LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU

Typ zájezdu: Poznávací, Turistický
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Portugalsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
09.06. - 14.06. 2023
011
23 390
Rezervovat
02.07. - 10.07. 2023
012
31 990
Rezervovat
02.08. - 07.08. 2023
013
23 990
Rezervovat
27.09. - 02.10. 2023
014
23 990
Rezervovat

Popis

Lisabon – město slavných mořeplavců, slavnost patrona města, skvostné kostely, kláštery i paláce, přímořská městečka s nádhernými plážemi. Ochutnávka výborných portugalských vín, tradiční pokrmy, k poslechu slavné fado. Barevná čtvrť Alfama, historické tramvaje v úzkých uličkách čtvrti Chiada a Bairro Alto, věž Belém, klášter Mosteiro dos Jerónimos, místní bary. Úchvatné pláže Atlantiku v letním termínu, v říjnovém pak majestátní Évora – prastaré megality, most Vasco da Gama…

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Lisabon.

Odlet z ČR a ve večerních hodinách přílet do Lisabonu. Lisabon – hlavní město s úžasnou historií, jízda tramvají, Praça do Commercio. Čtvrť Alfama: úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem Sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města Sv. Antonína, katedrála Sé z 12. stol., výtah Elevador de Sta. Justa obdivovaný Eiffelem, Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa. Čtvrť Belém: jízda vyhlídkovým busem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, Padrao dos Descobrimentos, známý jako památník portugalských mořeplavců, Torre de Belém. Fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém s výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a historické centrum, Cristo Rei, most Ponte 25 de Abril, možnost ochutnávky portugalských vín.

4.den: Lisabon, nebo fakultativně Estoril, Cascais.

Individuální program v LISABONU, návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí, Oceanárium (největší v Evropě) či pobyt u Atlantiku s koupáním, fakultativně cesta a koupání na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakult. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka ke skalním útvarům Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic.

5.den: Lisabon, volitelně Sintra.

Individuální čerpání atmosféry Lisabonu a návštěva muzeí nebo fakultativní výlet do Serra de Sintra – UNESCO: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros, cesta přes COLARES, půvabnou vesničku na svazích Serry de Sintra mezi vinohrady, plnou květin, průjezd Národním parkem Sintra-Cascais až na Cabo da Roca, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát), zastávka na na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo individ. vláčkem na pláž Cascais – celodenní relax na plážích Atlantiku, večerní čtvrť Chiado s „fadem“, fakultativně jedinečný zážitek – večeře s vínem a hudebním programem.

6.den: Lisabon – Praha.

Dopoledne času odletu volno k nákupům nebo prohlídce,na rozloučenou si můžete dát oblíbený nápoj Ginjinha, odpoledne odlet do Prahy, a návrat v podvečer

Pozn.

CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů programu vzhledem k počasí a letovým řádům.

Délka tras:
letadlem 4500 km, pěšky 4x 3-5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letecká doprava včetně tax a poplatků, letištní transfery místní dopravou, 5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu, 5x snídaně, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: jednolůžkový pokoj 5100 Kč. V ceně není: veřejná doprava v Lisabonu, pobytová taxa, loď, fakult. výlety, ochutnávky, vstupné do objektů (120 EUR mimo fakult. výlety): 1500 Kč záloha za večeři s vínem a kulturním vystoupením fada, 1990 Kč za fakult. výlet 5. dne - Sintra, Cabo da Roca (od 15 os.), 600 Kč záloha za fakult. výlet k Atlantiku (Estoril, Cascais; od 15 osob)
Doprava:
Letecká doprava včetně tax a poplatků, letištní transfery místní dopravou.
Ubytování:
5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu - 2lůžkový pokoj
Strava:
5x snídaně

Mapa

Mapa - 0011/LISABON, KRÁLOVSKÁ SÍDLA A KRÁSY POBŘEŽÍ ATLANTIKU

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.