PETROHRAD A PETRODVORCE S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Popis

Za poznáním i turistikou do krásných přírodních oblastí Pobaltských republik se zastávkami v jejich hlavních městech, která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO. Poznejte země s bohatou historií, přírodou a lidmi možná trochu uzavřenými, ale o to přátelštějšími při bližším poznání. Navštivte historické a architektonické skvosty „Benátek Severu“ – Petrohradu a jedinečného parku Petrodvorce, letní rezidence cara Petra Velikého, jehož dominantou je Velký palác. Z jeho oken se carově rodině otevíral fascinující pohled na Finský záliv.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Riga.

V dopoledních hodinách odjezd autobusem z Prahy, Pardubic a z Hradce Králové. Noční přejezd přes Polsko a dále do hlavní metropole Lotyšska. Riga: největší město nejenom Lotyšska, ale celého Pobaltí. V r. 2001 oslavila 800. výročí svého založení. Svými památkami se řadí k nejvýznamnějším městům východní Evropy a po právu je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédneme si historické centrum tohoto starobylého hanzovního města, jemuž dominují největší katedrála Pobaltí, založená r. 1211 a Rižský hrad z r. 1330.

3.den: N.P. Gauja – Tallin.

Nejznámější národní park Gauja, který se táhne zalesněným údolím stejnojmenné řeky a se svojí rozlohou 920 km2 je největším národním parkem Pobaltí. Pro své půvaby přírody s jeskyněmi a pozoruhodnými skalními útvary s bohatou faunou a fl órou bývá označován jako „Lotyšské Švýcarsko“. Nad kaňonem řeky Gauji se vypíná gotický hrad Turaida, který je postaven z červených cihel. Odpoledne přejezd do Estonska a navečer dojezd do Tallinu.

4.den: Tallin.

Estonská metropole ležící u Finského zálivu. Prohlédneme si jeho historické části: krásně zachované městské hradby, Radniční náměstí s historickou lékárnou, dominikánský klášter sv. Kateřiny; hanzovní, cechovní a kupecké domy v Dolním městě, pravoslavnou katedrálu Alexandra Něvského, hradní vrch Toompea. Romantické uličky a náměstíčka Tallinu, které budou lákat k možnosti příjemného posezení. Po prohlídce již přejezd do Ruska.

5.den: Petrodvorce – Petrohrad.

Pravděpodobně vrchol celého zájezdu – návštěva parku Petrodvorce, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30 000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles. V oblacích vodní tříště můžete vidět desítky pozlacených soch, například delfínů, lvů, vodních nymf nebo biblického hrdiny Samsona. Petrohrad: klenot carského Ruska, založený na řece Něvě. Procházka historickým centrem této metropole: nejstarší budova ve městě Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, 4 km dlouhý Něvský prospekt, který je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Pro zájemce večerní výlet do centra města.

6.den: Carskoje selo.

Puškinovo: Carskoje selo – světový památník architektury, monumentální palácový komplex Kateřinský palác. Kopie slavné Jantarové komnaty dle fotografi í originálu ztraceného během 2. světové války. Pokračování prohlídky Petrohradu.

7.-8.den: Petrohrad – Vilnius.

Dokončení prohlídky Petrohradu. Palácové náměstí, jehož dominantami jsou Zimní palác (bývalé sídlo carů, dnes galerie Ermitáž) a Alexandrovský sloup, vztyčený na oslavu vítězství nad Napoleonem. Ermitáž: sbírky byly založeny carevnou Kateřinou II. Velikou a čítají na 3 miliony artefaktů a uměleckých děl z celého světa, mezi nimi díla Da Vinciho, Rembrandta, Michelangela, Picassa a jiných. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do největší metropole Litvy – Vilniusu, jehož malebné a historické centrum připomíná Prahu: Katedrální náměstí, věž Gedimino, Radniční náměstí, dlážděné uličky starého města s kostely, Brána úsvitu – renesanční stavba z 16. století, která je nejen vstupní bránou do starého města, ale zejména poutním místem.

9.-10.den: Trakai – Praha.

Návštěva slavného vodního hradu Trakai, ležícího na ostrůvku v jezeře Galvé. Je to nejkrásnější litevský hrad, postavený z červených cihel kolem roku 1400 v gotickém stylu. Uvnitř je hradní muzeum. S pevninou je hrad spojen lávkou. Cesta přes Polsko domů.

Délka tras:
autobusem 4600 km, pěšky 3x 3-10 km
Počasí:
vzduch 20-26 °C, voda 16-20 °C
Nástupní místo:
Praha, Plzeň, Pardubice, Hradec Králové
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, 6x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x snídaně, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžko za příplatek 2700 Kč. V ceně není ruské e-vízum pro Petrohradskou oblast a jeho vyřízení (250 Kč). Předání pasu je nutné cca 45 dní před odjezdem, v pase musí být minimálně 2 volné strany pro vepsání víza. Fakultativně: Carskoje Selo a Jantarová komnata včetně povinného místního průvodce: nutná rezervace předem již při zakoupení zájezdu (890 Kč). Garance návštěvy Carskoje Sela a Jantarové komnaty bude potvrzena až cca 14 dní před odjezdem.
Doprava:
Doprava autobusem
Ubytování:
6x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1-lůžko za příplatek 2700 Kč.
Strava:
6x snídaně.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.