ANDALUSIE – PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Španělsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.05. - 09.05. 2022
021
25 590
Rezervovat
24.09. - 02.10. 2022
022
25 590
Rezervovat

Popis

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Córdoba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé vesnice, Ronda – kolébka corridy či pravěké jeskyně. Vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, to je Andalusie. Na jaře zažijete svátek patií v Córdobě a na podzim pouť San Miguel v Torremolinos.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Malaga – El Torcal.

Odlet do Malagy, transfer do hotelu a večeře. Výlet do pohoří Torcal: Antequera s maurskou pevností a řadou kostelů. Turistika v přírodním parku El Torcal – vápencové skály, jarní květena a orchideje, nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy – ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování růžových plameňáků u Laguny Fuente de Piedra.

3.den: Sevilla.

Olivová a mandloňová cesta přes N.P. Fuente de Piedra do kdysi nejbohatšího města Španělska – perly Andalusie Sevilly (UNESCO): katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emirů, zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, zahrady Maria Luisa.

4.den: Jerez de la Frontera, Cádiz, Gibraltar.

Podél N.P. Donana do Jerez de la Frontera: město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa María. Cádiz: katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz. Variantně dle počasí a politické situace návštěva Gibraltaru – britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou: Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol (38 EUR), kolonie opic makaků, vyhlídka na Afriku.

5.den: Ronda, Garganta del Chorro, Costa del Sol.

Pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda: kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy. Místní speciality a vína, nebo turistika do kaňonu řeky s výhledy, cestou bílých „pueblos blancos“, nahlédnete do geologického divu – propasti Garganta del Chorro, koupání na Costa del Sol. Večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca (30 EUR s nápojem).

6.den: Odpočinek u moře (Malaga, nebo Córdoba).

Pohoda u moře i bazénu v Torremolinos a procházka podél pobřeží, nebo individuálně vlakem do Benalmadeny (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistikou), nebo vlakem do Malagy (historické centrum, Picasso). Fakultativně maurská cesta na sever Andalusie: Dolmen de Menga (nejzachovalejší dolmen Evropy), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla. Córdoba: maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita, kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na „Slavnost pátií“, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky.

7.den: Granada.

Celodenní výlet do města Granada: jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura, Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu. Cesta krajem bílých horských vesniček „Las Alpujarras“, Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada. Návrat na místo ubytování.

8.-9.den: Frigiliana, Nerja, Malaga – Praha.

Po pobřeží Costa del Sol na „Balkón Evropy“ a za bílými vesničkami, Frigiliana (keramika), místní trhy a turistika v kaňonu s levadou, nebo maurská zřícenina s úchvatnými výhledy. Nerja na útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, vyhlášené pochoutky tapas. Přístavní Malaga: „Jednoruká“ katedrála, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba, archeologické muzeum, ruina Castillo de Gibralfaro. Transfer na letiště a odlet domů.

CK si vyhrazuje právo přesunu dnů dle počasí.

Délka tras:
letadlem 4600 km, autobusem 850 km, pěšky 5x 3-6 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-32 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava, doprava místním autokarem, 7x ubytování v hotelech, 7x snídaně, 6x večeře, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není: fakultativní výlet Córdoba (800 Kč), záloha na vstup do Alhambry s rezervací (700 Kč), záloha na vstup do jeskyně Nerja (350 Kč), 1-lůžkový pokoj (3990 Kč), MHD, ochutnávky a spropitné pro řidiče.
Doprava:
Letecká doprava, doprava místním autokarem
Ubytování:
7x ubytování v hotelech, 1-lůžkový pokoj (3990 Kč)
Strava:
7x snídaně, 6x večeře
Poznámka:
CK si vyhrazuje právo přesunu dnů dle počasí.

Mapa

Mapa - 0021/ANDALUSIE – PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.