Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 051 Z KATALOGU NA ROK 2020

NORMANSKÉ OSTROVY - JERSEY (A GUERNSEY) LETECKY

Letecky na Normanské ostrovy - Čechům téměř neznámé souostroví v průlivu La Manche nedaleko francouzského pobřeží. Jediné území Spojeného království, které bylo za 2. světové války okupováno Němci. Nevelké rozlohou, avšak s mnoha lákadly jak přírodními, tak historickými, o atmosféře „staré dobré Anglie“ ani nemluvě. Velkolepé útesy, písečné pláže, staré hrady, bílé majáky, jedinečné prehistorické památky i vyhlášená pohostinnost ostrovanů…

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Jersey. Odlet na největší ze šesti Normanských ostrovů Jersey. Transfer z letiště a ubytování.

2.den: Jersey - západní pobřeží. Exkurze na levandulové farmě. Vycházka po západním pobřeží: přes duny Les Blanches se vzácnou květenou k zálivu St. Ouen´s Bay a k majáku Corbiére (1873). Záliv St. Brelade´s Bay, gotický kostel s freskami, románská kaple Fisherman´s Chapel.

3.den: Jersey - St. Helier. Jersey War Tunnels - autentická připomínka okupace ostrovů za 2. sv. války, muzeum s osobními příběhy obyvatel ostrovů. Hlavní město St. Helier s viktoriánským koloritem, městská a rybí tržnice s bohatými dary moře, historická i moderní architektura, parní hodiny, jachetní přístav. Pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně na hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku.

4.den: Jersey - východní a severovýchodní pobřeží. Středověký hrad Mont Orgueil na skalnatém ostrohu: výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, kde se pěstují ústřice. Dolmen de Faldouet - jeden z nejpůsobivějších neolitických hrobů postavený před 6000 lety. Kouzelná zátoka Bouley Bay s pláží, výhledy na skalnaté pobřeží, pěšky podél pobřeží k zátoce a vesničce v Rozel Bay.

5.den: Jersey - severní pobřeží. Přírodní kráter ve skále Devil´s Hole, strmé útesy, skvělé výhledy na skalnaté pobřeží. Vinařské středisko La Mare Vineyards s možností prohlídky s průvodcem, ochutnávky vína a místních specialit. V letních měsících „vřesem oděný“ výlet z L´Etacq ke hradu Grosnez ze 14. stol., útes „Věžička“ a zátoka Plemont Bay s červenozlatým pískem.

6.-7.den: Jersey, *Guernsey. Individuální volno, samostatný pobyt u moře a vycházky do okolí. *Fakultativně celodenní výlet lodí na sousední ostrov Guernsey (2190 Kč): Hlavní město St. Peter Port, považované za nejkrásnější evropský přístav. Dominanta přístavu a obranný prvek - hrad Cornet. Domky z červené a modré žuly s bíle orámovanými okny, zahrady s hortensiemi a růžemi. Dům Hauteville House, v němž ve vyhnanství žil Victor Hugo a kde napsal Bídníky či Dělníky moře. Zajímavý interiér domu navrhl sám slavný spisovatel.

8.den: Jersey - Praha. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Délka tras: letadlem 1600 km, pěšky 3x 5-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-25 °C, voda 18-22 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (051): 27.6. - 4.7. 2020
cena v Kč: 27 990,-

V ceně je: Letecká doprava včetně tax a poplatků. Místní doprava (pro dny se společným programem, letištní transfery). 7x ubytování v penzionu nebo hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1-lůžkový pokoj za příplatek 3490 Kč). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU (nebo členů Schengenského prostoru) bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu. Cestovní doklad musí být platný ještě 6 měsíců po návratu do ČR (ověřte si jeho platnost ještě před odjezdem. Nadále však doporučujeme cestovat s cestovním pasem. Od 26. června 2012 dle novely zákona platí samostatný pas pro děti. K překročení hranice s členským státem Evropské unie lze jako doklad použít i platný občanský průkaz. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem, pak doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče.
Doporučujeme s kopiemi dokladů jezdit na výlety, originál ponechat v hotelu na recepci nejlépe v trezoru. Pro případ ztráty dokladů doporučujeme všem účastníkům vzít s sebou 2 fotografie pasového formátu a kopii pasu, které si uložte na jiné místo, než budete mít ostatní doklady a finance. Předejdete tak zbytečným komplikacím při vyřizování náhradních dokladů, kdy je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázově cestě do ČR.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Na Normanským ostrovech (Velká Británie) nehrozí žádná zvýšená zdravotní rizika. Vyplatí se stejná opatrnost jako při cestě do jakékoliv jiné destinace. Pro vstup do těchto zemí sice žádné očkování povinné není, přesto Vám doporučujeme následující. Nejprve si zkontrolujte, zda od posledního očkování proti tetanu neuplynulo více než 10 let. Kdyby ano, nechte se přeočkovat.

Klimatické podmínky: Normanské ostrovy mají podobné podnebí jako jih Anglie, může zde být relativně teplo a slunečno, ale bývá také poměrně dost deštivých a chladnějších dnů. Od května do září je zde díky počasí nejvyšší turistická sezóna, v červenci se teplota pohybuje pod i nad 20°C. Srážkový průměr je v červenci cca 40 mm.

Ubytování: Ubytování je zajištěno 7x v penzionu nebo hotelu se snídaní. Spát budete ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Strava: V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Na útratu za další jídlo a pití počítejte s částkou cca 17-23 GBP na den (jedno menší a jedno větší jídlo denně), tzn. cca 140 - 180 GBP na dobu pobytu.

Doprava: Zajištěna je letecká doprava z Prashy do Jersey včetně tax a poplatků. Dále místní doprava (pro dny se společným programem, letištní transfery).

Jak se zabalit: Vezměte si jedno zavazadlo k odbavení (kufr) na osobu. To nejdůležitější, co si nelze zapomenout doma je platný cestovní pas. I do zemí Evropské Unie nadále doporučujeme cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu. Vezměte si s sebou také mobilní telefon. Vzhledem k občasným zpožděním velkých zavazadel je vhodné mít všechny nejdůležitější věci (kameru, fotoaparáty, finance, kartičku pojištění, peníze a doklady, mobil, cennosti, léky, které pravidelně berete a pravděpodobně je nelze sehnat na místě, eventuálně náhradní oblečení na cca 1 den…) v příručním zavazadle, které si berete s sebou do letadla. Těm, kteří mají při cestování potíže s nevolností, doporučujeme vzít si s sebou Kinedryl, především pro cestování lodí při výletě.
S sebou si vezměte pláštěnku a skladný deštník, nepromokavé a neklouzavé pevné turistické boty, sandály, svetr, nepromokavou bundu, dlouhé kalhoty na turistiku, plavky… V oblečení na zájezd by měly převažovat turistické a sportovní oděvy. Z dalších potřebných věcí na cestu připomínáme sluneční brýle (a náhradní dioptrické brýle - pokud je potřebujete), opalovací krém s vyšším UV filtrem, základní léky a léky, které pravidelně užíváte. Nezapomeňte ani na nějakou vhodnou pokrývku hlavy a také na repelent. Hodit se bude i plastová láhev na vodu.
Na dobíjení mobilního telefonu nebo baterií do fotoaparátů apod. budete potřebovat adaptér (redukci). Vše výše uvedené jsou jen návrhy a doporučení. Konečné rozhodnutí co s sebou bude na vás. Dobře zvažujte a řiďte se zásadou, že méně bývá více. Vezměte si také menší batoh (na výlety).

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí apod. není v ceně zájezdu zahrnuto a účastníci si je hradí z vlastních prostředků. Doporučujeme Vám vyměnit si doma v ČR v bance přímo britské libry (GBP). Odpadnou Vám tak starosti s výměnou a nebudete nuceni platit zbytečně dvakrát bankovní poplatky. Kromě valut na stravu tj. cca 140-180 GBP počítejte ještě cca 100 GBP na vstupné (mimo výlet na Guernsey, tam je vstup do domu Victora Huga 7 GBP a na hrad Cornet 10 GBP - ceny se mohou aktuálně měnit), aktivity ve volném čase (tj. individuální vstupné) či drobné suvenýry. Doporučujeme mít s sebou i kreditní kartu. Dále mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží. Téměř ve všech obchodech a restauracích je možno platit platební kartou. Studenti, nezapomeňte si doma své ISIC karty, u vstupného do některých objektů na ně dostanete slevu.

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 230 V, 50 Hz. Vezměte si s sebou redukci do zásuvky. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.eu/zasuvky/velka-britanie- OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Pošta: Vnitrostátní pošta je ve Velké Británii (na Normanských ostrovech) neobyčejně rychlá, obvykle doručí zásilky do druhého dne. Obyčejné poštovné činí necelých 30 pencí pro vnitrostátní poštu a země EU, necelých 50 pencí při zasílání zásilky do zbývající Evropy včetně České republiky. Pošty často poskytují i ostatní služby, například peněžní účty a někdy dokonce i pojištění. Britské pošty mají otevřeno ve všední dny od 9 až do 17.30 hodin. Hlavní pošty jsou otevřené i o sobotách, a to od 9 do 13 hodin. V Severním Irsku jsou úřední hodiny pošt stejné kromě soboty, kdy zavírají ve 12.30 hodin. Bližší údaje najdete na stránkách britské poštovní společnosti.

Telefony: Většinu telefonních automatů ve Velké Británii (na Normanských ostrovech) spravuje British Telecom (www.bt.com), který provozuje různé druhy automatů. Nejvíce je telefonů na mince, které přijímají mince v hodnotách 10, 20 a 50 pencí a 1 libra. Dále jsou to telefony, které fungují na platební karty a telefonní karty, jež se prodávají v hodnotách 3, 5, 10 a 20 liber a lze je zakoupit na všech poštách a obchodech označených zelenou značkou typickou pro tyto karty. Telefonní automaty najdete na většině hlavních ulic ve všech městech a většině vesnic, zkrátka jsou všude dobře.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.