Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

Letecky do země v Severním Atlantiku, země menhirů, dolmenů a kromlechů, mohyl, kaplí, klášterů a hradů. Na ostrov zelených pastvin, hor, vodopádů, jezer a útesů. Do kraje Keltů, druidů, písní a pubů s Guinnessem. Hlavní město Dublin s množstvím historicky cenných památek, slavné megalitické hrobky, živé hospody, přátelští obyvatelé, whiskey a skvělá muzika…

Termíny

Termín Cena  
09.08. - 16.08.2020 (č. 041)28 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Dublin. Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer z letiště, ubytování. Dle letového řádu možná krátká večerní prohlídka města a první seznámení se „smaragdovým ostrovem“.

2.den: Dublin - Tralee. Cesta na jih, návštěva zahrad a parku Powerscourt Gardens (známých z filmu Excalibur), budovaných od 17. století na pěti terasách spadajících k jezeru Triton, s množstvím cizokrajných stromů a rostlin. Nejvyšší vodopád britských ostrovů (130 m). Komplex staroirských památek (Irské Delfy) v Glendalough, malebném ledovcovém údolí rozloženém podél dvou jezer: kdysi významné centrum vzdělanosti a ve středověku místo posledního odpočinku nejvyšších irských králů. Pod Galty Mountains ke skalní pevnosti v Cashelu: působivý komplex středověkých budov s velmi bohatou historií, vypínající se na legendární vápencové skále nad okolní krajinou.

3.den: N.P. Killarney. Celý den v národním parku Killarney (UNESCO) pod nejvyšším pohořím Irska s pozoruhodnými ekosystémy, drsná hornatá země plná zelených dubových lesů, vodopádů, rašelinišť a jezer. Pozornost si zaslouží rovněž zdejší historické budovy a trosky opatství. Pěší výlet u jezera Upper Lake, zřícenina hradu Ross, 18 m vysoké kaskádovité vodopády Torc, úchvatné scenérie. Město Killarney: hrdé pulzující město s bohatou historií a tradicemi, s prvotřídní pohostinností, živé turistické centrum.

4.den: Dingle. Výlet na poloostrov Dingle vybíhající 48 km do Atlantiku, město Dingle, prehistorické a raně křesťanské památky (přes tisíc let stará kaple Gallarus Oratory, středověký kamenný kostelík s hroby), hory, strmé útesy, velké keře fuchsií a jako palmy vypadající juky, vyhlídky, koupání v Atlantiku či procházka na zlaté písečné pláži.

5.den: Tralee - Galway. Skanzen a věžový hrad v Bunratty: domky s doškovými střechami, dobová hospoda, mohutný středověký hrad na břehu řeky Shannon s rozsáhlými sbírkami tapisérií, obrazů a plastik. Pozoruhodný kraj Burren se slavnými Moherskými útesy, vápencové plató s řadou jeskyní, unikátních megalitických dolmenů a divokým pobřežím.

6.den: Galway - Sligo. Galway - kulturní centrum západního Irska rozložené na severních březích stejnojmenné zátoky, staré rodové sídlo Lynch´s Castle z 16. stol., chrám sv. Mikuláše (původně ze 13. stol.), římskokatolická katedrála a náměstí Eyre Square. Megalitické pohřebiště Carrowmore s více než 60 kamennými kruhy a pasážovými hrobkami, které z něj činí jedno z největších pohřebišť z doby kamenné v celé Evropě. Výstup na horu Knocknarea s mohylou bájné keltské královny Maev a úžasným výhledem. Půvabné městečko Sligo: „nejzelenější ze všech irských měst“, katedrála Neposkvrněného početí či dominikánský klášter s kostelem.

7.den: Sligo - Dublin. Přejezd do hlavního a největšího města Irska Dublinu, rodiště (nejen) Oscara Wilda: symbol anglické nadvlády Dublinský hrad (jeden z nejkrásnějších irských hradů) z počátku 13. století, s jedinečnou knihovnou a galerií, staré město, katedrála Nejsvětější Trojice či největší sakrální kostel v zemi zasvěcený patronovi města - katedrála Sv. Patrika, nejstarší irská univerzita Trinity College, legendární dlážděné ulice čtvrti Temple Bar - centrum nočního života, puby.

8.den: Dublin - Praha. Dle letového řádu pobyt v Dublinu, nákup suvenýrů, transfer na letiště a odlet domů.

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

Délka tras: letadlem 3300 km, autobusem 1200 km, pěšky 3-4x 5-10 km
Počasí: chladněji a deštivěji než u nás v létě
Nástupní místo: Praha

Termín (041): 9.8. - 16.8. 2020
cena v Kč: 28 490,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným minibusem, letecká doprava z/do Dublinu včetně letištních tax a poplatků, transfer z a na letiště, 7x ubytování se snídaní (dvoulůžkové pokoje v hotelech nebo penzionech, jednolůžkový pokoj možný za příplatek 5300 Kč), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD (15.7.-2.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-Irsko- cesta na severozápad (15.7.-2.8.2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška