Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
FILIPÍNY - NA ROBINSONŮV OSTROV, ZA NÁRTOUNY A ŽRALOKY VELRYBÍMI

FILIPÍNY - NA ROBINSONŮV OSTROV, ZA NÁRTOUNY A ŽRALOKY VELRYBÍMI

Za životním zážitkem - plaváním a šnorchlováním v blízkosti žraloků obrovských, resp. velrybích - na jih ostrova Luzon. Do těžce přístupné ale o to krásnější ostrovní oblasti u poloostrova Caramoan, kterou světu přiblížila řada trosečnických reality show - zahrajete si na Robinsony? Dominantní stratovulkán Mayon s dokonalým kuželovým tvarem. Hlavní město Manila, impozantní soutěska a vodopády Pangsanjan a Busay Falls. Ostrovy Bohol s pohádkovou krajinou Čokoládových vrchů, Panglao a Virgin Island s nádhernými plážemi a korálovými útesy. Jeskyně, deštné pralesy a roztomile okatý nejmenší primát nártoun…

Termíny

Termín Cena  
04.04. - 19.04.2020 (č. 1111)63 590,- KčNelze se přihlásit
03.04. - 18.04.2021 (č. 1112)64 190,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Manila. Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: pevnost Santiago a katedrála ve španělské koloniální čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), Binondo - nejstarší čínská čtvrť na světě. Unikátní čínský hřbitov plný mramorových „vil“.

3.den: Pagsanjan. Celodenní výlet k Pagsanjanu: jízda na kánoích s místním průvodcem vzhůru peřejemi hlubokým kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro slavný film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových raftech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky.

4.-5.den: Manila - Caramoan. Noční přejezd z Manily na „konec světa“ - na izolovaný poloostrov Caramoan. Skrytý ráj s krasovými útesy a jeskyněmi, bělostnými plážemi, průzračnými lagunami a korálovými zahradami. Ideální podmínky pro šnorchlování, potápění a mořský kajaking. Dva celodenní výlety lodí po okolních ostrůvcích, z nichž Matukad a Sabitang Laya můžete znát z Robinsonova ostrova nebo jiných sérií Survivor.

6.-8.den: Caramoan - Donsol. Přejezd na úplný jih Luzonu do Donsolu. Výlety lodí za velrybími žraloky v zálivu Donsol Bay, nezapomenutelný pobyt ve vodě v blízkosti těchto největších žraloků i (pa)ryb na světě vůbec (až 13 m délky, nejsou nebezpeční!). Návštěva kohoutích zápasů - tradiční národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů, procházka podél pobřeží s autentickými filipínskými vesničkami. Možnost večerního výletu lodí za milióny světlušek.

9.-11.den: Okolí Mt. Mayon, pláž Sogod, Legazpi. Černá pláž Sogod, místní rybáři a hromadné výlovy ryb z moře. Prohlídka Legazpi - centra jižního Luzonu: čtvrť Embarcadero. Vyjížďka kolem pravidelného kužele sopky Mt. Mayon (2421 m), výhledy na vulkán z Lignon Hill a od slavné zříceniny kostela Cagsawa Ruins, Mayon Skyline s planetáriem a vědeckým parkem. Možnost přenocování v domku přímo pod sopkou. Kaskády vodopádů Busay Falls v džungli: koupání, případně i kratší pěší výlet. Historické Tabaco City.

12.den: Legazpi - Manila - Bohol - Panglao. Přelet přes Manilu na ostrov Bohol, jeden z Visajských ostrovů ve střední části Filipín. Přejezd na sousední Panglao: bílá pláž Alona Beach.

13.-14.den: Virgin Island, Bohol. Výlet lodí k Virgin Island - unikátnímu korálovému atolu ve tvaru hada: procházka po písečné pláži, ochutnávka mořských ježků. Výlet autem po Boholu, magickém ostrově s unikátními a nesmírně fotogenickými Čokoládovými vrchy. Přesně 1268 trávou porostlých 30 - 50 m vysokých kopců vděčí za své jméno hnědé barvě trávy na konci období sucha. Přes městečka Loboc a Baclayon s ruinami dvou nejstarších kostelů na Filipínách z konce 16. stol. a s možností projížďky po řece. Přírodní rezervace s ohroženým primátem nártounem (byl inspirací pro postavu E.T. mimozemšťana), umělý mahagonový prales, vodopády Mag-Aso Falls, jeskyně Hinagdanan Cave, případně i rýžové terasy Lunab.

15.-16.den: Manila - Praha. Přelet zpět do Manily, návrat domů.

FILIPÍNY - NA ROBINSONŮV OSTROV, ZA NÁRTOUNY A ŽRALOKY VELRYBÍMI

Délka tras: letadlem 23 000 km, po zemi 1400 km, na lodi 100 km, pěšky 6x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 27-33 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1111): 4.4. - 19.4. 2020
cena v Kč: 63 590,-

Termín (1112): 3.4. - 18.4. 2021
cena v Kč: 64 190,-

V ceně je: Doprava. 2x celodenní výlet lodí po ostrovech v oblasti Caramoan. Výlet lodí za žraloky velrybími v Donsolu včetně vybavení pro šnorchlování. Výlet na tradiční vahadlové lodi na Virgin Island. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny a vnitrostátní přelety včetně tax a poplatků (s výjimkou odletových tax - celkem cca 10 USD). Po trase pronajatý minibus (van) s místním řidičem, komfortní dálkové autobusy (Manila-Naga-Donsol), jeepney a lodě. Ubytování: 10x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s klimatizací. 2x 4-lůžkové pokoje (na Caramoan), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (10x, na Caramoan nelze). Strava: 12x snídaně, během výletu 3.den (Pagsanjan) 1x oběd a během celodenních lodních výletů na Caramoan 2x plná penze.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-FILIPÍNY - ZEMĚ SEDMI TISÍC OSTROVŮ (20.11. - 14.12., Michal Šindelář)
-FILIPÍNY (17.4. - 4.5. 08, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-Filipíny (2009, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška