Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ALJAŠKA A KANADA - PRODLOUŽENÍ O BRITSKOU KOLUMBII

ALJAŠKA A KANADA - PRODLOUŽENÍ O BRITSKOU KOLUMBII

Po stopách zlatokopů z doby Zlaté horečky 1898. Hlavní centrum a magnet všech prospektorů Dawson City, Klondike - legendární oblast rýžování zlata. Jízda k nejvyšší hoře Severní Ameriky, národní parky Aljašky a Kanady (Denali, Wrangell, Kluane, Jasper, Banff), slavná Alaska Highway. Olympijská velkoměsta Calgary a Vancouver. Ledovce, jezera, termální prameny, divoká zvěř, indiánské totemy... K tomu možnost výletu historickou železnicí k Bennettovu jezeru.

Termíny

Termín Cena  
14.06. - 11.07.2020 (č. 242)93 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Calgary. Banff N.P., Jasper N.P. Let do kanadské Alberty. Druhé největší město provincie - Calgary: prohlídka města a olympijského areálu z r. 1988. Panorama Skalistých hor. Nádhernými Rockies pod nejvyšší horou kanadských Skalistých hor - Mt. Robson (3954 m). Sobi, jeleni, horské kozy... Historické město Banff, Lake Louise - jedno z nejznámějších lyžařských středisek Kanady. Pěšky nebo terénním autobusem po slavném ledovci Athabasca.

4.-5.den: Dawson Creek, Watson Lake. Mohutné řeky Athabasca a Saskatchewan, jezera, vodopády. Nultá míle Alaska Highway - slavné silnice postavené za 2. světové války. Koupání v termálních pramenech. „Les cedulí“. Brána Yukonu - Watson Lake na 60. rovnoběžce.

6.-9.den: *Chilkootský průsmyk. Skagway a okolí. *Fakultativně třídenní přechod přes Chilkoot Pass (nejvyšší bod 1122 m) z Aljašky do Kanady (celkem cca 60 km). Překonání jednoho z nejobtížnějších míst při cestě dobrodruhů za zlatem na Klondike. Pro ostatní výlety v okolí Skagway: pěší túra pod Chilkoot, možnost jízdy historickou železnicí ze Skagway nahoru na White Pass aj.

10.-13.den: Kluane N.P., North Pole, Fairbanks, Denali N.P. Kolem pobřežního pásu hor s nejvyšší horou Kanady - Mt. Logan (5950 m). Zastávka „na Severním pólu“, kde žije Santa Claus. Fairbanks: zlatokopecké město se skanzenem z dob zlaté horečky, Transaljašský ropovod. Koupání v horkých pramenech. Celodenní projížďka divokou přírodou národního parku Denali (medvědi, karibu, vlci, lišky) s nejvyšší horou USA i celé Severní Ameriky - Denali (Mt. McKinley, 6194 m).

14.-16.den: Anchorage, Seward. Prohlídka Anchorage - největšího města Aljašky. Přejezd na poloostrov Kenai, pěší výlet na ledovec Exit N.P. Fakultativně pozorování velryb, ledovců a fjordů z výletní lodi v Prince William Sound.

17.-18.den: Wrangell N.P., Dawson City. Kolem mohutného, ledovci pokrytého pohoří sopečného původu, dosahujícího nadmořské výšky až 5000 m. Po silnici Top of the World Highway. Trajektem přes Yukon River do Dawson City - srdce Yukonu z dob Zlaté horečky, ležícího na soutoku řek Yukon a Klondike: srub Jacka Londona, obří dredge rypadla. Rýžování zlata na Bonanza Creek, bývalém Králičím potoku, kde to v r. 1896 všechno začalo.

19.-20.den: Tombstone Mountains, Whitehorse. Vycházka v divočině pohoří Tombstone Mountains. Whitehorse - dnešní hlavní město Yukonu. Koupání v termálních bazénech Takhini Hot Springs, návštěva přehradní hráze s kanálem pro tah lososů.

21.-23.den: New Hazelton, Prince George. Medvědi na silnici č. 37, ledovce, indiánské totemy, potoky, kterými táhnou lososi. Přívětivou scenérií Britské Kolumbie do jejího středu. Po Cariboo Highway podél řeky Fraser na jihozápad.

24.-26.den: British Columbia, Vancouver. Přes Pobřežní hory do olympijského Whistleru. 70 m vysoký vodopád Brandyfwine Falls. Příjezd k pobřeží Pacifiku a jízda podél něj do dějiště ZOH 2010 - kosmopolitního Vancouveru, dle mnohých nejkrásnějšího města Severní Ameriky. Prohlídka města: Stanley Park, Canada Place připomínající Operu v Sydney, Muzeum antropologie… Možnost výjezdu lanovkou na dechberoucí vyhlídku z Tetřeví hory.

27.-28.den: Vancouver - Praha. Návrat z Vancouveru domů.


*VOLITELNÝ VÝLET: CHILKOOTSKÝ PRŮSMYK: 10 890 Kč

V ceně je: Permit na přechod průsmyku a na ubytování po trase pochodu, místní průvodce, vlak po historické yukonské trati Bennett - Fraser (případně Bennett - Carcross). Výlet je organizovaný a zajištěný kanadskou cestovní agenturou.


ALJAŠKA A KANADA - PRODLOUŽENÍ O BRITSKOU KOLUMBII

Délka tras: letadlem 18 000 km, minivanem 9800 km, volitelné pěší výlety 3-6x 4-12 km
Počasí: vzduch 12-25 °C, proměnlivé
Nástupní místo: Praha

Termín (242): 14.6. - 11.7. 2020
cena v Kč: 93 590,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do národních parků Jasper a Banff . Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 10x motely, hotely nebo vybavené sruby - pokoje s vlastním či společným příslušenstvím, po 2-4 osobách dle obsazenosti, 16x vybavené kempy a placená tábořiště (vlastní stany). Garantovaný 2-lůžkový pokoj za příplatek 18 300 Kč/osobu (10x). V ceně není registrace eTA (7 CAD) a ESTA (14 USD).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Alaska (16.7.-11.8.2009, Antonin Pliska)
-Yukon (16.7.-11.8.2009, Antonin Pliska)
-Alberta (16.7.-11.8.2009, Antonin Pliska)
-British Columbia (16.7.-11.8.2009, Antonin Pliska)
-ALJAŠKA, KANADA (20.6-16.7.2013, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška