MAKARSKÁ RIVIÉRA A *DALMATSKÉ OSTROVY

Typ zájezdu: Pobytový, Poznávací
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Chorvatsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.09. - 17.09. 2023
094
12 690
Zájezd již proběhl

Popis

Oblíbená Makarská, jedna z nejkrásnějších riviér Evropy. Pohoří Biokovo nad prohřátým Bračským průlivem, lákavé oblázkové i písčité pláže. *Lodí kaňonem řeky Cetiny. Zachovalá středověká historická jádra Trogiru (UNESCO) a Splitu s Diokleciánovým palácem z dob starého Říma (UNESCO). Místa známá z natáčení legendárních mayovek (jména filmů, které se kde natáčely, jsou v závorkách). *Možnosti výletů na malebný ostrov Brač s nejkrásnější pláží Jadranu Zlatni rat nebo na ostrovy Vis, Hvar a ostrůvky Paklinski, Budikovac a především Biševo, „chorvatské Capri“ s kouzelnou Modrou jeskyní.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Omiš.

Noční jízda do Chorvatska na pobřeží Jadranu. Ubytování a první koupání.

3.den: Omiš, *kaňon Cetiny.

Pobyt v letovisku Omiš na stejnojmenné riviéře v severozápadní části Makarské riviéry. Koupání v průlivu proti ostrovu Brač, pobyt na písečných plážích. *Možnost půldenního výletu lodí (cca 30 EUR) kaňonem řeky Cetiny (Vinnetou – Rudý gentleman).

4.den: Trogir, Split.

Výlet do malebného historického Trogiru (UNESCO) na malém ostrůvku v průlivu mezi pevninou a ostrovem Čiovo (Poslední výstřel). Split: prohlídka historické středověké části města, antický Diokleciánův palác (UNESCO), tržnice. Vrch Marjan: vyhlídka na Split a na Jadran s okolními ostrovy (Vinnetou – Rudý gentleman, Poslední výstřel).

5.den: Omiš, *Brač.

Pobyt u moře v Omiši, popř. den ve Splitu.
*1) Možnost celodenního výletu na ostrov Brač.

6.den: Makarská riviéra.

Projížďka po Omišské a Makarské riviéře pod pohořím Biokovo. Pláže zátoky Vruja, přímořská střediska Brela, Baška Voda a Tučepi s krásnou vyhlídkou Nugal i skrytou pláží pod útesy, označenou jako nejlepší pláž Evropy r. 2019. Centrum oblasti – letovisko Makarska v přírodním parku Biokovo pod nejvyšší horou Sveti Jure (1762 m).

7.den: Omiš. *Biševo, Vis, Hvar.

Pobyt u moře v Omiši. *Pro zájemce možnost Zip Line, adrenalinové jízdy na kladce po laně ve výšce 150 m nad kaňonem řeky Cetiny s úchvatnými zážitky a výhledy (cca 400 kun, lze i jiný den).
*2) Možnost nezapomenutelného celodenního výletu motorovým člunem po dalmatských ostrovech a ostrůvcích Biševo, Vis, Budikovac, Hvar a Paklinski a jejich nejkrásnějších místech. Zlatý hřeb celého pobytu!

8.-9.den: Omiš – Praha.

Pobyt u moře v Omiši. Navečer odjezd domů s návratem příští den.


Volitelný výlet: Ostrov Brač

Busem do Splitu, lodí na ostrov Brač. Autobusem z přístavu Supertar napříč ostrovem na jižní pobřeží do letoviska Bol. Koupání na Zlatni rat, nejfotogeničtější pláži Jadranu. Možnost výstupu na Vidovu goru (778 m), nejvyšší vrchol dalmátských ostrovů. Impozantní rozhled jižním směrem na Jaderské moře, pobřeží Brače, Hvar a další ostrovy. Návrat do Splitu a do Omiše.

Cena 1290,- Kč

V ceně je:

Doprava busem do Splitu a zpět, lodí na Brač a zpět, místní autobusová přeprava po ostrově, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Nutná rezervace předem, bližší informace v CK.

Volitelný výlet: To nejlepší z dalmatských ostrovů – Biševo, Vis, Hvar, Budikovac a Paklinski

Busem do Splitu, rychlou motorovou lodí daleko do nitra Jadranu k ostrovu Biševo. Přestup do člunu a plavba do podmanivé Modré jeskyně s průzračnou safírově modrou vodou. Odtud na jižní pobřeží ostrova Vis: skrytá zátoka Stiniva s kouzelnou pláží, ostrůvek Budikovac s Modrou lagunou – pláž, čiré moře, možnost šnorchlování a relax u baru. Přejezd na ostrov Hvar do stejnojmenného hlavního města. Prohlídka historického centra, pobyt s možností koupání nebo výstup na vyhlídku k pevnosti nad městem. Přejezd na poslední koupání na jeden z 20 ostrůvků nedalekých Paklených (Smolných) ostrovů. Návrat do Splitu a do Omiše.

Cena 3390,- Kč

V ceně je:

Doprava busem do Splitu a zpět, celodenní výlet motorovým člunem (lodí) po popsané trase, vstup do Modré jeskyně na Biševu, český a místní průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Nutná rezervace předem, bližší informace v CK.

Délka tras:
autobusem 2700 km, pěšky (volitelně) 4x 3-12 km
Počasí:
vzduch 22-28° C, voda 21-25° C
Nástupní místo:
Praha, Pardubice, Žďár nad Sázavou, Brno
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh v 3-5 místných mobilehomech nebo 2 místných bungalovech a studiích v kempu u krásné písečné pláže, vše s klimatizací, wifi zdarma, vlastním příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, terasou s posezením u bazénu, turistické a městské poplatky, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není poplatek za úklid 40 EUR/pobyt/1 bungalov nebo mobilehome. Pozn. Uvedená cena je pro mobilehome obývaný 5 osobami (2x 2-lůžkové a 1x 1-lůžková ložnice). Příplatky (pro každou osobu za dobu pobytu - 6 nocí): mobilehome obývaný 4 osobami 1200 Kč, bungalov/studio obývané 3 osobami 1400 Kč, 2 osobami 4500 Kč.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem
Ubytování:
6x nocleh v 3-5 místných mobilehomech nebo 2 místných bungalovech a studiích v kempu u krásné písečné pláže, vše s klimatizací, wifi zdarma, vlastním příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, terasou s posezením u bazénu
Strava:
Mobilehomy nebo bungalovy s vybavenou kuchyňkou
Poznámka:
Pozn. Uvedená cena je pro mobilehome obývaný 5 osobami (2x 2-lůžkové a 1x 1-lůžková ložnice). Příplatky (pro každou osobu za dobu pobytu - 6 nocí): mobilehome obývaný 4 osobami 1300 Kč, bungalov/studio obývané 3 osobami 1500 Kč, 2 osobami 4900 Kč.

Fotogalerie

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.