KALININGRAD A LITVA – NA BALTSKOU SAHARU

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Litva, Rusko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.09. - 09.09. 2023
096
13 990
Zájezd již proběhl

Popis

Cestou „jantaru a dřeva“ po krajích, které nám nejsou vzdáleny geograficky ani historicky, ale jejichž poznání u nás bývá často omezené. Písečné duny Kuršské kosy, hluboké lesy, jantarové pobřeží Baltského moře, dřevěná lidová architektura a umění. Kaliningradská oblast – nejzápadnější exkláva Ruska, donedávna uzavřená pro cizince, Křížový vrch, historická hansovní města, staré křižácké hrady i současný život pobaltských měst.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Kaliningrad.

Noční přejezd Polskem do Malborku, sídla Teutonských rytířů s největším cihlovým hradem na světě (UNESCO). Přes hranici do Kaliningradu, centra stejnojmenné oblasti – exklávy Ruska, do roku 1991 uzavřené zahraničním turistům. Prohlídka města založeného Přemyslem Otakarem II: gotická katedrála, hrobka filozofa Immanuela Kanta, Oceánografické museum – Mirovovo okeana, Dům sovětů, Zlatá brána, náměstí Vítězství, Muzeum jantaru, fakultativně plavba po ramenech řeky Pregola.

3.den: Kuršská Kosa (UNESCO).

Přes Zelenogradsk na dlouhou úzkou písečnou Kuršskou kosu (UNESCO) mezi Baltským mořem a Kuronskou lagunou, rozdělenou mezi Rusko a Litvu. Oblast „Baltské Sahary“ – N.P. Kuršská kosa: muzeum kraje, cesta „Tančícím lesem“, výstup na nejvyšší dunu Efu (62 m). Přes rusko-litevské hranice do rybářské osada Nida: pěší výlet do písečných dun (až 67 m vysoké) s přesypy a borovými háji N.P. Neringa. Juodkranté: Vrch čarodějnic – muzeum řezbářství v přírodě. Z Kuršské kosy trajektem do přístavu Klajpeda s hansovními domy.

4.den: Palanga – Kryžių kalnas – Kaunas.

Hlavní letovisko Jantarové riviéry a lázeňské město Palanga: botanická zahrada, muzeum jantaru. Přes legendární poutní Horu křížů – Kryžiu kalnas se sto tisíci kříži do Kaunasu.

5.den: Kaunas – Rumšiškés – Vilnius.

Moderní Kaunas s historickým jádrem na soutoku řek Němen a Neris: starý hrad, radnice „Bílá labuť“, třída Vilniaus gatvė lemována obchody, galeriemi, muzei a restauracemi, Ďáblův dům s muzeem čertů. Barokní klášter Pažaislis s benátským interiérem z růžového a černého mramoru. Kolem kaunaské přehrady do rozsáhlého skanzenu staveb litevské lidové architektury Rumšiškés: větrné a vodní mlýny, farmy, sýpky, ukázky lidových řemesel – řezbářství, tkaní lněného oděvu, výroba slaměné dekorace, keramika aj.

6.-7.den: Vilnius, Trakai – Praha.

Okouzlující barokní Vilnius – hlavní město Litvy na řece Neris: Staré město (UNESCO), Náměstí katedrály, majestátní vrch Gediminas, Hradní ulice – centrum barového a kavárenského života, židovská čtvrť, hora Tří křížů. Jedinečný přírodní park se 61 jezery a ostrovním hradem Trakai, jehož stěny spadají přímo do jezera. Noční přejezd přes Polsko domů.

Délka tras:
autobusem 3400 km, pěšky 2x 3-5 km
Počasí:
vzduch 15-20 °C, voda 16-18 °C
Nástupní místo:
Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Přerov, Ostrava
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Kuršskou kosu, zajištění elektronického ruského víza. 4x ubytování v turistických hotelech (2-lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, 1-lůžko bližší info v CK, 4x polopenze. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Kuršskou kosu.
Ubytování:
4x ubytování v turistických hotelech (2-lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, 1-lůžko bližší info v CK.
Strava:
4x polopenze

Fotogalerie

Mapa

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.