NORMANSKÉ OSTROVY – JERSEY A (GUERNSEY) – LETECKY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.06. - 02.07. 2022
051
29 690
Rezervovat
06.08. - 13.08. 2022
052
29 690
Rezervovat

Popis

Letecky na Normanské ostrovy – Čechům téměř neznámé souostroví v průlivu La Manche nedaleko francouzského pobřeží. Jediné území Spojeného království, které bylo za 2. světové války okupováno Němci. Nevelké rozlohou, avšak s mnoha lákadly jak přírodními, tak historickými, o atmosféře „staré dobré Anglie“ ani nemluvě. Velkolepé útesy, písečné pláže, staré hrady, bílé majáky, jedinečné prehistorické památky i vyhlášená pohostinnost ostrovanů…

Program zájezdu

1.den: Praha – Jersey.

Odlet na největší ze šesti Normanských ostrovů Jersey. Transfer z letiště a ubytování.

2.den: Jersey – západní pobřeží.

Exkurze na levandulové farmě. Vycházka po západním pobřeží: přes duny Les Blanches se vzácnou květenou k zálivu St. Ouen´s Bay a k majáku Corbiére (1873). Záliv St. Brelade´s Bay, gotický kostel s freskami, románská kaple Fisherman´s Chapel.

3.den: Jersey – St. Helier.

Jersey War Tunnels – autentická připomínka okupace ostrovů za 2. sv. války, muzeum s osobními příběhy obyvatel ostrovů. Hlavní město St. Helier s viktoriánským koloritem, městská a rybí tržnice s bohatými dary moře, historická i moderní architektura, parní hodiny, jachetní přístav. Pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně na hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku.

4.den: Jersey – východní a severovýchodní pobřeží.

Středověký hrad Mont Orgueil na skalnatém ostrohu: výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, kde se pěstují ústřice. Dolmen de Faldouet – jeden z nejpůsobivějších neolitických hrobů postavený před 6000 lety. Kouzelná zátoka Bouley Bay s pláží, výhledy na skalnaté pobřeží, pěšky podél pobřeží k zátoce a vesničce v Rozel Bay.

5.den: Jersey – severní pobřeží.

Přírodní kráter ve skále Devil´s Hole, strmé útesy, skvělé výhledy na skalnaté pobřeží. Vinařské středisko La Mare Vineyards s možností prohlídky s průvodcem, ochutnávky vína a místních specialit. V letních měsících „vřesem oděný“ výlet z L´Etacq ke hradu Grosnez ze 14. stol., útes „Věžička“ a zátoka Plemont Bay s červenozlatým pískem.

6.-7.den: Jersey, *Guernsey.

Individuální volno, samostatný pobyt u moře a vycházky do okolí. *Fakultativně celodenní výlet lodí na sousední ostrov Guernsey (2490 Kč): Hlavní město St. Peter Port, považované za nejkrásnější evropský přístav. Dominanta přístavu a obranný prvek – hrad Cornet. Domky z červené a modré žuly s bíle orámovanými okny, zahrady s hortensiemi a růžemi. Dům Hauteville House, v němž ve vyhnanství žil Victor Hugo a kde napsal Bídníky či Dělníky moře. Zajímavý interiér domu navrhl sám slavný spisovatel.

8.den: Jersey – Praha.

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Délka tras:
letadlem 1600 km, pěšky 3x 5-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-25 °C, voda 18-22 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava včetně tax a poplatků. Místní doprava (pro dny se společným programem, letištní transfery). 7x ubytování v penzionu nebo hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1-lůžkový pokoj za příplatek 3490 Kč). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Letecká doprava včetně tax a poplatků. Místní doprava (pro dny se společným programem, letištní transfery)
Ubytování:
7x ubytování v penzionu nebo hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1-lůžkový pokoj za příplatek 3490 Kč)
Strava:
7x snídaně

Mapa

Mapa - 0051/NORMANSKÉ OSTROVY – JERSEY A (GUERNSEY) – LETECKY

Hodnocení

Jméno: manželé Pokorných

Hodnocení zájezdu: Vážení v CK Nomád,

asi před deseti dny jsme se vrátili ze zájezdu na Normanské ostrovy, a když jsme si utřídili čerstvé zážitky a aklimatizovali se doma, rádi bychom Vám poděkovali, že jste vypravili zájezd i pro pouhých pět účastníků. Výsledkem byla jedna z našich nejlepších dovolených. Už dlouho jsme se na tyto málo známé ostrovy chtěli podívat a byli jsme smířeni s tím, že je budeme poznávat ve velké skupině lidí, což není vždy ideální. To, že jsme byli tak malá skupinka, bylo vynikající, protože vše probíhalo mnohem jednodušeji a operativněji. Program zájezdu jsme nejen dodrželi, ale díky skvělému průvodci ing. Janu Křížovi i překročili  Vše klapalo jako hodinky, projeli a pěšky prošli jsme celé Jersey a viděli jsme většinu toho, co tam stojí za zhlédnutí.

Konstatovali jsme, že ještě jeden nebo dva dny by na Jersey bylo co dělat, ale co bychom určitě doporučili pro případné příští zájezdy, by bylo protáhnout pobyt na Guernsey. Jednodenní výlet byl nádherný, ale nestačil k poznání ostrova. Ideální by bylo po programu na Jersey se přesunout minimálně na dvě noci, ale ještě lépe na tři noci na Guernsey (a odtud pak odlétat), aby bylo možno podniknout výlet po ostrově a zajet si lodí na Sark (1. den: hlavní město a dům Victora Huga, 2. den: výlet na nádherné severní pobřeží, 3. den: Sark). To, že jsme se nedostali na Sark, tento zajímavý a kuriózní ostrov, nás mrzelo (to bylo ovšem to jediné, co nás na celém zájezdu mrzelo).

Ještě jednou chceme ocenit práci průvodce, který byl výborně připraven, zařídil vše potřebné a má velkou zásluhu na tom, že pobyt byl tak bohatý na poznávání. Děkujeme mu i za příjemnou společnost.

Takže ještě jednou velké díky všem, kdo se rozhodli zájezd při tak malém počtu účastníků nerušit a dopřáli tak pěti nadšeným turistům velký cestovatelský zážitek.

Hodnocení práce CK: 95%
Hodnocení práce průvodce: Výborná!

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.