SLOVINSKO – NOVÝ ZÉLAND EVROPY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Slovinsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
05.07. - 11.07. 2021
092
10 290
Zájezd již proběhl

Popis

Země v srdci Evropy, sevřená mezi Alpami a Středozemním mořem. Sněhem pokryté vrcholky, tyrkysově zelené řeky, přírodní poklady s harmonickou architekturou, půvabnou venkovskou kulturou a sofistikovanou kuchyní.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár nad Sázavou – Kranj. 

Přes Rakousko do Slovinska. Soutěska Vintgar, pěšky po dřevěných chodníčcích k vodopádu. Prohlídka města Bled: možnost ochutnávky místní speciality kremšity, fakultativně lodí po Bledském jezeře na ostrov s kostelíkem Nanebevzetí Panny Marie, Bledský hrad na skále nad jezerem. K jezeru Bohinj, možnost výjezdu lanovkou na vrchol Vogel s panoramatickými výhledy na jezero. Vodopád Savica.

3.den: Velká planina, Logarská dolina. 

Procházka mezi dřevěnými pastýřskými domečky na Velké planině, možnost ochutnat tradiční slovinské pokrmy. Přejezd do malebného údolí Logarská dolina, jednoho z nejfotogeničtějších míst v srdci Kamnicko-savinjských Alp, pěšky k vodopádu Rinka (90 m).

4.den: Kranj – Portorož, Koper. 

Škofia Loka – údajně nejstarší místo Slovinska: prohlídka historického jádra s barevnými fasádami měšťanských domů. Jedinečné krasové útvary Škocjanských jeskyní (UNESCO). Přejezd k pobřeží Jaderského moře, přímořská letoviska Portorož a Koper.

5.den: Portorož, Piran. 

Koupání a pohoda na jediné písečné pláži ve Slovinsku. Procházka do středověkého městečka Piran na výběžku pobřeží s klidnou a působivou atmosférou: romantické starobylé uličky, hradby, kostel s unikátním Ježíšem na kříži.

6.-7.den: Koper – Predjama – Lublaň – Žďár nad Sázavou. 

Dopoledne koupání, projížďka na kole, či krátká prohlídka historického centra města Koper: promenáda, ochutnávka místních vín. Autobusem k unikátnímu Predjamskému hradu pod vysokou skalní stěnou. Dále do hlavního města Slovinska Lublaně s bohatou historií. Prohlídka města: uličky historického centra s restauracemi, promenáda podél řeky Lublaňky, symbolické Trojmostí, možnost vyjet zubačkou na hrad nad městem. Přes Rakousko návrat domů.

Délka tras:
autobusem 2100 km, pěšky 3x 3-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 19-25 °C, voda 19-22 °C
Nástupní místo:
Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, na vyžádání Bratislava
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu, 2x ubytování v hostelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Doprava autobusem
Ubytování:
2x ubytování v hotelu, 2x ubytování v hostelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
Strava:
4x snídaně

Mapa

Mapa - 0092/SLOVINSKO – NOVÝ ZÉLAND EVROPY

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.