VELKÉ KOUZLO MALOPOLSKA

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 5
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Polsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
26.08. - 30.08. 2022
095
9 190
Rezervovat

Popis

Perla mezi polskými městy – starobylý královský Krakov, poutní Wadowice i nejstrašnější koncentrák Třetí říše Osvětim. Ojcovský národní park – podmanivé „Polské Švýcarsko“ nebo „Dolomity“. Ruiny majestátních hradů na Stezce orlích hnízd, slavný a unikátní solný důl ve Wieliczce, romantická plavba na pltích po peřejích Dunajce. Den na polské, nám méně známé severní straně Vysokých Tater. Historické Malopolsko, jeden z pilířů polské státnosti nabízí spoustu významných památek, tradiční dřevěné stavby, kouzelné přírodní scenérie, turistické aktivity i lidové obyčeje. Bohužel i mrazivá mementa ne tak vzdálené minulosti, ale především nezapomenutelná, půvabná a příjemná místa. 

Program zájezdu

1.den: Praha – Krakov.

Jízda na východ do Polska do jednoho z nejkrásnějších evropských měst, historického Krakova (UNESCO). Podvečerní prohlídka města: Rynek glówny s tržnicí Sukkennice, brána Barbakán, tradiční židovská čtvrť Kazimierz.

2.den: Krakov. Ojcówski P.N.

Další prohlídka Krakova: vrch Wawel s hradem polských králů, katedrálou a jeskyní Dračí sluj. Odpoledne v Ojcovském národním parku, malebné krasové krajině s hrady, kaňony, jeskyněmi, skalními jehlami a věžemi. Zříceniny hradů Ojców a Písková skála, pozoruhodná Kaple na vodě.

3.den: Krakov – Wieliczka – Pieniński P.N. – Zakopane.

Wieliczka (UNESCO): Návštěva obřího solného dolu, který byl v provozu osm století. Na jih do kraje Podhale do národního parku Pieniny. Plavba na tradičních dřevěných pltích po divokém Dunajci pod skalisky Pienin na polsko-slovenské hranici. Niedzica: Hrady Nedec a Czorsztyn nad Czorosztynskou přehradou. Dębno: Skvostný dřevěný gotický kostel sv. archanděla Michaela (UNESCO).

4.den: Zakopane. Tatrzański P.N.

Zakopane – hlavní středisko „Polské Vysočiny“ Podhale: „Horský bulvár“ Krupówki – jedna z nejslavnějších ulic v Polsku, tržiště Gubałowka, skokanský můstek Wielka Krokiew. Den pod štíty Vysokých Tater. Volný program nebo výlet s průvodcem dle volby a fyzických možností účastníků. Možnosti kratšího výstupu nebo výjezdu zubačkou na vrch Gubałowka s nádherným panoramatem celých Tater, výjezdu lanovkou na národní horu Poláků – Kasprowy Wierch (1987 m) s krásnými rozhledy na Tatry i celé Podhalí. Popř. výletu pěšky nebo na koňských povozech k největšímu a nejkrásnějšímu tatranskému plesu – Morskiemu Oku (1395 m).

5.den: Zakopane – Wadowice – Oswiecim – Praha.

Odjezd domů. Cestou zastávka ve Wadowicích, rodišti polského papeže Jana Pavla II.: rodný dům Karola Wojtyly, dnes poutní místo. Návštěva nedalekého (přitom emocionálně tak vzdáleného) koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau v Osvětimi (UNESCO). Návrat domů.

Délka tras:
autobusem 1500 km, pěšky (volitelně) 4x 3-15 km
Počasí:
vzduch 18-25 °C
Nástupní místo:
Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Přerov, Ostrava
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem. Plavba na pltích po Dunajci, vstup do Tatranského N.P. Ubytování 4x v hotelech (3*, 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x snídaně. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3300 Kč (4x). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem. Plavba na pltích po Dunajci.
Ubytování:
Ubytování 4x v hotelech (3*, 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1-lůžkový pokoj za příplatek 3300 Kč (4x)
Strava:
4x snídaně

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.