Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
INDICKÝ KALEIDOSKOP - OD POSVÁTNÉ GANGY DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

INDICKÝ KALEIDOSKOP - OD POSVÁTNÉ GANGY DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Obří metropole celého subkoninentu Dillí se slavnými památkami. Mystické hinduistické „město měst“ Váránasí na březích Gangy. Nejkrásnější hrobka světa - Tádž Mahal v Ágře. Ohromující paláce Rádžastánu a pevnosti rozeseté po kraji. Pohádková města v poušti Thár - poklidné Bundi, modrý Džódpur, bílá perla Udajpur, posvátný Puškár se svým legendárním velbloudím veletrhem... Opravdový kaleidoskop poznání, plný barev, vůní a zážitků.

Termíny

Termín Cena  
14.11. - 29.11.2020 (č. 711)47 790,- Kč       sleva 1 000,-přihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dillí. Odlet do Indie. Staré Dillí s Velkou Páteční mešitou (největší v Indii), tržišti a uličkami. Metropole Indie Nové Dillí: Brána Indie aj. Nejstarší minaret v Indii Kutub Minár s proslulým nerezavějícím železným sloupem.

4.-5.den: Dillí - Váránasí. Nejposvátnější město celé Indie - Váránasí: večerní obřad na oslavu „Matky Gangy“, spalovací gháty, brána do nirvány, východ slunce nad řekou. Neuvěřitelné momentky životního cyklu na březích Gangy.

6.-7.den: Váránasí - Ágra. Starobylá Ágra: nejnavštěvovanější památka Indie a nejslavnější mauzoleum světa - Tádž Mahal, Červená pevnost.

8.-9.den: Ágra - Bundi. Rádžastán - výjimečný „pouštní” stát indické federace. Pohodové Bundi stranou hlavních turistických cest: opuštěná pevnost obývaná opicemi, palác máharádži. Ochutnávka šafránového lassi - vynikajícího indického jogurtového koktejlu.

10.-11.den: Bundi - Udajpur - Džódpur. Kouzelné bílé „Město jezer“ a paláců - Udajpur: slavný mramorový Jezerní palác na jezeře Pičola, „Monzunový palác“ - pevnost Sadžangarh, Městský palác aj.

12.-13.den: Džódpur - Puškár. Džódpur - fascinující „modré město“ s křivolakými uličkami, nad nimiž se tyčí mohutná pevnost Meharangarh. Puškár - významné místo pro hinduistické poutníky. Nezapomenutelný zážitek a pastva pro fotografy! - účast na největším velbloudím (vele)trhu v Indii na prahu Velké indické pouště Thár.

14.-16.den: Puškár - Dillí - Praha. Přejezd přes Adžmér a Džajpur zpět do Dillí. Odlet domů.

OD POSVÁTNÉ GANGY DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Délka tras: letadlem 12 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 4x 3-6 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (711): 14.11. - 29.11. 2020
cena v Kč: 47 790,-

V ceně je: Doprava. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové. Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x lehátka v nočním vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Indický Kaleidoskop (2010, klienti a průvodci zájezdů)
-Indický Kaleidoskop (2012, klienti a průvodci zájezdů)
-INDICKÝ KALEIDOSKOP-(NEJEN) PRO FOTOGRAFY (2011, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška