ANDORRA, SRDCE PYRENEJÍ (4 *HOTEL)

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Andorra

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
07.07. - 16.07. 2023
031
18 990
Rezervovat
11.08. - 20.08. 2023
032
19 990
Rezervovat

Popis

Andorra – miniaturní knížectví ležící v kotlině obklopené Pyrenejemi. Výborné podmínky pro vysokohorskou turistiku uprostřed nádherné nedotčené přírody. Malebně položená horská jezera orámovaná horami, turisticky atraktivní stezky ve vysokohorských výškách, zelená údolí, temně modrá jezera, jimž dominují ostré vrcholky hor. Hluboce zaříznuté kotliny s pastvinami, prudké horské říčky a burácející vodopády. Lákavé túry se skvostnými panoramatickými výhledy na fantastickou přírodní scenérii. Ubytování ve 4* horském hotelu, pokoje s balkónem, volný vstup do bazénu, jacuzzi a fitness centra. Večer na ubytování živá muzika.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Andorra.

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Příjezd do Andorry, ubytování, seznámení s okolím.

3.den: Vall d‘Incles – Juclar.

Celodenní turistika charakteristickým a zároveň nejznámějším andorrským údolím Vall d‘Incles k největším jezerům Juclar s bohatou flórou. Cestou působivé vodopády, vyhlídky na okolní horské hřebeny.

4.den: Pic de Casamanya.

Celodenní turistika – výstup na magickou horu Pic de Casamanya (2740 m) je povinností každého turisty, který přijede do Andorry. Fantastické výhledy z vrcholu během výstupu. Možnost nenáročné okružní túry.

5.den: Andorra la Vella.

Odpočinkový den, výlet do hlavního města Andorra la Vella. Prohlídka historického středu (úzké uličky s nízkými kamennými domy, středověké kostely Sant Esteve a Sant Andreu, sídlo parlamentu z 16. století), možnost výhodných nákupů, případně návštěvy světově proslulých termálních lázní Caldea. Při zpáteční cestě zastávka u poutního místa, kaple patronky Andorry, zázračné Madony z Meritxellu.

6.den: Pessons.

Celodenní turistika, fascinující okružní cesta okolo ledovcových jezer v údolí Pessons do impozantní kotliny orámované horami dosahujícími výšky okolo 2800 m. Možnost prodloužení trasy s výstupem na Collada dela Pessons (2792 m).

7.den: Comapedrosa.

Celodenní okružní turistika v přírodním parku Comapedrosa okolo polozapomenutých farem, v obou směrech nádherné vyhlídky na nejvyšší pohoří Andorry Coma Pedrosa.

8.den: Tristaina.

Turistika mezi vrcholky hor a jezery Tristaina. Kotlina s bohatou faunou i flórou, s nejvyšším vrcholem Pic de Tristaina (2882 m) s možností prodloužení o výstup na jeden z nejbližších vrcholů.

9.-10.den: Andorra – Praha.

Ráno odjezd z hotelu. Přejezd do Francie, povinná přestávka v Séte, městě přezdívaném Benátky Languedocu. Možnost koupání na písečné pláži, procházka podél kanálů, návštěva starého rybářského přístavu nebo vyhlídka z Mont Saint Clair. Večer pokračování v cestě Francií a Německem. Návrat do ČR.

Pozn.

V případě nepřízně počasí možnost změny programu nebo záměny vypsaných dnů.

Délka tras:
autobusem 3600 km, pěšky 7x 3-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-35 °C
Nástupní místo:
Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň (možnost svozu: Brno, Jihlava, Bratislava, Tábor, České Budějovice)
V ceně je zahrnuto:
Doprava klimatizovaným autobusem, 7x nocleh ve 4* hotelu s polopenzí (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, polopenze formou bufetu), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj za 5190 Kč.
Doprava:
Doprava klimatizovaným autobusem
Ubytování:
7x nocleh ve 4* hotelu s bohatou polopenzí (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím - vlastní koupelnou, WC, fénem, sat. TV, trezorem a balkónem), Volný vstup do bazénu, jacuzzi a fitness centra. Večer živá muzika. 1-lůžkový pokoj za 5190 Kč.
Strava:
bohatá polopenze

V případě nepřízně počasí možnost změny programu nebo záměny vypsaných dnů. Letecká varianta uvedena na www.nomad.cz.

Mapa

Mapa - 0031/ANDORRA, SRDCE PYRENEJÍ (4 *HOTEL)

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.