TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE BUSEM

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Francie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.08. - 15.08. 2022
071
9 690
Rezervovat

Popis

Normandie – oblast Francie při pobřeží kanálu La Manche, kraj křídových útesů, invaze Spojenců a jablečné kořalky calvados. Kraj, který je protkaný historií, kulturou, nádhernými přírodními scenériemi i gurmánskými zážitky. Najdeme zde jedny z nejkvalitnějších sýrů v celé Francii.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Giverny – Rouen.

Odjezd do Francie. Přejezd do Giverny, možnost návštěvy Fondation Claude Moneta nebo Musée d’Art Americain. Údolí Seiny se středověkým hradem Gaillard. Hlavní město Normandie Rouen: historické centrum, gotická katedrála Notre-Dame, hrázděné domy, kostel Aitre Saint Maclou, náměstíčko Vieux Marché, kde byla upálena Johanka z Arku, Hodinová brána. Možnost návštěvy muzea Beaux-Arts s významnými díly od 16. století do současnosti (Caravaggio, Rubens, Vélasquez, Ingres, Delacroix, Monet, Renoir, Sisley).

3.den: Étretat – Honfleur.

Přímořské lázně Étretat, proslavené jedinečnými skalními útesy vysokými kolem 70 m. Falaise d’Aval, ze kterého můžete zahlédnout i Le Havre. Uchvacující pohled na městečko sevřené mezi útesy. Falaise d’Amont, který Maupassant kdysi přirovnal ke slonovi, jenž svůj chobot noří do oceánu. Odpoledne v bývalém významném přístavu Honfleur. Starý vnitřní přístav Vieux Bassin, úzké uličky, nábřeží s malíři, dřevěný kostel Clochet de Ste-Catherine. Exkurze do palírny Calvadosu, typického nápoje Normandie, degustace.

4.den: Arromanches, Pointe du Hoc.

Přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk. Návštěva některých z pláží: Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah. Zastávka v městečku Arromanches – uměle vytvořený přístav Mulberry neboli „Port Winston“, který během invaze zajistil bezpečné vylodění dvou a půl milionům mužů a půl milionu vozidel. Na hlavním náměstí nedaleko moře můžete navštívit Musée du Débarquement, kde si připomenete pomocí modelů, strojních mechanismů a filmů události v den D, kdy se spojenecká vojska vylodila na normandském pobřeží. Pointe du Hoc – zbytky německých bunkrů s hlubokými šrámy po granátech. Návštěva nejrozsáhlejšího amerického hřbitova v Colleville-sur-Mer.

5.den: Mont Saint-Michel – Chartres.

Prohlídka opatství Mont Saint-Michel. Architektonický celek sestávající z archandělem korunovaného kostela s vysokou věží a nádherných gotických budov, kterým se od roku 1228 přezdívá La Meveille – zahrnující celou severní část včetně ambitu, rytířského sálu, refektáře, sálu pro hosty, sklepení. Přejezd k Paříži. Katedrála v Chartres, která patří k nejúžasnějším příkladům gotické architektury v Evropě.

6.-7.den: Paříž – Praha.

Přejezd do Paříže, okružní cesta Paříží. Možnost fakultativního výletu lodí po Seině. Návrat domů.

Délka tras:
autobusem 3200 km, pěšky 5x 2-4 km
Počasí:
vzduch 22-27 °C
Nástupní místo:
Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (dále svozy od 4 osob za příplatek cca 400 Kč, více info v CK)
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, 5x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 3200 Kč, výlet lodí po Seině 320 Kč, příplatky u průvodce: večeře od 22 EUR.
Doprava:
Doprava autobusem
Ubytování:
5x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1-lůžkový pokoj 3200 Kč
Strava:
5x snídaně

Mapa

Mapa - 0071/TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE BUSEM

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.