Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ISLAND - CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

ISLAND - CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Letecky na Island v menší skupince a auty v termínu, který byste nečekali. Cesta na sever v období, kdy noc už (nebo ještě stále) vládne nade dnem a podtrhuje tak úchvatnou romantickou krásu islandské přírody. V době s největší nadějí na spatření magické polární záře - stačí jen trocha štěstí, aby si člověk odvezl celoživotní zážitek. Ale i když se nepodaří, z návštěvy zimního Islandu nemůže být nikdo zklamán. Jezero Jökulsárlón ještě věrohodněji evokuje představu ledových ker u Severního pólu, vodopády pod ledovými příkrovy mají neopakovatelné kouzlo a koupel v horké vodě Modré laguny není nikdy tak příjemná jako právě v zimě. Překonejte stereotypy, že na Island jedině v létě a přesvědčte se sami!

Termíny

Termín Cena  
10.03. - 15.03.2020 (č. 221)41 490,- KčNelze se přihlásit
06.10. - 11.10.2020 (č. 222)41 490,- Kčpřihlásit se na termín
09.03. - 14.03.2021 (č. 223)41 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Keflavík. Jižní pobřeží. Let na Island. Jízda na východ po jižním pobřeží s výhledy na zasněžený vrcholek sopky Hekla (1491 m), na ledovec sopky Eyafj allajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě) a na ledovec Mýrdalsjökull další aktivní sopky Katla. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova - skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

3.den: Jökulsárlón, N.P. Skaftafell. Jízda na východ k jedinečnému ledovcovému jezeru Jökulsárlón s plovoucími krami evokujícími drsnou Arktidu. Pozorování tuleňů. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Kirkjubaejarklaustur: čedičová „kostelní dlažba“. Bezútěšná krajina lávových polí.

4.den: Zlatý trojúhelník. Sídlo islandských biskupů Skálholt. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir. Snad nejkrásnější z nesčetných islandských vodopádů - impozantní „Zlatý“ Gullfoss. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. Národní park Thingvellir: aktivní rift - stále se rozšiřující hlavní atlantický zlom aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin. Althing - nejstarší evropský parlament. Procházka po obvodu kráteru nad jezírkem Keriđ uvnitř vulkánu. Peřeje nejmohutnějšího vodopádu Islandu Urridafoss na řece Thjórsá.

5.-6.den: Reykjavík, Reykjanes - Praha. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Hlavní město Reykjavík: centrum s budovou parlamentu a novou radnicí s obří plastickou mapou Islandu, dominanta města - katedrála Hallgrímskirkja. Dle zájmu a časových možností návštěva pravděpodobně nejvýstavnější a nejzajímavější vodárny na světě, muzeí (včetně světově unikátního muzea penisů), moderního kulturního centra Harpa aj. Poloostrov Reykjanes: farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Koupání v Modré laguně (nutná rezervace předem, bližší informace v CK) - islandském „Mrtvém moři“, podobně léčivé i slané. Návrat domů.

Pozn. Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro auto vyhrazena. Případný alternativní program dle dané situace. Pozorování polární záře (za příznivého počasí) proběhne formou večerních výjezdů. Ideální doba na pozorování je večer mezi 22. až 2. hodinou v noci.

Pozn. Zájezd lze uspořádat na objednávku kdykoliv cca od konce září do začátku dubna.

ISLAND - CESTA ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ

Délka tras: letadlem 5600 km, autem 1200 km, pěšky 3x 2-5 km (volitelně)
Počasí: vzduch 0-7 °C, proměnlivé, v noci i výrazně pod nulou
Nástupní místo: Praha (případně Vídeň)

Termín (221): 10.3. - 15.3. 2020
cena v Kč: 41 490,-

Termín (222): 6.10. - 11.10. 2020
cena v Kč: 41 490,-

Termín (223): 9.3. - 14.3. 2021
cena v Kč: 41 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Island včetně tax a poplatků, doprava pronajatými auty (minivany) po trase. Ubytování: 5x (turistické) hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7200 Kč (5x). Strava: 5x snídaně.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Island (8.8.-31.8.2008, Josef Jonáš Víšek)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (30.7.-22.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (29.7.-8.8.2011, klienti a průvodci zájezdů)
-ISLAND-POLÁRNÍ ZÁŘE (2.3-7.3.2013, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška