TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE LETECKY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Francie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.08. - 14.08. 2022
081
17 790
Zájezd již proběhl

Popis

Normandie – oblast Francie při pobřeží kanálu La Manche, kraj křídových útesů, invaze Spojenců a jablečné kořalky calvados. Kraj, který je protkaný historií, kulturou, nádhernými přírodními scenériemi i gurmánskými zážitky. Najdeme zde jedny z nejkvalitnějších sýrů v celé Francii.

Program zájezdu

1.den: Praha – Paříž.

Odlet do Francie. Transfer do hotelu. Večer setkání s autobusovou variantou.

2.den: Giverny – Rouen.

Giverny: možnost návštěvy Fondation Claude Moneta nebo Musée d’Art Americain. Údolí Seiny se středověkým hradem Gaillard. Hlavní město Normandie Rouen: historické centrum, gotická katedrála Notre-Dame, hrázděné domy, kostel Aitre Saint Maclou, náměstíčko Vieux Marché, Hodinová brána. Možnost návštěvy muzea Beaux-Arts.

3.den: Étretat – Honfleur.

Přímořské lázně Étretat, proslavené skalními útesy vysokými kolem 70 m. Falaise d’Aval, ze kterého můžete zahlédnout i Le Havre. Falaise d’Amont. Bývalý významný přístav Honfleur. Starý vnitřní přístav Vieux Bassin, úzké uličky, nábřeží s malíři, dřevěný kostel Clochet de Ste Catherine. Exkurze do palírny Calvadosu, typického nápoje Normandie, degustace.

4.den: Arromanches, Pointe du Hoc.

Přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk. Návštěva některých z pláží: Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah. Zastávka v městečku Arromanches – uměle vytvořený přístav Mulberry. Na hlavním náměstí můžete navštívit Musée du Débarquement. Pointe du Hoc: zbytky německých bunkrů. Návštěva amerického hřbitova v Colleville-sur-Mer.

5.den: Mont Saint-Michel – Chartres.

Prohlídka opatství Mont Saint-Michel. Cestou do Paříže katedrála v Chartres.

6.den: Paříž – Praha.

Přejezd do Paříže, okružní cesta Paříží. Možnost fakultativního výletu lodí po Seině. Odpoledne nebo podvečer transfer na letiště a odlet do ČR.

Délka tras:
letadlem 1800 km, busem 1000 km, pěšky 5x 2-4 km
Počasí:
vzduch 22-27 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava vč. tax, transfery na hotel, doprava busem, 5x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžko 3200 Kč, výlet lodí po Seině 320 Kč, příplatky u průvodce: večeře od 22 EUR.
Doprava:
Letecká doprava vč. tax, transfery na hotel, doprava busem
Ubytování:
5x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1-lůžko 3200 Kč
Strava:
5x snídaně

Mapa

Mapa - 0081/TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE LETECKY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.