Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE ČÍNY

NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE ČÍNY

Putování jižní a východní Čínou z Hongkongu do Šanghaje po místech, která patří jednoznačně k tomu nejkrásnějšímu, co Čína nabízí. Fantastický kraj vápencových homolí na řece Li. Pohádkové výjevy jak z jiného světa (ne náhodou se film Avatar natáčel právě zde) v národním parku Čang-ťia-ťie, umocněné procházkami, při nichž mrazí, po průhledném skleněném mostě a chodníku nad bezednými propastmi. Opěvovaná panoramata Žlutých hor s výlety k jejich nejvyšším vrcholům. Třetí nejdelší a nejvodnatější veletok světa - Jang-c´-ťiang (Dlouhá řeka), jehož povodí obývá na půl miliardy lidí. Bývalé kolonie Hongkong a *Macao i jedno z největších světových velkoměst Šanghaj.

Termíny

Termín Cena  
17.10. - 01.11.2020 (č. 791)68 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Hongkong. *Macao. Let do bývalé výspy Británie v Číně - Hongkongu: vyhlídka na město z Victoria Peak (552 m), projížďka double deckerem, mrakodrapy, přístav. Možnost návštěvy zábavního Ocean Parku s obřím akváriem (bývalé největší na světě). Nejdelší eskalátor světa, květinový trh. Možnost koupání v Jihočínském moři. Aberdeen na jihu ostrova Hongkong s „plovoucí vesnicí“ rybářů lidu Tanka a množstvím rybích restaurací. Fakultativně výlet lodí do dříve portugalské kolonie Macaa.

4.-6.den: Kuej-lin (Guilin) a okolí. Přes metropoli čínských gurmánů Kanton (Guângzhou) na Perlové řece do Kuej-linu, dle samotných Číňanů „nejkrásnějšího místa na světě“. Krasové scenérie, jeskyně Rákosové flétny. Lung-šeng (Longsheng) - nejslavnější čínské rýžové terasy s impozantními políčky, vytvořenými na strmých, několik set metrů vysokých svazích hor. Návštěva speciální čajové farmy. Jang-šuo (Yangshuo) - kraj světoznámých vápencových homolí. Výlety po okolí - pěšky či na pronajatých kolech: jeskyně, domorodé vesničky s trhy, rybáři lovící pomocí cvičených kormoránů. Pro zájemce výlet lodí po řece Li-ťiang.

7.-10.den: N.P. Čang-ťia-ťie (Zhangjiajie). Přejezd na severovýchod do kraje fantastických scenérií a adrenalinových zážitků. Procházky v „levitujících“ horách Tchien-c´ (Tianzi): neuvěřitelné skalní věže známé z filmu Avatar. Chodník se skleněnou (+) podlahou na kolmé skalní stěně ve výšce 1400 m v pohoří Tchien-men (Tianmen). Jízda nejdelší lanovkou světa. Nejdelší (430 m) a nejvyšší (300 m) skleněný most (+) na světě nad čínským Grand Canyonem.

11.-13.den: Čchuang-šan (Huángshan). Na východ do masivu Čchuang-šan. Nejslavnější čínské přírodní scenérie Žlutých hor se 72 vrcholky: lanovkou a pěšky pod nejvyšší vrcholy s pohádkovými výhledy, koupání v termálech Nachového obláčku.

14.-16.den: Šanghaj - Praha. Povodím Dlouhé řeky na východ až k jejímu ústí do Východočínského moře. Šanghaj, největší město Číny a asi nejdynamičtější město Asie: nábřeží Bund, vyhlídka z Perly Orientu, 468 m vysoké televizní věže. Možnost plavby lodí po řece Čchuang-pchu centrem města kolem nejznámějších mrakodrapů. „Benátky Orientu“, jedno z osmi „vodních měst“ u Velkého kanálu a jezer při ústí Jang-c´-ťiangu - Tchung-li (Tongli): malebné středověké město vodních kanálů a typických kamenných mostů. Transfer na letiště nejrychlejším vlakem světa Maglev (až 431 km/hod). Odlet domů.

Pozn. Návštěva místa označeného (+) je podmíněna aktuální situací, resp. rozhodnutím čínských orgánů.

NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE ČÍNY

Délka tras: letadlem 18 000 km, po zemi 3300 km, pěšky 6x 4-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-28 °C, voda 23-26 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (791): 17.10. - 1.11. 2020
cena v Kč: 68 490,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: 12x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (většinou na asijský způsob). V ceně nejsou víza do Číny - osobně na ambasádě v Praze (2700 Kč), podklady zajistíme.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška