K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Norsko, Švédsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / 4-lůžková chatka
04.08. - 13.08. 2023
061
16 990 / 19 990
Rezervovat

Popis

Drsná, ale krásná příroda střední části Norska, národní parky, mocné ledovce, náhorní plošiny, vodopády, fjordy, země dávných Vikingů a skřítků trollů, lidová dřevěná architektura. Hlavní město Oslo v srdci zálivu Oslofjord obklopené divokými lesy a nedotčenou přírodou. Druhé největší město Švédska Göteborg.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár n. Sáz. – Lillehammer.

Odjezd do Německa, trajektem na švédskou pevninu. Přejezd do Norska.

3.-4.den: N.P. Rondane, Trollstigen, Geiranger.

Olympijský Lillehammer u největšího norského jezera Mjosa: skanzen Maihaugen. Norský Yosemite – údolí Romsdalen s vysokými skalními stěnami. Vodopády a kaskády Ulafossane. Nejvyšší kolmá stěna Evropy Trollvegen (Trolí stěna). Adrenalinové stoupání serpentinami po proslulé silnici Trollstigen (Trolí stezka) s úchvatnými scenériemi. Přejezd do pohoří Sunnmore k majestátnímu a díky Golfskému proudu stále zelenému Geirangerfjordu. Výlet lodí po Geirangerfjordu (cca 250 NOK), vodopády Sedm sester. Vyhlídka z hory Dalsnibba, s úchvatným rozhledem na okolní horské štíty, ledovec a Geiranger.

5.-6.den: N.P. Jotunheimen.

Turistické středisko Lom se sloupovým kostelem. Procházka po stopách národního hrdiny Peer Gynta v N.P. Rondane. „Domov obrů” N.P. Jotunheimen s mnoha ledovci, které zformovaly údolí do tvaru „U“. Mohutné vrcholy, bílé ledovce, prudké bystřiny, hluboká a zelená údolí. Procházka k soutěsce Ridderspranget. Pro fyzicky zdatnější zájemce lodí po ledovcovém jezeře Gjende k horské chatě Memurubu (cca 160 NOK), odtud túra přes hřeben Besseggen podél jezera.

7.den: Ottadalen – Oslo.

Neopakovatelná vyhlídková jízda krajinou fjordů a jezer. Ke splazu Nigardsbreen největšího pevninského ledovce Jostedalsbreen. Přejezd do údolí Hallingdal, tradiční dřevěný kostelík, muzeum.

8.-10.den: Oslo – Göteborg – Žďár nad Sázavou.

Metropole Norska Oslo s živou atmosférou: pevnost Akershus, dóm, Vigelandpark, poloostrov Bygdoy s proslulými muzei (vikingských člunů, Kon-Tiki). Přejezd do Švédska. Skalní kresby v Tanum (UNESCO), zobrazující život obyvatel doby bronzové. „Zelené město“ Göteborg: malebné centrum (případně pevnost Älvsborg ze sedmnáctého století). Přejezd na jih, nalodění na trajekt. Návrat domů.

Délka tras:
autobusem 4300 km, lodí 400 km, pěšky 6x 4-13 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-23 °C
Nástupní místo:
Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Ústí n.L.
V ceně je zahrnuto:
Doprava autobusem, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo), trajekty v Norsku, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempech ve vlastních stanech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka za příplatek 4900 Kč/os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Doprava autobusem, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo), trajekty v Norsku
Ubytování:
7x ubytování v kempech ve vlastních stanech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka za příplatek 4900 Kč/os.)
Strava:
polopenze (polní kuchyně)

Mapa

Mapa - 0061/K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.