ANDORRA, SRDCE PYRENEJÍ (4 *HOTEL) – LETECKY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Andorra

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.07. - 10.07. 2021
034
28 990
Zájezd již proběhl
10.07. - 17.07. 2021
035
28 990
Zájezd již proběhl
31.07. - 07.08. 2021
036
29 990
Zájezd již proběhl

Popis

Andorra – miniaturní knížectví ležící v kotlině obklopené Pyrenejemi. Výborné podmínky pro vysokohorskou turistiku uprostřed nádherné nedotčené přírody. Malebně položená horská jezera orámovaná horami, turisticky atraktivní stezky ve vysokohorských výškách, zelená údolí, temně modrá jezera, jimž dominují ostré vrcholky hor. Hluboce zaříznuté kotliny s pastvinami, prudké horské říčky a burácející vodopády. Lákavé túry se skvostnými panoramatickými výhledy na fantastickou přírodní scenérii. Ubytování ve 4* horském hotelu, pokoje s balkónem, volný vstup do bazénu, jacuzzi a fitness centra. Večer na ubytování živá muzika.

Program zájezdu

1.den: Praha – Andorra.

Odlet z Prahy do Barcelony, pokračování pronajatou dopravou na ubytování do hotelu.

2.den: Vall d’Incles – Juclar.

Celodenní turistika charakteristickým a zároveň nejznámějším andorrským údolím Vall d‘Incles k největším jezerům Juclar s bohatou flórou. Cestou působivé vodopády, vyhlídky na okolní horské hřebeny.

3.den: Pic de Casamanya.

Celodenní turistika – výstup na magickou horu Pic de Casamanya (2740 m) je povinností každého turisty, který přijede do Andorry. Fantastické výhledy nejen z vrcholu, ale i během výstupu. Možnost nenáročné okružní túry.

4.den: Andorra la Vella.

Odpočinkový den, výlet do hlavního města Andorra la Vella. Prohlídka historického středu (úzké uličky s nízkými kamennými domy, středověké kostely Sant Esteve a Sant Andreu, sídlo parlamentu z 16. stol.), možnost výhodných nákupů, případně návštěvy světově proslulých termálních lázní Caldea. Při zpáteční cestě zastávka u poutního místa, kaple patronky Andorry, zázračné Madony z Meritxellu.

5.den: Pessons.

Celodenní turistika, fascinující okružní cesta okolo ledovcových jezer v údolí Pessons do impozantní kotliny orámované horami dosahujícími výšky okolo 2800 m. Možnost prodloužení trasy s výstupem na Collada dela Pessons (2792 m).

6.den: Comapedrosa.

Celodenní okružní turistika v přírodním parku Comapedrosa okolo polozapomenutých farem, v obou směrech nádherné vyhlídky na nejvyšší pohoří Andorry Coma Pedrosa.

7.den: Tristaina.

Turistika mezi vrcholky hor a jezery Tristaina. Kotlina s bohatou faunou i flórou, s nejvyšším vrcholem Pic de Tristaina (2882 m) s možností prodloužení o výstup na jeden z nejbližších vrcholů.

8.den: Andorra – Praha.

Ráno odjezd z hotelu. Pronajatou dopravou na letiště do Barcelony, letecky do Prahy.

Pozn.

V případě nepřízně počasí možnost změny programu nebo záměny vypsaných dnů.

Délka tras:
letadlem 3600 km, pronajatou dopravou 450 km, pěšky 6x 3-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-35 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
letenka vč. let. tax a poplatků, transfery z/na letiště, 7x nocleh ve 4* hotelu s polopenzí (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, polopenze formou bufetu), voda a víno k večeři, welcome drink (sangría), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: jednolůžkový pokoj 4900 Kč.
Doprava:
letenka vč. let. tax a poplatků, transfery z/na letiště
Ubytování:
7x nocleh ve 4* hotelu s polopenzí (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), jednolůžkový pokoj 4900 Kč.
Strava:
Polopenze (formou bufetu), voda a víno k večeři, welcome drink (sangría)

V případě nepřízně počasí možnost změny programu nebo záměny vypsaných dnů

Mapa

Mapa - 0034/ANDORRA, SRDCE PYRENEJÍ (4 *HOTEL) – LETECKY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.