Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

VITRTUÁLNĚ DO KANADY - OD NIAGARY PO DELTU ŘEKY SV.VAVŘINCE

Den 1.

Po příletu z domova do kanadského Toronta nás zde jako jedna z prvních pozoruhodností zaujala tato vysoká vyhlídková věž CN Tower, jejíž výška je 553m.

zájezd do Kanady

Den 2.

Během dnešní prohlídky zajímavostí Toronta jsme nevynechali vyhlídkovou věž, jednu z nejvyšších staveb světa. Jen skleněná podlaha vyhlídky dělí návštěvníky od hlubiny pod nimi. Mrakodrapy i jezero Ontario nám zde doslova leží u nohou.

zájezd do Kanady

Den 3.

Po příjezdu k Huronskému jezeru zde navštěvujeme největší sladkovodní pláž na světě, kde je pochopitelně možnost koupání, pokud přeje počasí.

zájezd do Kanady

Den 4.

Při další jízdě zdejší oblastí zastavujeme mimo jiného i zde, v indiánském muzeu. Snímek je z tamní expozice: Huronská vesnice.

zájezd do Kanady

Den 5.

Naše další cesta od jezera na východ nás přivádí do provinčního parku Algonquin, kde máme delší zastávku. Zdejší hluboké lesy se střídají s vodními plochami, což vytváří dobré podmínky pro místní pestrou floru i faunu.

zájezd do Kanady

Den 6.

V parku Algonquin žije mnoho zvěře, kterou je zde při troše štěstí možnost pozorovat. Na záběru medvěd baribal vykrádá ptačí krmítko.

zájezd do Kanady

Den 7.

Nekonečnými se zdají být lesy v této oblasti jihovýchodní Kanady. Často se podobají spíše pralesu. Protože jsou smíšené, hrají na podzim všemi barvami.

zájezd do Kanady

Den 8.

Dnešní návštěva olympijského Montrealu nám nabízí spoustu zajímavostí. Toto je jedna z nich - pohled z vyhlídky na město, v pozadí Řeka sv. Vavřince.

zájezd do Kanady

Den 9.

Po dojetí do centra frankofonní Kanady, města Quebec, si prohlížíme jeho atrakce a nasáváme zdejší romantickou atmosféru a šarm. Vydáváme se rovněž k těmto krásným vodopádům Montmorency, nacházejícím se v blízkosti Quebecu.

zájezd do Kanady

Den 10.

Po částečné prohlídce Quebecu jedeme dál na východ do míst, kde se Řeka sv.Vavřince vlévá do moře. I zde je co prohlížet. Po návštěvě poutní baziliky procházíme soutěskou sv.Anny s peřejemi a s lávkami nad vodopády.

zájezd do Kanady

Den 11.

Po návratu do Quebecu si prohlížíme jeho další atraktivity, na které předtím nezbyl čas, např. přístav a historické centrum, a také tuto dominantu města, dříve zámek,dnes hotel Chateau de Frontenac.

zájezd do Kanady

Den 12.

Cestou z Quebecu zpět na západ zastavujeme i u největšího srubu světa. Po příjezdu do Ottawy následuje prohlídka zajímavostí této kanadské metropole, mezi něž patří i tato budova parlamentu s dnojčetem Big Benu.

zájezd do Kanady

Den 13.

Cestou k Niagaře si prohlížíme také lesnatou rovinnou krajinu Iwy Lea. Ta nám zde množstvím vodních ploch s ostrovy poněkud připomíná Finsko.

zájezd do Kanady

Den 14.

Po dojetí k světové turistické atraktivitě - Niagarským vodopádům se v jejich blízkosti ubytováváme. Večer nasloucháme dunění vod u vodopádů.

zájezd do Kanady

Den 15.

Celý dnešek zájezdu věnujeme Niagarským vodopádům. Můžeme je pozorovat z věže Skylon, projet se lodí pod nimi, navštívit zdejší zajímavé muzeum, nebo se nad nimi dokonce proletět vrtulníkem. Na fotce z něj je vlevo americká část vodopádů, vpravo kanadská "podkova", mezi nimi Kozí ostrov(USA).

zájezd do Kanady

Den 16.

Po přejezdu od Niagary do Toronta, coby lidé z hokejové země zde navštěvujeme v kolébce této hry známou Síň slávy. To je jakýsi chrám či muzeum ledního hokeje.

zájezd do Kanady

Den 17.

Před odletem z Toronta si snad v zájmu budoucí aklimatizace vybavujeme vzpomínky na některé včerejší, pro nás zvlášť hřejivé exponáty místní Hockey Hall.

zájezd do Kanady

To je jen malá část programu z našeho zájezdu KANADA - OD NIAGARY PO DELTU ŘEKY SV.VAVŘINCE .

Teď už zbývá jen se přihlásit