SARDINIE A KORSIKA – APARTMÁNY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Bez stravy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
06.09. - 17.09. 2023
111
16 390
Zájezd již proběhl

Popis

Kouzelné ostrovy s krásnými plážemi Tyrhénského, Ligurského a Středozemního moře. Středomořská vegetace, hory a soutěsky, rázovití obyvatelé v horských vesničkách.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Livorno, Corte.

Autobusem do Itálie. Trajektem z Livorna do Bastie. Vnitrozemím Korsiky do Propriana. Corte: starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými křivolakými uličkami.

3.-4.den: Ajaccio, Bonifacio.

Ajaccio: rodiště Napoleona Bonaparta. Mys Pointe de la Parata: výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly útočištěm pirátů. Zastávka v Sartene. Nejjižnější francouzský přístav v Evropě Bonifacio: působivé město na vápencových skalách, strmě čnící z moře. Trajekt na Sardinii.

5.-6.den: Capo d´Orso, La Maddalena, Santa Teresa di Gallura.

Odpočinek u moře. Capo d´Orso: krátký výstup ke skalisku Roccia dell´Orso (ohromný, erozí vymodelovaný žulový blok). Výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena: pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Možnost návštěvy městečka La Maddalena s křivolakými uličkami a působivým náměstím. Santa Teresa di Gallura: příjemné letovisko s romantickým centrem i okolní krajinou.

7.-8.den: Sassari, Castelsardo, Nurág Losa, Tharros.

Santissima Trinitá di Saccargia: jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. Sassari: zajímavý kontrast vzdušného moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Malebné historické Castelsardo: hrad na mohutném skalisku, příkré středověké uličky, kostelíky, restaurace. Skála ve tvaru sloního těla Roccia d´Elefante. Nurág Losa: monumentální nurág s hlavní věží, baštou, kamennými chýšemi a chodbami, postavený z ohromných čedičových balvanů. Santa Giusta: bazilika z 11.-12. století v pisánsko-lombardském slohu. Tharros: archeologický areál s podzemními a skalními hrobkami.

9.-10.den: Santa Teresa di Gallura, Alghero, Palmavera, Capo Caccia.

Odpočinkový den u moře. Pro zájemce pěší výlet k nádherným skaliskům na výběžku Capo Testa. Ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise. Alghero: malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. Prehistorická památka Palmavera. Mys Capo Caccia s Neptunovou jeskyní.

11.-12.den: Arzachena, Costa Smeralda, Porto Cervo, Olbia – Praha.

Prehistorické hrobky Coddu Vechiu a nurág Albucciu u Arzacheny. Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží): přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Porto Cervo – centrum Costy Smeraldy s přístavem s obchůdky, restauracemi a záplavou květin. Noční trajekt do Itálie. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Délka tras:
autobusem 3500 km, lodí 420 km, pěšky 4x 3-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 25-28 °C, voda 20-24 °C
Nástupní místo:
Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, trajekty, 9x ubytování (7x v apartmánech na Sardinii, 2x na Korsice - dvoulůžkové ložnice v chatkách s možností vaření), 2x polopenze (jednoduchá strava připravená českou kuchařkou), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatek za 1-lůžkový pokoj na ověření předem v CK. Možnost dokoupení 4-lůžkové kajuty na cestě zpět, nahlaste při přihlášení nejpozději do 28.2. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty) - lůžko ve 4lůžkové kajutě na cestě zpět (příplatek: 790 Kč/os)
Doprava:
Doprava autobusem, trajekty
Ubytování:
9x ubytování (7x v apartmánech na Sardinii, 2x na Korsice - dvoulůžkové ložnice v chatkách s možností vaření). Příplatek za 1-lůžkový pokoj na ověření předem v CK. Možnost dokoupení 4-lůžkové kajuty na cestě zpět, nahlaste při přihlášení nejpozději do 28.2. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty) - lůžko ve 4lůžkové kajutě na cestě zpět (příplatek: 790 Kč/os)
Strava:
2x polopenze (jednoduchá strava připravená českou kuchařkou)

Mapa

Mapa - 0111/SARDINIE A KORSIKA – APARTMÁNY

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.