LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Portugalsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.06. - 13.06. 2022
011
21 590
Rezervovat
19.07. - 24.07. 2022
012
21 990
Rezervovat
27.09. - 02.10. 2022
013
21 590
Rezervovat

Popis

Lisabon – město slavných mořeplavců, slavnost patrona města, skvostné kostely, kláštery i paláce, přímořská městečka s nádhernými plážemi. Ochutnávka výborných portugalských vín, tradiční pokrmy, k poslechu slavné fado. Barevná čtvrť Alfama, historické tramvaje v úzkých uličkách čtvrti Chiada a Bairro Alto, věž Belém, klášter Mosteiro dos Jerónimos, místní bary. Úchvatné pláže Atlantiku v letním termínu, v říjnovém pak majestátní Évora – prastaré megality, most Vasco da Gama…

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Lisabon.

Odlet z ČR a ve večerních hodinách přílet do Lisabonu. Lisabon – hlavní město s úžasnou historií, jízda tramvají, Praça do Commercio. Čtvrť Alfama: úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem Sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města Sv. Antonína, katedrála Sé z 12. stol., výtah Elevador de Sta. Justa obdivovaný Eiffelem, Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa. Čtvrť Belém: jízda vyhlídkovým busem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, Padrao dos Descobrimentos, známý jako památník portugalských mořeplavců, Torre de Belém. Fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém s výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a historické centrum, Cristo Rei, most Ponte 25 de Abril, možnost ochutnávky portugalských vín.

4.den: Fakultativně dle termínu buď Porto, nebo Estoril či Évora.

Indiv. program v Lisabonu, návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí, Oceanárium (největší v Evropě) či pobyt u Atlantiku s koupáním.
Termín č. 011: Celodenní výlet vlakem za vínem do Porta s průvodcem (cca 60 EUR, nutná záloha 1800 Kč dopředu). Porto: druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína, návrat do hotelu v pozdních hodinách, nebo individuální program v Lisabonu, návštěvy muzeí či pobyt u Atlantického oceánu.
Termín č. 012: Cesta na pobřeží Atlantiku (cca 500 Kč): ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského Estorilu (film James Bond: Casino Royal). Cascais: historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimares. Fakultativně grilované čerstvé ryby, možnost koupání na písečných plážích mezi útesy, skalní útvary Boca do Inferno, tzv. „Ústa pekla“, přístav plachetnic.
Termín č. 013: Cesta do vnitrozemí a Évory (cca 1850 Kč). Přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s úžasnými výhledy. Évora: hradbami obehnané město (UNESCO), sídlo portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos – keramické dlaždice, univerzita, turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady nebo indiv. čtvrť EXPO 98.

5.den: Lisabon, volitelně Sintra.

Individuální čerpání atmosféry Lisabonu a návštěva muzeí nebo celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž Cascais, večerní čtvrť Chiado s „fadem“. Fakultativně jedinečný zážitek – večeře s vínem a hudebním programem fada (cca 1300 Kč). Fakultativní výlet Sintra (UNESCO, záloha 1500 Kč). Palácio de Queluz – královský palác s nádhernými zahradami, Sintra: Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence, možnost ochutnat dezert Travesseiros. Colares: půvabná vesnička plná květin na svazích Serry de Sintra, obklopená vinicemi, následně průjezd N.P. Sintra-Cascais na Cabo da Roca – nejzápadnější bod kontinentální Evropy, zastávka na surfařské pláži Guincho.

6.den: Lisabon – Praha.

Dopoledne volno k nákupům. Odlet do Prahy, návrat do ČR v podvečer.

Pozn.

CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů programu vzhledem k počasí a letovým řádům.

Délka tras:
letadlem 4500 km, pěšky 4x 3-5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava včetně tax a poplatků, letištní transfery místní dopravou, 5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu, 5x snídaně, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: jednolůžkový pokoj 4550 Kč. V ceně není: veřejná doprava v Lisabonu, pobytová taxa, loď, fakult. výlety, ochutnávky, vstupné do objektů (110 EUR mimo fakult. výlety).
Doprava:
Letecká doprava včetně tax a poplatků, letištní transfery místní dopravou.
Ubytování:
5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu
Strava:
5x snídaně

Mapa

Mapa - 0011/LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.