánii. Zapomenutá vesnička Voskopojë (dříve centrum oblasti).

5.den: Struga – Vídeň.

Přesun na letiště a odlet zpět do Vídně.

Délka tras:
letadlem 1700 km, autem 300 km
Počasí:
vzduch 20-33 °C, voda 20-23 °C
Nástupní místo:
Vídeň
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava s nízkonákladovou leteckou společností včetně tax a poplatků, v ceně letenky je příruční zavazadlo (maximálních rozměrů 40x30x20cm), po trase pronajaté auto řízené průvodcem, 4x ubytování v hotelu (případně v penzionu nebo v apartmánu) se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
V ceně není: odbavené zavazadlo 20kg za příplatek od cca 2900,-kč/oba směry, fakultativní výlety, vstupné do objektů.
Doprava:
Letecká doprava s nízkonákladovou leteckou společností včetně tax a poplatků, v ceně letenky je příruční zavazadlo (maximálních rozměrů 40x30x20cm), po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Odbavené zavazadlo 20kg za příplatek od cca 2900,-Kč/oba směry,
Ubytování:
4x ubytování v hotelu (případně v penzionu nebo v apartmánu) se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
Strava:
4x snídaně

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.