Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1111, 1112 Z KATALOGU NA ROK 2020

FILIPÍNY - NA ROBINSONŮV OSTROV, ZA NÁRTOUNY A ŽRALOKY VELRYBÍMI

Za životním zážitkem - plaváním a šnorchlováním v blízkosti žraloků obrovských, resp. velrybích - na jih ostrova Luzon. Do těžce přístupné ale o to krásnější ostrovní oblasti u poloostrova Caramoan, kterou světu přiblížila řada trosečnických reality show - zahrajete si na Robinsony? Dominantní stratovulkán Mayon s dokonalým kuželovým tvarem. Hlavní město Manila, impozantní soutěska a vodopády Pangsanjan a Busay Falls. Ostrovy Bohol s pohádkovou krajinou Čokoládových vrchů, Panglao a Virgin Island s nádhernými plážemi a korálovými útesy. Jeskyně, deštné pralesy a roztomile okatý nejmenší primát nártoun…

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Manila. Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: pevnost Santiago a katedrála ve španělské koloniální čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), Binondo - nejstarší čínská čtvrť na světě. Unikátní čínský hřbitov plný mramorových „vil“.

3.den: Pagsanjan. Celodenní výlet k Pagsanjanu: jízda na kánoích s místním průvodcem vzhůru peřejemi hlubokým kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro slavný film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových raftech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky.

4.-5.den: Manila - Caramoan. Noční přejezd z Manily na „konec světa“ - na izolovaný poloostrov Caramoan. Skrytý ráj s krasovými útesy a jeskyněmi, bělostnými plážemi, průzračnými lagunami a korálovými zahradami. Ideální podmínky pro šnorchlování, potápění a mořský kajaking. Dva celodenní výlety lodí po okolních ostrůvcích, z nichž Matukad a Sabitang Laya můžete znát z Robinsonova ostrova nebo jiných sérií Survivor.

6.-8.den: Caramoan - Donsol. Přejezd na úplný jih Luzonu do Donsolu. Výlety lodí za velrybími žraloky v zálivu Donsol Bay, nezapomenutelný pobyt ve vodě v blízkosti těchto největších žraloků i (pa)ryb na světě vůbec (až 13 m délky, nejsou nebezpeční!). Návštěva kohoutích zápasů - tradiční národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů, procházka podél pobřeží s autentickými filipínskými vesničkami. Možnost večerního výletu lodí za milióny světlušek.

9.-11.den: Okolí Mt. Mayon, pláž Sogod, Legazpi. Černá pláž Sogod, místní rybáři a hromadné výlovy ryb z moře. Prohlídka Legazpi - centra jižního Luzonu: čtvrť Embarcadero. Vyjížďka kolem pravidelného kužele sopky Mt. Mayon (2421 m), výhledy na vulkán z Lignon Hill a od slavné zříceniny kostela Cagsawa Ruins, Mayon Skyline s planetáriem a vědeckým parkem. Možnost přenocování v domku přímo pod sopkou. Kaskády vodopádů Busay Falls v džungli: koupání, případně i kratší pěší výlet. Historické Tabaco City.

12.den: Legazpi - Manila - Bohol - Panglao. Přelet přes Manilu na ostrov Bohol, jeden z Visajských ostrovů ve střední části Filipín. Přejezd na sousední Panglao: bílá pláž Alona Beach.

13.-14.den: Virgin Island, Bohol. Výlet lodí k Virgin Island - unikátnímu korálovému atolu ve tvaru hada: procházka po písečné pláži, ochutnávka mořských ježků. Výlet autem po Boholu, magickém ostrově s unikátními a nesmírně fotogenickými Čokoládovými vrchy. Přesně 1268 trávou porostlých 30 - 50 m vysokých kopců vděčí za své jméno hnědé barvě trávy na konci období sucha. Přes městečka Loboc a Baclayon s ruinami dvou nejstarších kostelů na Filipínách z konce 16. stol. a s možností projížďky po řece. Přírodní rezervace s ohroženým primátem nártounem (byl inspirací pro postavu E.T. mimozemšťana), umělý mahagonový prales, vodopády Mag-Aso Falls, jeskyně Hinagdanan Cave, případně i rýžové terasy Lunab.

15.-16.den: Manila - Praha. Přelet zpět do Manily, návrat domů.

Délka tras: letadlem 23 000 km, po zemi 1400 km, na lodi 100 km, pěšky 6x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 27-33 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1111): 4.4. - 19.4. 2020
cena v Kč: 63 590,-

Termín (1112): 3.4. - 18.4. 2021
cena v Kč: 64 190,-

V ceně je: Doprava. 2x celodenní výlet lodí po ostrovech v oblasti Caramoan. Výlet lodí za žraloky velrybími v Donsolu včetně vybavení pro šnorchlování. Výlet na tradiční vahadlové lodi na Virgin Island. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny a vnitrostátní přelety včetně tax a poplatků (s výjimkou odletových tax - celkem cca 10 USD). Po trase pronajatý minibus (van) s místním řidičem, komfortní dálkové autobusy (Manila-Naga-Donsol), jeepney a lodě. Ubytování: 10x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s klimatizací. 2x 4-lůžkové pokoje (na Caramoan), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (10x, na Caramoan nelze). Strava: 12x snídaně, během výletu 3.den (Pagsanjan) 1x oběd a během celodenních lodních výletů na Caramoan 2x plná penze.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro návštěvu Filipín občané ČR i SR potřebují cestovní pas, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců po skončení zájezdu, zpáteční letenku a víza, pokud jejich pobyt v zemi přesáhne 30 dní, což se účastníků tohoto zájezdu netýká.
Zároveň doporučujeme, abyste si nechali okopírovat stránku pasu (nebo ji měli přístupnou ve vaší e-mailové schránce) s fotkou pro případ ztráty nebo odcizení pasu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Filipíny nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečná země (alespoň ve srovnání s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě a vzteklině.
Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik (zda Delagil či Lariam, popř. jiné a v jaké kombinaci) konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.
Nejpravděpodobnější nemocí však bude ta z přemíry tepla a slunce. Některý organismus může mít problémy s tím jak se vyrovnat s dlouhým letem, výrazným časovým posunem a především klimatickým šokem - přechod do horkého a vlhkého léta.

Ubytování: Spát budete v hotelech, penzionech a bungalovech, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, většinou s klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek na Caramoan nelze).

Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně, při výletu k Pagsanjanu i oběd (1x) a na lodních výletech na Caramoan 2x plná penze. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
VVzhledem k tomu, že cena jídla a nápojů je na Filipínách obecně srovnatelná s cenami u nás, je zbytečné vozit si potraviny s sebou. V jídelnách a restauracích pro místní bývá i výrazně levněji (oběd v přepočtu za cca 25–50 Kč), zatímco v restauracích v turistických letoviscích jsou ceny na srovnatelné úrovni jak u nás či lehce vyšší (vydatné hlavní jídlo za 100-250 Kč). Ve městech najdete všechny známé mezinárodní řetězce rychlého občerstvení (Mc Donald, KFC a další). Chutné a nijak drahé je i místní pivo San Miguel (třetinka za 15-20 Kč). Výhodnou koupí je místní třtinový rum, který svou kvalitou příliš nezaostává za slavnými karibskými (0,5 l za cca 20-30 Kč!)
Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 USD na den, tzn., že budete potřebovat cca 170-260 USD na dobu pobytu - toto rozmezí je přibližné.

Doprava: Letecké na Filipíny a vnitrostátní zpáteční přelety z Manily do Legazpi a na Bohol včetně tax a poplatků (s výjimkou odletových tax - celkem cca 10 USD). Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem, místní. Také využijete komfortní dálkové autobusy (Manila-Naga-Donsol), jeepney a lodě.

Klimatické poměry: Na Filipínách existují dvě sezóny – suchá sezóna a deštivá sezóna. Hodně Filipínců by vám asi řeklo, že mají také i letní sezónu, která začíná březnem a končí květnem. Něco na tom asi bude, protože během těchto měsíců skoro pořád paří slunce a je největší vedro z celého roku. Na celých Filipínách převládá tropické klima s dostatečným množstvím srážek v průběhu celého roku. Jejich většina spadne v období dešťů, které trvá od června do října. Naopak, za suché období se považují měsíce od listopadu do května. Od června do října se občas vyskytují tajfuny (nejčastěji v září). V nížinách a při pobřeží je podnebí horké a vlhké (např. v Manile) s teplotami od cca 20-23 oC (noční minima) do 28-35 oC (denní maxima).

Jak se zabalit: S sebou si vezměte lehkou přikrývku - prostěradlo, botasky, sandály, deštník, pláštěnku či nepromokavou bundu. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, mikina či lehký svetr do hor, šortky, kalhoty, plavky. Zájezd není dlouhý a bude teplo, proto je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Vzhledem k přepravním předpisům leteckých společností je nutné dodržet váhový limit zavazadel (20 kg na mezinárodních linkách, 10-15 na vnitrostátních linkách). Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny. Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá více, protože i když se budeme snažit vždy co nejdříve ubytovat. Protože hlavní přesuny z místa na místo budete absolvovat se všemi zavazadly, doporučujeme Vám praktickou cestovní tašku a malý batoh pro denní výlety. Vezměte si i menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na kratší túry). Na Filipínách je jiný (americký) typ zásuvek, proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod. - viz: www.zasuvky.hw.cz)

Valutové vybavení: V ceně je výlet lodí za žraloky velrybími v Donsolu včetně vybavení na šnorchlování, výlet na tradiční vahadlové lodi na Virgin Island, výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu. Ostatní vstupné není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 170-260 USD na jídlo počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 160 USD. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí elektrického proudu je 120V/220V (60Hz) s tím, že dochází k častým výkyvům, někdy také k výpadkům proudu. Elektrické zásuvky mají americký standard - nástavce na evropské jsou běžně k dostání v obchodech nebo v recepci hotelu.

Telefon: Telefonické a faxové spojení je bez problémů, sekretářské služby poskytuje každý standardně vybavený hotel. Na celém území Filipín je rozvinutá síť místních operátorů (Globe, Smart, Mobiline), roaming s českými operátory funguje bez problémů. Místní předplacené sim karty lze zakoupit od cca 100 PHP (s výhodnými mezinárodními tarify). Přímé telefonické spojení do Evropy je možné z hotelů, pošty a telefonních budek na karty (100 PHP)

Internet: Internetové kavárny jsou běžné v Manile i dalších turistických centrech.

Pošta: Zásilky jsou letecky doručeny minimálně za 5 dní, ale většinou za daleko déle.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.