PLÁŽE A NÁRODNÍ PARKY DALMÁCIE

Typ zájezdu: Poznávací
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Chorvatsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
02.09. - 09.09. 2023
093
9 690
Zájezd již proběhl

Popis

Teplé a průzračné Jaderské moře, malebné chorvatské pobřeží s kontrastem moře, hor a ostrovů, jedinečná historická jádra Zadaru a Šibeniku (UNESCO), romantika mayovek s Vinnetouem a Old Shatterhandem v krasových kaňonech, jeskyních, u řek, jezer a vodopádů v národních parcích Paklenica, Krka a Plitvice. (Jména filmů, které se kde natáčely, jsou v závorkách).

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – N.P. Plitvická jezera – Starigrad Paklenica.

Noční jízda do Chorvatska. Návštěva Plitvic, malebného národního parku (UNESCO) 16 krasových jezer a vodopádů (Poklad na Stříbrném jezeře). Příjezd na pobřeží Jadranu.

3.den: Starigrad-Paklenica.

Pobyt v letovisku Starigrad u Velebitského průlivu (Poklad na Stříbrném jezeře, Poslední výstřel), koupání v nejčistším moři na celém Jadranu.

4.den: N.P. Krka, Šibenik.

Celodenní výlet busem a lodí k romantickým vodopádům řeky Krky do národního parku Skradinski buk – nejmohutnější z vodopádů, procházky, koupání (Vinnetou). Šibenik: staré město se skvostnou goticko-renesanční katedrálou Sveti Jakov (UNESCO) a třemi pevnostmi nad městem.

5.den: Starigrad, N.P. Paklenica.

Pro zájemce pěší výlet v divokém národním parku Paklenica, v impozantním kaňonu pod nejvyšší horou krasového pohoří Velebit – Vaganski vrh (1758 m), krápníková jeskyně Manita peč (Poklad na Stříbrném jezeře), popř. po pobřeží k ruinám pevnostní věže Večka kula. Alternativně pobyt u moře nebo ve Starigradu.

6.den: *Modrić Špilja, kaňon Zrmanji, Zadar.

Koupání ve Starigradu nebo možnost návštěvy před nedávnem objevené a otevřené krasové jeskyně Modrić s neobvyklou adrenalinovou prohlídkou (nutná rezervace předem, bližší informace v CK). Výhled na divoký kaňon krasové řeky Zrmanja (Vinnetou, Poslední výstřel). Jízda po Jadranské magistrále přes obnovený Maslenický most, významnou technickou památku i strategické místo nad Novskou úžinou, do historického Zadaru: antické fórum, rotunda sv. Donáta a katedrála sv. Anastázie, ulice Kalelarga, pozoruhodné Mořské varhany a Pozdrav Slunci.

7.-8.den: Starigrad Paklenica – Praha.

Pobyt u moře ve Starigradu. Navečer odjezd domů s návratem příští den.

Délka tras:
autobusem 2400 km, pěšky (volitelně) 3x 4-18 km
Počasí:
vzduch 25-28° C, voda 22-25° C
Nástupní místo:
Praha, Pardubice, Žďár nad Sázavou, Brno
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, 5x nocleh v 2-4 místných mobilehomech s klimatizací, wifi zdarma, vlastním příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, terasou a venkovním nábytkem v kempu u oblázkové pláže, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není poplatek za úklid 40 EUR/pobyt/1 mobilehome. Pozn. Uvedená cena je pro mobilehome obývaný 4 osobami (2x 2-lůžkové ložnice). Příplatky (pro každou osobu za dobu pobytu - 5 nocí): mobilehome obývaný 3 osobami 1000 Kč, 2 osobami 2600 Kč, 1 osobou 8100 Kč.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem
Ubytování:
5x nocleh v 2-4 místných mobilehomech s klimatizací, wifi zdarma, vlastním příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, terasou a venkovním nábytkem v kempu u oblázkové pláže
Strava:
v mobilhomech je vybavená kuchyňka
Poznámka:
Pozn. Uvedená cena je pro mobilehome obývaný 4 osobami (2x 2-lůžkové ložnice). Příplatky (pro každou osobu za dobu pobytu - 5 nocí): mobilehome obývaný 3 osobami 1100 Kč, 2 osobami 2700 Kč, 1 osobou 8900 Kč.

Fotogalerie

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.