BŘEZEN 2019

Vážení zákazníci, přátelé!

Rok se s rokem sešel a opět přicházíme s novým newsletterem a k tomu samozřejmě informacemi o novinkách v našem katalogu. 

Omlouváme se, že jsme využili Vašich mailových adres od odběratelů novinek a z našich letošních zájezdů. Pokud někdo z Vás newsletter dostávat nechce, stačí nám napsat na: nomad@nomad.cz a my Vás z naší databáze vyřadíme, nebo se můžete odhlásit kliknutím na – TENTO ODKAZ, kam napište abychom Vás vyřadili z rozesílání Newsletterů.

Smyslem zpravodaje je informovat Vás o tom, co je v CK nového, automaticky vám posílat přehled nově vypsaných zájezdů mimo naši katalogovou nabídku, aktuálních slev na zájezdy, pozvánek na cestovatelské besedy a další námi pořádané akce. Pokud máte zájem o jeho odebírání, vyplňte prosím Váš e-mail v levém menu (v kolonce: „Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek“) na našich stránkách www.nomad.cz.Newslettery Vám pak budou chodit automaticky do e-mailu (toto zasílání můžete kdykoli zrušit). Věříme, že Vás nabízené informace zaujmou.

Přejeme mnoho krásných zážitků na Vašich cestách!

KATALOG 2019

Začátkem prosince, jak je naším dobrým zvykem, jsme Vám do poštovních schránek rozesílali nový katalog našich zájezdů pro rok 2019. Katalogu jsme zachovali stejnou strukturu jako v minulém roce. Samozřejmostí jsou stálice naší nabídky, mezi které patří zájezdy do Japonska, Číny, na Filipíny, do Francouzské Polynésie a např. každoročně plně obsazený zájezd do Ruska.
Snažíme se našim klientům každý rok přinášet něco nového a rok 2019 nebude výjimkou. Přehled novinek naleznete níže. Pokud jste našimi klienty a katalog jste nedostali nebo jste s námi dosud necestovali a o katalog v tištěné podobě máte zájem, napište si o něj na adresu objednavky@nomad.cz, popř. na poštovní adresu: CK Nomád, Smetanova 34, 591 01 Žďár nad Sázavou.

 

NĚCO Z NOVÝCH TERMÍNŮ NEJOBLÍBENĚJŠÍCH ZÁJEZDŮ

Ač je sice začátek března je už mnoho zájezdů, které jsou zcela naplněné, a právě proto jsme se rozhodli pro Vás vypsat nové termíny těchto zájezdů. Tyto termíny z pochopitelných důvodů v našem katalogu nenaleznete, ale pouze na webu www.nomad.cz

RUSKO – VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA – JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK

Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od břehů Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska, k sopkám divukrásné Kamčatky a přes zcela výjimečné „sladkovodní moře“ Bajkal k impozantním skalním věžím nad Jenisejem. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti – Transsibiřské magistrále.
Zájezd do Ruska je zájezdem, který byl letos obsazen během 1 měsíce, proto jsme se rozhodli, že Vás o zážitky neochudíme a vypsali jsme druhý termín, který se taktéž již plní. Termín je koncipován tak, abyste se mohli také případně přihlásit na spojenou variantu se zájezdem do KLDR.

Jenisej, Rusko
Jenisej, Rusko

Rusko – Jenisej – Vladivostok.

Termín (922): 31.8. – 17.9. 2019
cena v Kč: 107 990,- Kč

V ceně je: Doprava. Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny), lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen, vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně vyhlášené show s delfíny, mroži a běluhami. Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Vstup do národních parků na Kamčatce. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci v navštívených destinacích, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlak (po Transsibiřské magistrále) z Irkutska do Krasnojarsku. Nájemní (mikrobusy, vany) po trase, na Kamčatce i terénní vozy/busy s místními řidiči. Ubytování: 13x hotely (cca 2*-3*) ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, na Kamčatce 1x 4-lůžková chata, 1 noc ve vlaku (lůžkový vlak 2. třídy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 17 800 Kč (13x, v chatě nelze). Strava: 14x snídaně, 1x oběd/večeře při plavbě po Bajkalu. V ceně nejsou volitelné výlety označené *. Bližší informace o těchto akcích poskytne CK, nutná závazná přihláška a platba předem.

 

ZADNÍ INDIE – THAJSKO, LAOS, MALAJSIE, SINGAPUR

Čtyři země jihovýchodní Asie, průřez Indočíny v celé její kráse. Thajsko, bývalý Siam, plné nesčetných buddhistických chrámů, přímořských letovisek a hříšného nočního života. Probouzející se Laos, nejchudší a nejopomíjenější země regionu, s úžasně přátelským obyvatelstvem a obrovským potenciálem. Malajsie – muslimská federace tvořená pestrou směsí rozličných ras, národů i náboženství, žijících však pospolu v toleranci a pořádku. Singapur – bohatý asijský tygr, jenž dokáže absorbovat z každé kultury, která ho vytváří, to přínosné k prospěchu všech… Každá z nich je jiná, přesto je spojuje bohatá historie, úchvatná příroda s plážemi snů, pestré trhy i vynikající kuchyně. Je jen na Vás vše vyzkoušet a poznat.
Každoročně plně obsazený zájezd do jihovýchodní Asie. Za necelý měsíc poznáte čtyři nádherné státy, které Vás ohromí. Zážitek, který budete mít v sobě po zbytek života a účastí na tomto zájezdě jednoznačně neprohloupíte.

Zadní Indie

Termín (822): 12.11. – 10.12. 2019
cena v Kč: 62 990,-

V ceně je: Doprava. 3-denní trek v severním Thajsku včetně jízdy na slonech a raftingu na vorech. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Bangkoku, ze Singapuru a přelet Udon Thani – Phuket včetně tax a poplatků, po trase mikrobusy, autobusy, vlak, taxi, tuk tuk, slon, 4x plavba lodí. Ubytování: 23x turistický hotel – 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x noční lehátkový vlak, 2x domorodý dům během treku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (23x). Strava: 2x plná penze (na treku). V ceně není vízum do Laosu (30 USD) a do Barmy (30 USD).

NÁRODNÍ PARKY LITVY NA KOLE

Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů, projdeme a projedeme naučné stezky a podíváme se do skanzenů. Cestu si zpestříme při plavbě na veslových člunech mezi nespočtem jezer, abychom zase v sedlech vyrazili za romantikou dřevěných kostelů a vodních mlýnů.

Původní termín zájezdu byl již plně obsazen a níže uvedený nový termín se již rychle do obsazuje a zbývají v něm poslední místa!

Litva na kole.

Termín (1342): 11.8. – 18.8. 2019
cena v Kč: 10 690,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze, 5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách (lze i třílůžkové), půjčení lodí, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

NABÍDKA CYKLOZÁJEZDŮ

Jak jistě víte máme širokou nabídku cyklozájezdů a rádi bychom Vám představili zájezdy, kde máme stále místa a u většiny již můžeme garantovat odjezdy ! !

PORÝNÍM ZA VÍNEM, HRADY A ROMANTIKOU (HOTEL)

Nechte se při lehké cyklistice očarovat jedním z nejromantičtějších historických regionů Evropy – v údolí středního Rýna (UNESCO) s mýty Loreley a Nibelungů a středověkými vinařskými městečky. Ochutnejte proslulé víno v hrázděných restauracích pod mocnými hrady a zámky v krajině, kam básníci a myslitelé vždy jezdili za inspirací.

Porýní na kole.

Termín (1181): 10.7. – 15.7. 2019
cena v Kč: 8 390,-

V ceně je: Doprava autobusem, přeprava kol, 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 3x večeře v hotelu za 1250 Kč.

 

MAZURSKÁ JEZERA NA KOLE A NA LODI

Na kole krajinou Mazurských jezer, jedním z nejmalebnějších míst Evropy, nazývaném „zelené plíce“ Polska. Dokonalými cyklostezkami po nefrekventovaných silničkách a písčitých cestách mezi tisíci jezer propojených kanály a říčkami, které vytvářejí ideální region pro mnoho druhů vzácné flóry a ptactva. Z paluby výletní lodě, na kole či na pronajaté jachtě můžeme obdivovat pralesy, chráněné vodní rostliny, rezervace zubrů a labutí. Uvidíme staropruská opevnění, zámky a kostely, křižácké hrady a pevnosti, válečné bunkry a mnoho dalších historických krás tohoto regionu.

Nejvíce oblíbený cyklozájezd k Mazurským jezerům do Polska. Nenáročné projížďky na kolech kolem jezer, plavba loďkou po soustavě jezer, návštěva rezervace zubrů a další skvostné pohledy, které na Vás při této trase čekají si nemůžete nechat ujít.

Mazurská jezera na kole
Mazurská jezera na kole

Termín (1381): 30.6. – 6.7. 2019
cena v Kč: 9 590,-

Termín (1382): 21.7. – 27.7. 2019
cena v Kč: 9 490,-

Termín (1383): 18.8. – 24.8. 2019
cena v Kč: 9 290,-

V ceně je: Doprava autobusem, přeprava kol, vyhlídková cesta lodí z Giżycko do Mikolajki, polopenze, 4x ubytování v hoteliku ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.

BRETAŇ NA KOLE (MOBILHOMY)

Na kole po nejsvéráznější a nejtajemnější části Francie s keltskými tradicemi, vlastním jazykem, pohřebními mohylami – tumuly, seskupeními menhirů, divokým skalnatým pobřežím, majáky a vysokým přílivem. Krásná cyklistika domovem Asterixe, po pobřeží bizarních „růžových útesů“, ochutnáme typické mořské speciality a vykoupeme se na písečných plážích Armoriky.

Tradiční „bestseller“ mezi našimi cyklistickými zájezdy s bohatou nabídkou projížděk na kole i poznání vzdálené části Francie.

Bretaň na kole
Bretaň na kole

Termín (1321): 19.7. – 28.7. 2019
cena v Kč/*mobilhome: 12 290,-/*14 990,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempu u Plomodiern (*4-lůžkové mobilhomy s oddělenými ložnicemi), průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH.

NABÍZÍME POSLEDNÍ MÍSTA V ZÁJEZDECH SE SLEVOU:

 

JAPONSKO PRO MILOVNÍKY ŽELEZNIC, TECHNIKY A BIZARNOSTÍ

Zájezd pro všechny, kteří mají rádi vláčky, techniku, architekturu, ale i další aspekty japonské civilizace, včetně kulinářství a zábavy. Kontrasty nejvyspělejších technologií a nejnovějších trendů se staletými zvyky a tradicemi, upjatého a seriózního běžného chování s někdy až bláznivými a úletovými formami trávení volného času vás v této zemi nikdy nepřestanou překvapovat… Japonsko křížem krážem po všech hlavních ostrovech od severu k jihu a po obou pobřežích. Z devíti linek šinkansenu jich projedete sedm. Odvážná a velkorysá moderní architektura i některé z nejnavštěvovanějších historických památek, temné připomínky 2. světové války i blyštivá robotí show a mnoho, mnoho dalšího.

Japonsko
Japonsko

Termín (1011): 31.5. – 17.6. 2019
cena v Kč: 81 890,-

Sleva: 2 700,-Kč

V ceně je: Doprava. Lanovka na vyhlídku nad Hakodate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, monorail na Odaibu, trajekt na Sakuradžimu, rychloloď z Honšú na Kjúšú. Ubytování: 16x tzv. business hotely (cca 2-3*) – 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 000 Kč (16x). Strava: 16x snídaně (na japonský způsob).

 

FILIPÍNY – ZEMĚ SEDMI TISÍC OSTROVŮ – PRODLOUŽENÍ O OSTROV PALAWAN

Fantastické scenérie horských pásem Luzonu i tropický ráj ostrova Boracay. Vulkány, vodopády, krasové jeskyně, nejúžasnější systémy rýžových teras na světě, animistické kultury kmene Ifugao. Možnosti prodloužení o další kouzelné ostrovy. Palawan, odlehlá perla souostroví, dosud ukrytá před náporem turistů. Nezapomenutelné přírodní scenérie krasových homolí, jeskynních řek, pláží a korálových zahrad. Bohol, ostrov Čokoládových hor a nejmenší opičky nártouna. Výlet za delfíny u pobřeží ostrova Panglao.

Filipíny
Filipíny

Termín (1062): 19.4. – 12.5. 2019
cena v Kč: 83 990,-

Sleva: 4 500,-Kč

V ceně je: Doprava. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu, výlet motorovými loďkami po jezeře Taal. Výlet lodí po moři do N.P. sv. Pavla a po podzemní řece (1062,1064,1066). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) a na Palawan (1062,1064,1066) včetně tax a poplatků (ale bez odletových tax – celkem cca 10-15 USD). Loď Caticlan – Boracay a zpět. Nájemní (minibusy, džípy s místními řidiči) i veřejná (komfortní dálkové autobusy, výlet tradičním jeepney). Ubytování: 1062,1064,1066: 19x hotely – 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací (mimo hor, kde klimatizace není třeba), volitelně 1x horská ubytovna nebo autentické chýše domorodců (po 4-6 osobách), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek – 1062,1064,1066: 13 600 Kč (20x). Strava: 1062,1064,1066: 20x snídaně. Během výletů 3. a 4.den (Pagsanjan, Taal) i 2x oběd.

 

VYUŽIJTE NAŠE AKTUÁLNÍ LAST MINUTE SLEVY

Doporučujeme Vám sledovat naše aktuální LAST MINUTE slevy, které jsou přístupné na našich webových stránkách pod tímto odkazem –https://www.nomad.cz/cs/last-minute.html. Výrazné několikatisícové slevy nabízíme na naše zájezdy do Japonska, USA, Polynésie, na Filipíny, Ostrovy Západního Pacifiku, ale i do dalších destinací. Slevy jsou často časově ohraničené a vycházejí často i ze včasného zakoupení letenek. Pokud tedy o některý zájezd budete mít zájem, neváhejte prosím s jeho nezávazným objednáním. Objednat můžete přes webový formulář nebo telefonicky.

ZÁJEZDY NA ZAKÁZKU

Jako obvykle nabízíme možnost vytvoření zájezdů na zakázku. Pokud jste stálá parta kamarádů, spolupracovníků nebo třeba studentů a máte zájem vyjet spolu někam za daným cílem, není nic jednoduššího než se na nás obrátit. Jsme schopni vám připravit zájezd „na klíč“ zcela dle vašich představ. Ten může být v případě větší skupiny i významně levnější než srovnatelný běžný „katalogový“ zájezd. V posledních letech tvoří právě tyto akce na přání podstatnou část z celkového počtu našich zájezdů a tento podíl se každoročně zvyšuje.

 

VÝHODNÉ PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ PRAHA

Rozloučíme se s Vámi nabídkou výhodného parkování na letišti v Praze: https://www.parkovanir7.cz/
Parkování 5 minut od Letiště Praha 
Zaparkujte na parkování u letiště vzdáleném pouhých 5 minut od letiště Ruzyně, které vám nabízí pohodlí a bezpečné parkování s komplexnímpojištěním vašeho auta za nejlevnější ceny, které vás jistě potěší. Přesvědčte se v ceníku.
Parkování R7 – profesionální firma s individuálním a přátelským přístupem.
Letiště Václava Havla – Praha Ruzyně je vzdálené od parkoviště 5 minut. Budete mít prostorné a bezpečné parkovací místo, hlídané nepřetržitě24 hodin denně.

Parkoviště je uzamčeno a oploceno, v noci osvětleno a navazuje na obytný dům. Je nepřetržitě monitorováno množstvím kamer, které jsou po celé ploše parkoviště. Navíc jsou všechna auta na parkovišti komplexně pojištěna. Jistě oceníte spolehlivost a individuální a přátelský přístup.

Parkování R7
Parkování R7


Chcete-li se na něco zeptat nebo si zajistit volné parkovací místo u letiště Praha, využijte rezervační formulář nebo telefon 737 309 429.

KDE SE S NÁMI MŮŽETE SETKAT?

NA VELETRZÍCH

Začátek roku je obdobím veletrhů cestovního ruchu. Ani naše cestovní kancelář na nich tradičně nechyběla na veltrzích v Praze, Brně, Bratislavě a Ostravě.
Ještě nás můžete potkat na těchto místech:
Veletrh For Bikes Praha (29. 3. – 31. 3. 2019)
Veletrh TRAVEL FEST České Budějovice (26. 4. – 28. 4. 2019) 

Přihlásíte-li se na zájezd přímo na veletrhu, můžete využít naši exkluzivní veletržní slevu! (7% z ceny zájezdu, u zájezdů nad 50 000 Kč je sleva počítána z částky 50 000 Kč).

NA BESEDÁCH

Jako každoročně je zimní období tím hlavním pro naše cestovatelské besedy a promítání. Připomínáme jejich seznam, který je jinak uveden i v našem tištěném katalogu (str. 9) a na našich webových stránkách: https://www.nomad.cz/cs/prednasky.html

Budeme rádi, když Vaši pozornost budete věnovat i našemu profilu na sociální síti Facebookhttps://www.facebook.com/cknomad.cz. Přidáváme fotky ze zájezdů, cestopisy o různých destinacích, novinky z CK a mnoho dalších aktualit ze světa cestování.

SVĚT PATŘÍ VÁM…

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNOU DOVOLENOU PLNOU ZAJÍMAVÝCH ZÁŽITKŮ ! ! !

Tiskové chyby vyhrazeny!