IRSKO – CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Irsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
06.08. - 13.08. 2023
041
31 790
Termín je obsazen

Popis

Letecky do země v Severním Atlantiku, země menhirů, dolmenů a kromlechů, mohyl, kaplí, klášterů a hradů. Na ostrov zelených pastvin, hor, vodopádů, jezer a útesů. Do kraje Keltů, druidů, písní a pubů s Guinnessem. Hlavní město Dublin s množstvím historicky cenných památek, slavné megalitické hrobky, živé hospody, přátelští obyvatelé, whiskey a skvělá muzika…

Program zájezdu

1.den: Praha – Dublin.

Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer z letiště, ubytování. Dle letového řádu možná krátká večerní prohlídka města a první seznámení se „smaragdovým ostrovem“.

2.den: Dublin – Tralee.

Cesta na jih, návštěva zahrad a parku Powerscourt Gardens (známých z filmu Excalibur), budovaných od 17. století na pěti terasách spadajících k jezeru Triton, s množstvím cizokrajných stromů a rostlin. Nejvyšší vodopád britských ostrovů (130 m). Komplex staroirských památek (Irské Delfy) v Glendalough, malebném ledovcovém údolí rozloženém podél dvou jezer: kdysi významné centrum vzdělanosti a ve středověku místo posledního odpočinku nejvyšších irských králů. Pod Galty Mountains ke skalní pevnosti v Cashelu: působivý komplex středověkých budov s velmi bohatou historií, vypínající se na legendární vápencové skále nad okolní krajinou.

3.den: N.P. Killarney.

Celý den v národním parku Killarney (UNESCO) pod nejvyšším pohořím Irska s pozoruhodnými ekosystémy, drsná hornatá země plná zelených dubových lesů, vodopádů, rašelinišť a jezer. Pozornost si zaslouží rovněž zdejší historické budovy a trosky opatství. Pěší výlet u jezera Upper Lake, zřícenina hradu Ross, 18 m vysoké kaskádovité vodopády Torc, úchvatné scenérie. Město Killarney: hrdé pulzující město s bohatou historií a tradicemi, s prvotřídní pohostinností, živé turistické centrum.

4.den: Dingle.

Výlet na poloostrov Dingle vybíhající 48 km do Atlantiku, město Dingle, prehistorické a raně křesťanské památky (přes tisíc let stará kaple Gallarus Oratory, středověký kamenný kostelík s hroby), hory, strmé útesy, velké keře fuchsií a jako palmy vypadající juky, vyhlídky, koupání v Atlantiku či procházka na zlaté písečné pláži.

5.den: Tralee – Galway.

Skanzen a věžový hrad v Bunratty: domky s doškovými střechami, dobová hospoda, mohutný středověký hrad na břehu řeky Shannon s rozsáhlými sbírkami tapisérií, obrazů a plastik. Pozoruhodný kraj Burren se slavnými Moherskými útesy, vápencové plató s řadou jeskyní, unikátních megalitických dolmenů a divokým pobřežím.

6.den: Galway – Sligo.

Galway – kulturní centrum západního Irska rozložené na severních březích stejnojmenné zátoky, staré rodové sídlo Lynch´s Castle z 16. stol., chrám sv. Mikuláše (původně ze 13. stol.), římskokatolická katedrála a náměstí Eyre Square. Megalitické pohřebiště Carrowmore s více než 60 kamennými kruhy a pasážovými hrobkami, které z něj činí jedno z největších pohřebišť z doby kamenné v celé Evropě. Výstup na horu Knocknarea s mohylou bájné keltské královny Maev a úžasným výhledem. Půvabné městečko Sligo: „nejzelenější ze všech irských měst“, katedrála Neposkvrněného početí či dominikánský klášter s kostelem.

7.den: Sligo – Dublin.

Přejezd do hlavního a největšího města Irska Dublinu, rodiště (nejen) Oscara Wilda: symbol anglické nadvlády Dublinský hrad (jeden z nejkrásnějších irských hradů) z počátku 13. století, s jedinečnou knihovnou a galerií, staré město, katedrála Nejsvětější Trojice či největší sakrální kostel v zemi zasvěcený patronovi města – katedrála Sv. Patrika, nejstarší irská univerzita Trinity College, legendární dlážděné ulice čtvrti Temple Bar – centrum nočního života, puby.

8.den: Dublin – Praha.

Dle letového řádu pobyt v Dublinu, nákup suvenýrů, transfer na letiště a odlet domů.

Délka tras:
letadlem 3300 km, autobusem 1200 km, pěšky 3-4x 5-10 km
Počasí:
chladněji a deštivěji než u nás v létě
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným minibusem, letecká doprava z/do Dublinu včetně letištních tax a poplatků, transfer z a na letiště, 7x ubytování se snídaní (dvoulůžkové pokoje v hotelech nebo penzionech, jednolůžkový pokoj možný za příplatek 5790 Kč), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Doprava:
Doprava klimatizovaným minibusem, letecká doprava z/do Dublinu včetně letištních tax a poplatků, transfer z a na letiště
Ubytování:
7x ubytování se snídaní (dvoulůžkové pokoje v hotelech nebo penzionech, jednolůžkový pokoj možný za příplatek 5790 Kč).
Strava:
7x snídaně

Mapa

Mapa - 0041/IRSKO – CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.