Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 611 Z KATALOGU NA ROK 2020

JORDÁNSKO

Země Blízkého Východu plná přátelských obyvatel, jejíž území je plné vzácných památek i přírodních skvostů nevšední krásy. Země, kde se tvořily dějiny, kde se střetávala tři hlavní monoteistická náboženství, kde se rodily i zanikaly dávné, slavné civilizace. Pouštní přeludy Wadi Rum jak z planety Mars, filmové kulisy skalní architektury Petry, nejhlubší proláklina světa - léčivé Mrtvé moře s jedinečným složením a salinitou, tropické Rudé moře s bohatým životem pod hladinou, velkolepé mešity, bludiště bazarů a súků, křižácké hrady i překrásné antické památky... Komfortně a s polopenzí!

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Ammán. Let do hlavního města Jordánska - „bílého“ Ammánu (římské Filadelfie). Transfer z letiště na ubytování. Večeře a nocleh.

2.den: Ammán, Machaerus, Mrtvé moře. Prohlídka centra Ammánu: antický amfiteátr, citadela s umajjovským palácem. Ruiny antické pevnosti Machaerus nad Mrtvým mořem - místo uvěznění a popravy sv. Jana Křtitele. Prudký sjezd do prolákliny k Mrtvému moři až do -422 m pod hladinou moře. Možnost koupání (i pro neplavce) v extrémně slané vodě s léčivým bahnem.

3.den: Adžlun, Džeraš. Na sever do Adžlunu: ruiny středověkého muslimského hradu, nádherný výhled do okolí i směrem do Galileje v nedalekém Izraeli. Antický Džeraš - mimořádně zachovalé římské provinční město: Artemidin a Diův chrám, divadla, oválné fórum a jedinečná sloupořadí.

4.den: Ammán - Kerak - Petra. Jízda na jih působivou horskou Královskou cestou s kaňony vádí a křižáckými hrady. Přes monumentální Wadi Mudžib do Keraku: Krak des Moabites - nejvýznamnější křižácký hrad Jordánska. Přejezd do Wadi Musa, výchozího místa pro návštěvu „růžové“ oázy Petry.

5.den: Petra. Jedno z nejúžasnějších míst na celém světě. Červené nabatejské a římské město vytesané ve skalách. Na koni a pěšky hlubokou a úzkou soutěskou Siq k Pokladnici - vstup do města, který vyrazí dech. Filmové kulisy pro řadu slavných hollywoodských trháků (např. Indiana Jones).

6.den: Petra - Wadi Rum - Akaba. Na jih do Wadi Rum. Dvouhodinová projížďka džípem po divukrásných pouštních scenériích - kontrast písku a červených skal, erozí vymodelovaných do řady bizarních útvarů. Přejezd k Rudému moři.

7.den: Akaba. Přístav Akaba - nejjižnější bod cesty. Volný den pohody u tropického Rudého moře: koupání, šnorchlování, glassboaty, barevný svět korálových útesů.

8.den: Akaba - Ammán - Praha. Návrat do Ammánu, odlet domů.

Délka tras: letadlem 6000 km, po zemi 900 km, pěšky 3x 2-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 22-32 °C, voda 28-30°C
Nástupní místo: Praha

Termín (611): 1.5. - 8.5. 2020
cena v Kč: 36 490,-

Termín (612): 24.10. - 31.10. 2020
cena v Kč: 36 490,-

V ceně je: Doprava. Vstup na pláž k Mrtvému moři. 2-hodinová jízda 4x4 džípy do pouště Wadi Rum. Vyřízení víz a vstupní poplatky. Ubytování a strava. Český průvodce, anglicky mluvící řidič, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan popř. mikrobus s místním řidičem po celé trase zájezdu. Ubytování: 7x 3* hotely (3x Ammán, 2x Petra, 2x Akaba) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6100 Kč (7x). Strava: 7x polopenze.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Jednorázové vstupní vízum lze získat na počkání na letišti a pozemních hraničních přechodech. Při odjezdu ze země se platí tzv. odjezdový poplatek (departure tax) , při využití letecké přepravy je zpravidla zahrnut v ceně letenky. Budete potřebovat cestovní doklad - cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po skončení zájezdu.
Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Jordánsko není zemí nikterak mimořádně nebezpečnou z hlediska exotických nemocí. Přesto je třeba si uvědomit, že jedete do zemí ve zcela jiném, silně kontinentálním klimatickém pásmu, se zcela jinými hygienickými, stravovacími i jinými návyky. Proto otázky zdraví rozhodně nepodceňujte. I ve velkých městech jsou obvykle zdravotnická zařízení spíše na nižší úrovni než u nás, problémy mohou nastat ve venkovských oblastech. Nižší standart se týká zejména vybavení zdravotnických zařízení, péče lékařů je na dobré úrovni. Ve velkých městech se nacházejí i zdravotnická zařízení a jejich úroveň je velmi dobrá.
V době vydání tohoto dopisu nevyžadují hygienické stanice v ČR povinné očkování pro cesty do Jordánska. Před cestou doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A) a případně břišnímu tyfu. Otázku další vakcinace konzultujte s odborníky na hygienických stanicích. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti tetanu (přeočkování vždy po 10 letech), popř. konzultujte i přeočkování proti záškrtu a poliomyelitidě (dětské obrně).
Informace najdete např. na www.domuvezdravi.cz.

Ubytování: Ubytováni budete ve 3* hotelech, vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek. Ubytování odpovídá místním standardům.

Strava: V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze. Ostatní strava není zahrnuta v ceně zájezdu a každý účastník si ji hradí sám z vlastních prostředků. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Na jídlo a pití počítejte s částkou cca 15 USD na den, tzn. cca 120 USD na celou dobu pobytu.
Jídlo a potraviny zakoupené v restauracích a supermarketech střední a vyšší úrovně jsou nezávadné. Při nákupu doporučujeme pečlivě zkontrolovat trvanlivost potravin. Vodu doporučujeme pít pouze balenou nebo převařenou.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatou dopravou - minibusem popř. mikrobus s místním řidičem.

Klimatické poměry: Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Jordánska je jaro nebo podzim, kdy se vyhnete žhavému letnímu slunci a mrazivým zimním větrům. Přestože zima může být na většině území Jordánska poměrně chladná, na pobřeží Rudého moře a v Aqabě je stále příjemné počasí. V letních měsících dosahují teploty vyšších hodnot zejména v pouštních oblastech, ale například v Ammánu činí průměrná teplota v období květen-říjen pouhých 23°C. Zimní měsíce (listopad-duben, průměrná teplota 16-22°C, občasné srážky) jsou vhodné zejména pro ty, kteří svůj pobyt hodlají věnovat cestování.

Jak se zabalit: Doporučujeme kufr na kolečkách, nebo velký batoh (krosnu) na záda na všechny Vaše věci a malý batoh pro denní výlety a do letadla.
Budete potřebovat lehčí oblečení, na večer svetr nebo větrovku. Pamatujte prosím, že váha Vašeho zavazadla by neměla přesáhnout 20 kg.
Z dalších potřebných věcí na cestu připomínáme pláštěnku/deštník, lehkou sportovní obuv (botasky) a náhradní lehkou obuv (sandály), plavky, ručník, tmavé brýle (a náhradní dioptrické brýle - pokud je potřebujete), opalovací krém s vyšším UV filtrem, nůž (v letadle ve velkém zavazadle!), základní léky nebo léky, které pravidelně užíváte. Máte-li potíže se vstáváním, vezměte si s sebou budík.
Elektrické napětí: 230 V/50 Hz Používají se zástrčky typu C a F (naše dvojvidlice) a není tedy třeba adaptér. Viz: http://www.zasuvky.eu/zasuvky/jordan.

Valutové vybavení: Nejvhodnější měnou pro tento zájezd jsou dolary, ochota místních přijímat eura mírně ochladla v souvislosti s měnovou krizí v EU. Kromě již zmiňovaných 120 USD na stravu počítejte s částkou ještě cca 150 USD na vstupy a suvenýry. Kromě toho mějte s sebou finanční rezervu pro případ zdravotních obtíží, ve zdravotnických zařízeních většinou vyžadují platbu za ošetření v hotovosti.
Přestože se v poslední době rozšiřuje používání platebních karet, ne všude je tato služba dostupná, proto doporučujeme spíše hotovost.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Telefon: Roaming od všech českých mobilních operátorů by měl fungovat bez problémů.

Internet: Některé hotely mají Wi-Fi. Dostupnost internetu se zlepšuje, najít internetovou kavárnu ve městech není velký problém, kvůli cenzuře mohou být některé stránky nedostupné.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.