Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ - ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIE

TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ - ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIE

Velká cesta jak pro milovníky velehor, tak buddhistických klášterů, hinduistických svatyní či ghátů. Putování za čínskou oponu do nepřístupné země jaků, sněhu, řídkého vzduchu a himálajských velikánů. Hlavní lákadla čínské metropole - náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda v Si-anu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa, sídlo dalajlámy Potala, kláštery Ghanden, Norbulinka a Sera. Přejezd po nejvyšší silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Starobylé Káthmándú, spalovací gháty ve Váránasí a nezapomenutelný pomník lásky Tádž Mahal v Ágře. Hlavní atrakce Starého i Nového Dillí.

Termíny

Termín Cena  
08.04. - 02.05.2020 (č. 772)95 890,- KčNelze se přihlásit
15.09. - 09.10.2020 (č. 774)95 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-4.den: Praha - Peking. Velká čínská zeď. Odlet do čínské metropole Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-Tunga. Velká čínská zeď (UNESCO) - procházka po „osmém divu světa“. Letní císařský palác s mramorovou lodí poslední císařovny. „Pupek světa“ - Chrám nebes. Nočním lehátkovým vlakem do Si-anu.

5.-6.den: Si-an (Xi´an). Starověký Čchang-an a výchozí bod Hedvábné stezky - Si-an: 2000 let stará hrobka prvního císaře a terakotové armády, Husí pagoda, městské hradby, tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nočním lehátkovým vlakem do Čcheng-tu.

7.den: Čcheng-tu (Chengdu). Chuang-lung-si. Provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraj bambusových lesů - areál pandy velké. Metropole Čcheng-tu: Návštěva světoznámé populární chovné stanice pandy velké. Starobylé Chuang-lung-si (Huanglongxi): Buddhistický chrám Ku-lung S‘, čajovny na nábřeží.

8.-10.den: Čcheng-tu - Lhasa a okolí. Přelet na Tibetskou náhorní plošinu na letiště Gonkar, cesta do „města bohů“ Lhasy (3658 m). Posvátný poutní okruh Barkor, sídla dalajlámů v Potale a Norbulingce. Živoucí tibetské kláštery Džókhang a Sera s meditujícími mnichy. (Nejen aklimatizační) výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla lamaistické školy Žlutých čepic (Gelug-pa): ruční tisk modlitebních praporků a súter, tradiční dřevořezba.

11.-16.den: Lhasa - Everest B.C. - Káthmándú. Šestidenní jízda po Friendship Highway, jedné z nejvyšších silnic světa s několika průsmyky nad 5000 m, směrem k nepálské hranici. Štíří jezero Jamdrok-co s jaky a nebesky modrou vodou. Staré město Gjance: nejkrásnější stúpa Kumbum, čorten Pango, klášter Palkhor, tibetské pevnosti dzongy. Druhé největší město Tibetu - Šigace: sídlo pančenlámů - klášter Tašilhünpo. Přes nejvyšší bod trasy - sedlo Gatso La (5220 m) do New Tingri. Neuvěřitelné panorama Himálají se čtyřmi osmitisícovkami zároveň. Celodenní výlet k nejvýše položenému klášteru světa - Rongbuku. Everest Base Camp (5200 m) a okolí s nádhernými výhledy na nejvyšší vrchol světa - Mt. Everest (8848 m). Přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další majestátní vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šiša Pangma (8013 m). Prudký sjezd z pusté náhorní tibetské plošiny do zeleného Nepálu s banánovníky a mandarinkami (přes 2000 m výškového rozdílu). Buddhismus vystřídá hinduismus. Dojezd do údolí Káthmándú s památkami UNESCO. Majestátní stúpa Svajambhunáth (Opičí chrám) s výhledem na město.

17.-18.den: Káthmándú a okolí. Metropole Nepálu Káthmándú: působivé dřevěné chrámy starobylého centra města. Královský palác na chrámovém náměstí Durbar, tržiště. Palác Kumari Devi, jediné živé bohyně světa. Spalovací gháty Pašupatináth na řece Bagmátí, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Večerní obřady u Boudhanáthu, největší tibetské stúpy mimo území Tibetu. Architektonický skvost - královské město Bhaktapur, historická metropole Káthmándského údolí. Možnost nákupu tradičních suvenýrů - malované thanky, nože gurků či obřadní masky. Fakultativně let k Mt. Everestu (cca 210 USD).

19.-21.den: Káthmándú - Váránasí. Přejezd do Gorakphuru. Hranice Indie. Nočním lůžkovým vlakem do Váránasí, nejposvátnějšího města hinduismu: Višvanáth, zlatý chrám Šivy, večerní návštěva ghátů s mystickou rituální obětí řece Ganze, východ slunce z loďky na Ganze. Očistné koupele hinduistů i svérázné pradleny. Sárnáth - místo prvního Buddhova kázání. Nočním lůžkovým vlakem do Ágry.

22.-24.den: Ágra - Dillí. Příjezd do Ágry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně: nejkrásnější hrobka světa - Tádž Mahal (UNESCO). Červená pevnost. Přejezd do Díllí. Moderní hlavní město New Delhi: prezidentský palác, třída Rádžpáth, India Gate. Tepající střed města Connaught Place, Červená pevnost, staré muslimské Dillí s Páteční mešitou a bazary.

25.den: Dillí - Praha. Letecký návrat domů.

TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ - ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIE


Délka tras:
letadlem 16 000 km, autobusy, auty a vlaky celkem 5000 km, pěšky 4x 5-12 km (volitelně) - vše pro 772, 774
Počasí: vzduch 12-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (772): 8.4. - 2.5. 2020
cena v Kč: 95 890,-

Termín (774): 15.9. - 9.10. 2020
cena v Kč: 95 890,-

4795 Kč sleva pro přihlášené do 30.11.2019 (772, 774)
3600 Kč sleva pro přihlášené do 15.3. 2020 (774)

V ceně je: Doprava. Projížďka na loďkách ve Váránasí. Permity do Tibetu. Ubytování. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Chengdu - Lhasa včetně tax, pronajatá vozidla, dálkové autobusy, vlaky. Ubytování: 17x v hotýlcích, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem, 4x lehátkový vlak. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 200 Kč (17x). V ceně nejsou víza - do Číny 2700 Kč - víza osobně na ambasádě, příplatek za přípravu podkladů pro víza 600 Kč, Indie 2350 Kč - víza osobně na ambasádě, příplatek za přípravu podkladů pro víza 600 Kč, Nepálu 30 USD (na hranicích), fakultativní aktivity (let k Everestu cca 210 USD).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ (2008, klienti a průvodci zájezdů)
-NEPÁL-TREKY V HIMALÁJÍCH (2008, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška