SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY – V MALÉ SKUPINCE

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Albánie, Makedonie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.09. - 06.09. 2020
141
18 990
Rezervovat

Popis

Historická města s pestrou směsicí středověkých klášterů, tureckých mešit i pravoslavných kostelů. Srdeční a pohostinní lidé. Albánie – donedávna ještě zapomenutá země s nádechem exotiky s impozantní historií.

Program zájezdu

1.den: Vídeň – Struga.

Let z Vídně do Ohridu, města pod ochranou UNESCA: staré město, Samuelova pevnost z 10. století, římský amfi teátr, kostel sv. Klimenta či kostel sv. Jovana Kaneo na romantickém útesu nad jezerem. Přejezd do Strugy, koupání.

2.-3.den: N.P. Galičica, Svatý Naum, Pogradec, Korča, Voskopojë.

Národní park Galičica s hlubokými údolími, strmými srázy a s nádhernými výhledy na Ohridské i Prespanské jezero. Proslulý klášter svatého Nauma: bohatá fresková výzdoba. Fakultativně vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky Černý Drin. Zátoka kostí – model pravěké vesnice na jezeře. Podél jezera do Pogradce s nádhernou promenádou. Korča – „Paříž Albánie“ s působivým kostelem. Zapomenutá vesnička Voskopojë (dříve centrum oblasti).

4.-5.den: Struga – N.P. Mavrovo – Skopje.

N.P. Mavrovo s nejvyššími vrcholky Makedonie: rázovité vesničky, jezero s potopeným pravoslavným kostelem. Tetovo: jedinečná malovaná mešita z 15. století. Dervišský klášter Arabati Baba Tekke z 16. století. Přejezd do Skopje. Kaňon Matka v pohoří Suva – přírodní i technický unikát s průzračně čistou vodou pod strmými skalami. Možná krátká projížďka přes jezero. Největší vinařství v Makedonii Tikveš (ochutnávka cca od 400 MKD/os.). Uvidíte celý proces výroby a balení vína a brandy.

6.den: Skopje – Bratislava.

Hlavní město s jedinečnou atmosférou Skopje: pamětní dům Matky Terezy, hlavní náměstí s dominantní sochou Alexandra Makedonského – symbol a hrdina celé Makedonie. Kamenný most, bývalá turecká čtvrť s typickými krámky se suvenýry. Možnost prohlídky pevnosti, národního muzea, či největší a nejstarší mešity Mustafa Paši z 15. stol. Hodinová věž, atmosféra největšího makedonského tržiště – Bitbazaru. Odpoledne odlet do Bratislavy.

Délka tras:
letadlem 1700 km, autem 600 km
Počasí:
vzduch 20-33 °C, voda 20-23 °C
Nástupní místo:
Vídeň, přílet Bratislava
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava s nízkonákladovou leteckou společností včetně tax a poplatků, v ceně letenky je příruční zavazadlo (maximálních rozměrů 40x30x20cm), po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, 5x ubytování v hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není: odbavené zavazadlo 20kg za příplatek od cca 1900 Kč, fakultativní výlety, vstupné do objektů.
Doprava:
Letecká doprava s nízkonákladovou leteckou společností včetně tax a poplatků, v ceně letenky je příruční zavazadlo (maximálních rozměrů 40x30x20cm), po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Odbavené zavazadlo 20kg za příplatek od cca 1900 Kč.
Ubytování:
5x ubytování v hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
Strava:
5x snídaně

Mapa

Mapa - 0141/SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY – V MALÉ SKUPINCE

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.