SKOTSKO – GRAND TOUR AUTOBUSEM

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Velká Británie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
20.08. - 29.08. 2023
090
21 390
Rezervovat

Popis

Skotsko bez kompromisů! V rámci tohoto zájezdu vám chceme představit nejatraktivnější místa, památky i turistické zajímavosti Skotska. Vedle obvyklých turistických hitů jako je královský Edinburgh, jezero Loch Ness či půvabné Glencoe vám nabídneme i místa a události, které obvykle v nabídkách jiných zájezdů nenajdete: Navštívíte proslulý dudácký festival Military Tattoo, projedete se vlakem Harryho Pottera, vstoupíte do Ztraceného údolí a poznáte i vzdálené tajemné souostroví Orkney.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Amsterdam – Newcastle.

Večer odjezd ČR. Non-stop cesta přes Německo do Holandska. Ráno příjezd do Amsterdamu. Dopoledne prohlídka Amsterdamu, odpolední volno můžete využít např. k prohlídce slavného Rijksmusea se slavnou Rembrandtovou „Noční hlídkou“, nebo k návštěvě brusírny diamantů. Večer nalodění na trajekt, kterým budete pokračovat do anglického Newcastlu. Ubytování v kajutách.

3.den: Newcastle – Edinburgh.

Dopoledne vylodění v Newcastlu. Pokračování v cestě do Skotska a oblasti Edinburghu. Odpoledne zastávka u Rosslyn Chapel – krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Večer ubytování v hotelu v okolí Edinburghu.

4.den: St. Andrews, Edinburgh.

Ráno vyrazíme do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Budete moci obdivovat pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, i se projít po nejstarším a nejproslulejším golfovém hřišti. Dále zamíříme do královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo (fakultativně). Pozdě večer návrat na ubytování.

5.den: Stirling – Loch Lomond – Fort William.

Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku – hradu Stirling a krátká návštěva památníku Williama Wallace (kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli?). Poté zamíříme do malebné části Skotska – Trossachs s řadou krásných jezer. Naše trasa povede kolem jednoho z nejkrásnějších skotských jezer – Loch Lomond. Dále průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Možná jej znáte z filmů „Harry Potter a vězeň z Azkabanu“ nebo „Highlander“ se Seanem Connerym v hlavní roli. Čeká nás nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Nezapomeňte na vhodnou turistickou obuv a oděv! Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska – Ben Nevis. Večer ubytování v oblasti Fort William.

6.den: Fort William, Mallaig, Eilean Donan Castle.

Ráno se vydáme do městečka Fort William. Dále pak můžete vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig (klienti, kteří nemají zájem o fakultativní jízdu vlakem, tuto cestu absolvují – po jiné trase – autokarem). Při této cestě, krátká zastávka u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska. Dále krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii. Přejezd na ostrov Skye. Odpoledne pak zamíříme k jednomu z nejkrásnějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Hrad patří mezi nejnavštěvovanější místa Skotské vysočiny. Večer ubytování v hotelu, večeře.

7.den: Fort William – Loch Ness – Thurso.

Ráno zamíříme k jezeru Loch Ness. Zastavíme se u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Odtud pak zamíříme dále na sever Skotska. Kolem poledne návštěva palírny whisky v Glen Ord nedaleko Inverness. Krátká zastávka v městečku Inverness. Odpoledne dorazíme do Thursa, nejsevernějšího města britského kontinentu. Můžete se kochat procházkami starým městem, podél pobřeží po Victoria Walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu nebo se vydat do místního muzea.

8.den: Orkneye.

Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye. Souostroví Orkneye je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Ráno přejezd do přístavu John Groats. Odtud trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Následuje autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow – proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli – zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall – hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou z 12. století. Skara Brae – unikátně dochované město z doby bronzové. Cca před 5000 lety pohřbené pod nánosy písku a znovu objevené v polovině 19. století. Standing Stones Stenness – unikátní „stojící kameny“, megalitická památka. Ring of Brodgar – kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie. Noční non-stop přejezd do jižní části Skotska.

9.-10.den: Jedburgh – Newcastle – Amsterdam – Praha.

Ráno zastávka v hraničním městečku Jedburgh, v kterém pobývala i Marie Stuartovna. Dopoledne příjezd do Newcastlu, prohlídka centra města, možnost návštěvy normanského hradu Castle Keep či prohlídka katedrály sv. Nicholase. Odpoledne nalodění na trajekt, ubytování v kajutách. Noční plavba do Holandska. Druhý den dopoledne vylodění v Amsterdamu. Pokračování v cestě přes Německo do ČR. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Délka tras:
autobusem 5800 km, pěšky 7x 5-10 km
Počasí:
chladněji a deštivěji než u nás v létě
Nástupní místo:
Praha, Slaný, Chomutov, Louny, Beroun (200 Kč), Plzeň (300 Kč)
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem včetně mýt a poplatků, 5x ubytování (2-lůžkové pokoje v hotelu s vlastním příslušenstvím), 2x ubytování ve 4-lůžkových kajutách na trajektu, 3x snídaně, 1x večeře, průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Příplatky: jednolůžko 6290 Kč, 2-lůžková kabina na trajektu 2190 Kč/os., jízdenka na vlak Harryho Pottera 1590 Kč, Military Tattoo 1290-3590 Kč, výlet Orkneye 2190 Kč. Povinný příplatek 2 snídaně (2*300Kč)=600Kč/osobu.
Doprava:
Doprava autobusem včetně mýt a poplatků
Ubytování:
5x ubytování (2-lůžkové pokoje v hotelu s vlastním příslušenstvím), 2x ubytování ve 4-lůžkových kajutách na trajektu. (Příplatky: jednolůžko 6290 Kč, 2-lůžková kabina na trajektu 2190 Kč/os.)
Strava:
3x snídaně, 1x večeře
Poznámka:
Jízdenka na vlak Harryho Pottera 1590 Kč, Military Tattoo 1290-3590 Kč, výlet Orkneye 2190 Kč.

Mapa

Mapa - 0090/SKOTSKO – GRAND TOUR AUTOBUSEM

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.