Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 551, 552, 553, 554 Z KATALOGU NA ROK 2020

RÉUNION A MAURITIUS

Dvě perly Indického oceánu. Dva ostrovy odlišných světů. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nekonečné bílé pláže, pestrá směsice národností, nádherné vodopády, ostré horské špice. Kombinace poznávacího programu s možností odpočinku na vyhlášených plážích. Hornatý Réunion s pohodou opravdového ráje. Činná sopka, okouzlující bílé i černé pláže, impozantní horské scenérie. V závislosti na leteckém spojení může dojít ke změně pořadí návštěvy obou ostrovů.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-8.den: Praha - Mahébourg. Mauritius. Letecky na východ od Afriky, na ostrov Mauritius v Indickém oceánu. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií ostrova. Botanická zahrada Pamplemousses s palmami, lekníny a exotickými stromy. Hlavní město Port Louis: pitoreskní tržiště, muzeum poštovních známek s tou nejslavnější - Modrým Mauritiem i muzeum symbolu ostrova, vyhynulého ptáka blbouna nejapného - doda. Tradiční kreolský dům Euréka. Městečko Floreal s předměstím Curepipe. Sopečný kráter Trou aux Cerfs. Čajové plantáže a továrna v Bois Cheri - ochutnávka čajů. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin - Ganga Talao s vodou z posvátné Gangy. N.P. Black River Gorge. Le Morne Brabant - kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k Zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží. Jednodenní lodní výlet na ostrůvky Ile aux Cerfs s bělostnými plážemi. Kaskády vodopádů do mořské laguny. Opékání ryb, lahodný bílý rum, podmanivé rytmy a tradiční tanec séga. Fakultativně lodí do přírodní rezervace Ile aux Aigrettes, domova ohrožených obřích želv aldaber, holubů růžových a divokých orchidejí. Záliv Blue Bay, možnost výletu na glassboatu. Útes Gris Gris. „Plačící skála“ La Roche qui Pleure. Dva dny odpočinku na bílých plážích ostrova.

9.-14.den: Réunion. Přelet na sopečný Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St-Denis: kreolská architektura, promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny, tržnice, příjemné hospůdky. Celodenní výlet k jedné z nejaktivnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Pěší výlet v obrovském sopečném komplexu Piton de la Fournaise. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains nebo botanická zahrada Jardin d´Eden. Podél pobřeží k réunionské Niagaře, vodopádu u Sainte Suzanne. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje - vanilky. Místní destilérie. Notre Dame de la Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Anse des Cascades - komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Plošina Le Grand Brulé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Procházka u „Zlého mysu“ Cap Mechant. Den odpočinku na plážích s ideální možností šnorchlování, fakultativně výlet ke kráteru Piton Maido (2205 m) s dech beroucími výhledy. Mořský gejzír Le Souffleur. Do vnitrozemí do horského Cilaos s vyhlášenými víny. Pěší výlet na vyhlídku Roche Merveilleuse s úchvatným panoramatem obřího přírodního horského amfiteátru Cirque de Cilaos a s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3069 m). Přístav v St-Pierre.

15.-16.den: St-Denis - Praha. Poslední koupání, návrat domů.

Délka tras: letadlem 19 000 km, mikrobusy 800 km, lodí 30 km, pěšky 1x 3 km, 1x 12-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 24-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (551): 8.4. - 23.4. 2020
cena v Kč: 66 890,-

Termín (552): 24.6. - 9.7. 2020
cena v Kč: 68 890,-

Termín (553): 29.9. - 14.10. 2020
cena v Kč: 66 890,-

Termín (554): 10.11. - 25.11. 2020
cena v Kč: 66 890,-

3345 Kč sleva pro přihlášené do 30.11.2019 (551, 552, 553, 554)
1500 Kč sleva pro přihlášené do 24.2. 2020 (552)
2700 Kč sleva pro přihlášené do 29.3. 2020 (553, 554)

V ceně je: Doprava. Výlet lodí na Ile aux Cerfs s piknikem. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Po trase pronajatými mikrobusy. Ubytování: 13x hotýlky a apartmány. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.


Všeobecné informace:

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: S cestami do exotických zemí často souvisí i zvláštní zdravotní opatření. Do některých zemí jsou vyžadována povinná očkování, jiná jsou pouze doporučená. Jsou uvedena pouze nejčastější očkování pro cesty do exotických zemí. Hepatitida A+B - doporučené. Břišní tyfus - doporučené. Upozorňujeme, že se tento stav může měnit. Očkování doporučená mohou být vyžadována jako povinná a naopak. Se žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny. Pokud máte, můžete s sebou vzít platný mezinárodní očkovací průkaz. Doporučujeme, abyste s sebou měli kromě dostatečné zásoby léků, které pravidelně užíváte, také příruční lékárničku s léky a potřebami na případné zdravotní obtíže (střevní potíže, bolest, horečka apod.). Nezapomeňte před odjezdem navštívit kromě svého lékaře i zubaře.

Ubytování: Ubytování je zajištěno v hotelích a apartmánových domech střední turistické kategorie. Pokoje nebo apartmány jsou dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením.
Na Réunionu býváme ubytovaní v okolí Saint-Gilles-Les-Bains a cca 35 km od mezinárodního letiště v Saint-Denis. Zařízení ateliérů se vyznačuje jednoduchostí s mírným nádechem exotiky. Veřejné pláže ve vzdálenosti 700-900 m od ubytování potěší všechny návštěvníky, kteří si chtějí užít slunce a moře. V případě, že na termín zájezdu je běžně využívaná ubytovací lokalita obsazena, zajišťujeme ubytování v kvalitativně stejném druhu hotelu/apartmánů.
Na Mauritiu využíváme zpravidla ubytování v apartmánech s názvem Chez Pepe a Escale Vacances v městečku Flic en Flac. Tyto rodinné apartmány jsou na dohled pláže. Kuchyňský koutek se základním vybavením je k dispozici na každém pokoji. Potraviny lze dokupovat průběžně nedaleko v místním obchodě.
Aktuální informace ohledně ubytování budete mít uvedeny v informačním dopise.

Strava: V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Průvodce je případně nápomocen s výběrem restaurace. Na Mauritiu je kuchyňka/kuchyňský kout součástí obytného studia. Je zde lednice, vařič, varná konvice, základní nádobí. Na Réunionu tato možnost není, ale je možné si zakoupit snídaně, oběd či večeře přímo v hotelovém objektu nebo v místních restauracích. Potraviny lze dokupovat průběžně.
Ceny potravin na Réunionu jsou vyšší než u nás. Na Mauritiu jsou ceny mnohem příznivější, srovnatelné jako v ČR. Kuchyně obou navštívených ostrovů je velice pestrá, stejně jako jejich obyvatelé. Obsahuje prvky asijské, africké, evropské, čínské a indické kuchyně. Každá kultura si s sebou v průběhu staletí přinesla své tradice a zvyklosti, recepty a ingredience. Kuchyně je charakteristická pestrou směsicí barev a chutí. Mnoho tradičních pokrmů se zároveň přizpůsobilo zdejším možnostem. Můžete si zde dát vše, od anglického bifteku nebo francouzského pepper steaku, přes čínské speciality až po místní delikatesy - indické curry a kreolské ragú. Největší výběr vegetariánských jídel poskytují indické restauranty, neboť mnoho Tamilů nejí maso.
Jedním z typických místních pokrmů je kreolské curry, připravené z hovězího, kuřecího či rybího masa s výborným, různě ostrým kořením. Ryby a plody moře jsou nabízeny v nejrůznějších úpravách, s mnoha druhy omáček a rýží. Základní surovinou používanou ve zdejší kuchyni jsou místní rajčata zvaná Pommes d´Amour, která dávají jídlu barvu, česnek a cibule přidá chuť a zázvor exotickou příchuť. Zdejší typické omáčky Rougaille a Vingaye. Své jméno dostaly z francouzského slova označující česnek – ail. Nesporně nejoblíbenějším kořením je chilli, které roste po celém ostrově, jak divoce, tak kultivovaně. Nejoblíbenějším muslimským pokrmem je briani, což je výborný mix rýže, brambor, koření a masa. I Číňané dokázali prosadit svoje typické ostře kořeněné pokrmy. Pokud chcete ochutnat od každého něco, zajděte si na klasický bufet. Ochutnat můžete samozřejmě i obrovské množství ovoce – liči, mango, vodní meloun, ananas, karambolu, jack fruit, avokádo, papayu, corasol nebo zat. Ovoce a zelenina jsou sezónní záležitostí.
K pití je nejoblíbenější minerální voda, dále místní piva či poměrně levná vína. Nealkoholické nápoje jsou k dostání po celém ostrově. Voda z místní sítě je většinou pitná. Doporučujeme vyzkoušet i některé z místních specialit. Třeba aloudu, nápoj připravený z mléka, agaru (sušených řas), ledové tříště, dochucený vanilkovou nebo mandlovou příchutí. Pivovar Phoenix produkuje pivo stejnojmenné značky a dále pak o něco silnější Blue Marlin. Nezapomeňte ochutnat typický je zdejší “rhum arrange” – rum ochucený např. vanilkou, anýzem, skořicí, různými druhy ovoce – lze říct, že nikdy neochutnáte stejný nápoj, protože každý podnik, každá rodina má svůj vlastní recept.
Orientační ceny:
Réunion: Pečivo (např. bageta, francouzský chléb) 1,5- 2 EUR; 1,5 l voda 0,70-1 EUR; 0,33 l pivo 0,70-1,50 EUR; 0,75 l víno v obchodě od 3 EUR; máslo 1,50 EUR; plátkový sýr 1,50 EUR; instantní ochucené čínské nudle od 0,40 EUR; večeře v restauraci 15-25 EUR, džbánek 0,5 l vína v restauraci od 8 EUR, pivo v restauraci od 5 EUR.
Mauritius: 1,5 l voda 30-35 MUR; pivo 50 MUR; 0,75 l víno v obchodě od 180 - 200 MUR; máslo 75 MUR; plátkový sýr 100 MUR; večeře v restauraci 400 MUR, nealko v restauraci 70 MUR, pivo v restauraci 80 MUR.

Suvenýry: Můžete zde nakoupit oblečení - trička, např. tričko s „modrým a červeným mauritiem“ bude určitě milou vzpomínkou na Muzeum Blue Penny (ceny od 450 MUR). V manufaktuře na Mauritiu je možné zakoupit překrásné modely lodí (je to ale finančně náročný suvenýr). Na čajové plantáži si můžete koupit výborný místní čaj. Běžně se nabízí také balíčky různého koření, zejména vanilka je pěkným suvenýrem, stejně jako malé kameninové džbánky nebo dřevěné a proutěné výrobky z Orientu. Všudypřítomné jsou suvenýry se symboly vyhynulého ptáka dodo – blbouna nejapného. Z Reunionu si můžete dovézt např. vynikající bílý rum nebo jiné výrobky z třtinového cukru.

Doprava: Cena zájezdu zahrnuje přelet mezi ostrovy, na ostrovech dopravu pronajatými mikrobusy, plavbu lodí (na ostrov lle aux Cerfs).

Klimatické podmínky: Oba ostrovy se nacházejí v tropickém pásmu. Klima na Réunionu je velmi příjemné, ale vzhledem k hornatému povrchu je proměnlivější než na Mauritiu. Rozlišují se tu dvě hlavní sezóny: horké, vlhké léto od října do března s teplotami okolo 29 °C (v horách 19 °C) a suchá zima od dubna do září s teplotami pohybujícími se okolo 23 °C (v horách 12 °C). Dešťové přeháňky se zde vyskytují po celý rok. Mauritius - zatímco nejvyšší teploty v létě nepřesáhnou 35 °C, nejnižší v zimě neklesnou pod 15 °C (ranní teplota) a i v nejchladnější dny je přes den 22 °C. Ne nadarmo se o ostrově mluví jako o pozemském ráji, alespoň co se klimatu týče. Teplota vody bývá v létě až 27 °C. Září - listopad jsou nejoblíbenější měsíce pro cestu do těchto oblastí. Nejchladnější období na Mauritiu nastává od června do srpna s teplotami kolem 25 °C . Období dešťů (krátkých prudkých lijáků, většinou večer) je od prosince do března. V centrální části ostrova (s výškou kolem 600 m) je průměrná denní teplota v srpnu 20 °C a v únoru 26 °C . Na pobřeží jsou teploty všeobecně o 3 - 5 °C vyšší.

Jak se zabalit: Vzhledem k charakteru akce je nejvhodnějším zavazadlem kufr na kolečkách nebo cestovní taška (skořepinové kufry nejsou vhodné kvůli větší náchylnosti k poškození během letecké přepravy), zavazadla nebudeme přenášet na velké vzdálenosti, pouze z hotelu do auta. Dále doporučujeme menší lehký batůžek jako příruční zavazadlo, využijeme jej na jednodenní výlety.
Vzhledem k poznávacímu charakteru zájezdu je vhodnější pohodlné sportovní oblečení - trička s krátkým rukávem, vzdušné dlouhé kalhoty, kraťasy, plavky. Teplejší oblečení pro chladnější večery a výlet na Piton de la Fournaise (zde může být nepříjemně větrno a chladno) - triko s dlouhým rukávem, větrovka, příp. fleecová bunda. Sandály, pevnější tenisky (pro výlety do horského a sopečného terénu). Pokrývka hlavy. Z dalšího vybavení doporučujeme kvalitní sluneční brýle, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, repelent proti komárům. Osuška na pláž (hotelové ručníky je zakázáno používat na pláži). Zájemcům o šnorchlování doporučujeme vzít svou masku a šnorchl (tyto věci se také dají zakoupit i na místě). Dále se osvědčily např. boty do vody - korálové útesy jsou opravdu ostré a začínají v podstatě hned u břehu. K elektronickému vybavení (foťáky, kamery, tablety...) doporučujeme přibalit i kvalitní a odolný obal (proti prachu, vodě, oděru...). Předejte tak jejich případnému poškození.

Valutové vybavení: Ceny jsou vyšší než u nás! Nejvhodnější měnou je EUR. Mauritijská rupie (MUR), 1 EUR = cca 42 MUR. Aktuální kurz EUR na Réunionu najdete např. v denním tisku. V bance si vyměňte pokud možno nové nepoškozené bankovky. Výše kapesného záleží především na množství nakoupených suvenýrů či ochutnávek exotické kuchyně. Jako kapesné doporučujeme částku od 550 EUR výše. Kapesné doporučujeme vézt v hotovosti, ale na ostrovech funguje i spolehlivá síť bankomatů a platebních terminálů.
Platební karty: Platební karty (Visa, Američan Express, Diners club a Master Card) jsou běžně akceptovány v hotelech, restauracích a některých obchodech. Na ostrovech lze také běžně vybrat z bankomatu. Poplatky za výběr záleží na vaší bance, doporučujeme předem si jejich výši zjistit.
Orientační ceny některých vstupů do památek a muzeí a fakultativních aktivit (cena zájezdu nezahrnuje):
Réunion:
Vanilková plantáž 4 EUR
Akvárium (St. Gilles les Bains) 9 EUR
Výlet lodí s proskleným dnem tzv. visiobul na Reunionu od 12 EUR
Ochutnávka vína v Cilaos 3 EUR
Let nad ostrovem od 250 EUR
Mauritius:
Koloniální sídlo Eureka 300 MUR
Muzeum Blue Penny 300 MUR
Botanická zahrada Pamplemousse 300 MUR
Čajové plantáže Bois Cheri 200 MUR
Země sedmi barev a vodopád v Chamarel 200 MUR
Plavání s delfíny 1500 MUR + 500 MUR odvoz
Celkově počítejte tedy s částkou na vstupné cca od 370 EUR. Ceny jsou pouze orientační – mohou se měnit.

Bezpečnost a kulturní pravidla: I když se jedná o velice bezpečná místa pro cestování, doporučujeme dodržovat základní pravidla bezpečnosti. Je třeba pečlivě hlídat cennosti a peníze. Své věci nenechávejte bez dozoru. Dbejte pokynů průvodce. Nápadné zlaté ozdoby nechejte raději doma. Během celého zájezdu je vhodné mít stále na paměti, že jsme zde na návštěvě. Život zde plyne jiným tempem. Když cestujeme, jsme vždy v nebezpečí, že za sebou necháme negativní dojem na místní obyvatele. Zde se nikdy nepospíchá. Než si začnete s někým povídat, pozdravte.
Zdejší lidé jsou velmi citliví na některé projevy evropského chování, které urážejí jejich náboženské cítění a tradice. Ačkoliv je plážové oblečení vynikající na pláž, můžete s ním jinde vzbudit pohoršení nebo přímo někoho urazit. Koupání bez plavek je zakázáno. Jistě také budete respektovat přání majitelů a nebudete používat hotelové ručníky na pláži. Decentní oblečení se vyžaduje v náboženských areálech. Do kostela/mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách.
V navštívených destinacích platí přísný zákaz fotografování státních budov, hraničních přechodů, policejních stanic, vojenských objektů, letišť atd. V případě porušení těchto zákazů hrozí fotografujícím osobám vysoké finanční pokuty, zabavení kamery nebo fotoaparátu a v horších případech i vězení. Vyvarujte se porušení těchto předpisů, riskujete postihy na vlastní odpovědnost.

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Na Réunionu se používají zásuvky kontinentálního typu (dvoukolíkové, jako u nás). Na Mauritiu jsou většinou používané tři ploché kolíky. Případy výpadku proudu jsou zde mnohem častější, než jsme zvyklí od nás. 220 V a 50 Hz.

Telefon a internet: Na většině míst během cesty fungují i mobilní telefony s naší SIM kartou, pokrytí signálem je dobré. Bližší informace žádejte u svého operátora. Lze zakoupit také místní předplacené SIM karty. Přímé telefonické spojení do Evropy je možné z hotelů, pošty a telefonních budek na karty. Internetové kavárny naleznete ve velkých městech a turistických centrech (př. St. Denis, Grand Baie, Port Louis). Přístup na internet nabízejí také některé hotely.
Mezinárodní předvolba: Mauritius: +230, Réunion: + 262

Pošta: Pohledy dojdou do Evropy obvykle za týden.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.