Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 791 Z KATALOGU NA ROK 2020

NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE ČÍNY

Putování jižní a východní Čínou z Hongkongu do Šanghaje po místech, která patří jednoznačně k tomu nejkrásnějšímu, co Čína nabízí. Fantastický kraj vápencových homolí na řece Li. Pohádkové výjevy jak z jiného světa (ne náhodou se film Avatar natáčel právě zde) v národním parku Čang-ťia-ťie, umocněné procházkami, při nichž mrazí, po průhledném skleněném mostě a chodníku nad bezednými propastmi. Opěvovaná panoramata Žlutých hor s výlety k jejich nejvyšším vrcholům. Třetí nejdelší a nejvodnatější veletok světa - Jang-c´-ťiang (Dlouhá řeka), jehož povodí obývá na půl miliardy lidí. Bývalé kolonie Hongkong a *Macao i jedno z největších světových velkoměst Šanghaj.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Hongkong. *Macao. Let do bývalé výspy Británie v Číně - Hongkongu: vyhlídka na město z Victoria Peak (552 m), projížďka double deckerem, mrakodrapy, přístav. Možnost návštěvy zábavního Ocean Parku s obřím akváriem (bývalé největší na světě). Nejdelší eskalátor světa, květinový trh. Možnost koupání v Jihočínském moři. Aberdeen na jihu ostrova Hongkong s „plovoucí vesnicí“ rybářů lidu Tanka a množstvím rybích restaurací. Fakultativně výlet lodí do dříve portugalské kolonie Macaa.

4.-6.den: Kuej-lin (Guilin) a okolí. Přes metropoli čínských gurmánů Kanton (Guângzhou) na Perlové řece do Kuej-linu, dle samotných Číňanů „nejkrásnějšího místa na světě“. Krasové scenérie, jeskyně Rákosové flétny. Lung-šeng (Longsheng) - nejslavnější čínské rýžové terasy s impozantními políčky, vytvořenými na strmých, několik set metrů vysokých svazích hor. Návštěva speciální čajové farmy. Jang-šuo (Yangshuo) - kraj světoznámých vápencových homolí. Výlety po okolí - pěšky či na pronajatých kolech: jeskyně, domorodé vesničky s trhy, rybáři lovící pomocí cvičených kormoránů. Pro zájemce výlet lodí po řece Li-ťiang.

7.-10.den: N.P. Čang-ťia-ťie (Zhangjiajie). Přejezd na severovýchod do kraje fantastických scenérií a adrenalinových zážitků. Procházky v „levitujících“ horách Tchien-c´ (Tianzi): neuvěřitelné skalní věže známé z filmu Avatar. Chodník se skleněnou (+) podlahou na kolmé skalní stěně ve výšce 1400 m v pohoří Tchien-men (Tianmen). Jízda nejdelší lanovkou světa. Nejdelší (430 m) a nejvyšší (300 m) skleněný most (+) na světě nad čínským Grand Canyonem.

11.-13.den: Čchuang-šan (Huángshan). Na východ do masivu Čchuang-šan. Nejslavnější čínské přírodní scenérie Žlutých hor se 72 vrcholky: lanovkou a pěšky pod nejvyšší vrcholy s pohádkovými výhledy, koupání v termálech Nachového obláčku.

14.-16.den: Šanghaj - Praha. Povodím Dlouhé řeky na východ až k jejímu ústí do Východočínského moře. Šanghaj, největší město Číny a asi nejdynamičtější město Asie: nábřeží Bund, vyhlídka z Perly Orientu, 468 m vysoké televizní věže. Možnost plavby lodí po řece Čchuang-pchu centrem města kolem nejznámějších mrakodrapů. „Benátky Orientu“, jedno z osmi „vodních měst“ u Velkého kanálu a jezer při ústí Jang-c´-ťiangu - Tchung-li (Tongli): malebné středověké město vodních kanálů a typických kamenných mostů. Transfer na letiště nejrychlejším vlakem světa Maglev (až 431 km/hod). Odlet domů.

Pozn. Návštěva místa označeného (+) je podmíněna aktuální situací, resp. rozhodnutím čínských orgánů.

Délka tras: letadlem 18 000 km, po zemi 3300 km, pěšky 6x 4-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-28 °C, voda 23-26 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (791): 17.10. - 1.11. 2020
cena v Kč: 68 490,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: 12x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (většinou na asijský způsob). V ceně nejsou víza do Číny - osobně na ambasádě v Praze (2700 Kč), podklady zajistíme.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň dvě zcela volné stránky pro vepsání víz. Vízum do Číny je v ceně zájezdu (víza do Číny jsou jedny ze složitějších, proto od Vás budeme potřebovat určité podklady a dokumenty). Počítejte s tím, že od Vás budeme potřebovat Váš cestovní pas cca 2-3 měsíce předem a znovu se s ním setkáte až v den odjezdu na letišti, kde vám je spolu s letenkami a kartičkami pojištění předá náš zástupce. Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v předstihu a také je budete mít uvedeny v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu pro případ ztráty Vašeho cestovního pasu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Čína není zdravotně výjimečně riziková země. Ve velkých městech jako Hong Kong jsou dobrá zdravotnická zařízení. Před cestou proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu, japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na (krajských) hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny, protože i zde platívá, že méně někdy může být více.

Ubytování: Budete spát v hotelech a penzionech - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9 200 Kč

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně většinou na asijský způsob. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám.

V Číně existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska (naučte se jíst hůlkami, není to složité). Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou (navíc všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce), snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky (horká voda bývá často k dispozici v hotelích i ve vlacích, přesto však malý ponorný vařič - spirála nemusí být na škodu). V nejlevnějších restauracích stojí jídlo asi 10-15Y , v dražších 30-60Y, pouliční bufety a stánky cca 5-10Y, čaj zdarma či 1Y, pivo 6-15Y (v Pekingu i 4Y). Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, proto počítejte s částkou kolem 10-15 US dolarů na den, tzn. cca 150-240 USD na dobu pobytu. Co se pití týče, ve Střední Asii se nejčastěji pije čaj.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme přepravovat veřejnou a nájemní dopravou: vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, minibusy, autobusy, ale také využijeme i taxi a metro.

Klimatické poměry: Rozhodnutí, kdy vyrazit do Číny, záleží především na obvyklých klimatických podmínkách v dané lokalitě. Vzhledem k obrovské rozloze země (téměř 9 600 000 km2) jsou klimatické podmínky velice rozdílné. Z klimatického hlediska lze Čínu zjednodušeně rozdělit na jižní, centrální a severní, dále pak na severozápadní a jihozápadní oblast.
Jih a východ země, které navštívíme má subtropické, při hranicích s Vietnamem, Laosem a Barmou až tropické klima. Pro jižní oblasti Číny je typické vlhké a teplé léto i jaro, kdy se teploty často blíží ke 40°C. V měsících mezi červnem a zářím se vyskytují na jihovýchodním pobřeží tajfuny, které přinášejí silný vítr a vydatné přívalové deště. Množství srážek znatelně klesá s přibývající vzdáleností od moře a také v závětrných stranách hor. Teplo bývá v jižních oblastech často až do prosince, kdy se můžete klidně koupat v moři. Zimy jsou krátké (od ledna do března), ale až nečekaně chladné. Cestujete-li tedy na jih Číny, ideálními měsíci pro realizaci cesty mohou být například duben, květen, konec září, říjen nebo začátek listopadu.
Jako příklad Hong Kong: Od října do prosince postupně klesá vlhkost vzduchu a lze očekávat příjemné teploty a slunečné dny. Minimální teploty v průběhu října/listopadu jsou v Hong Kongu 23 °C/19 °C a maximální teploty 28 °C/24 °C.

Jak se zabalit: Zavazadel s sebou berte co nejméně, v Číně se převážně chodí pěšky. Nejvhodnější je kufr s kolečky jako hlavní zavazadlo a lehký batoh na denní cestování. Osvědčila se ledvinka na drobné potřeby a skládací taška. Doporučujeme si vzít s sebou skládací deštník (déšť, slunce), pláštěnku do hor, plavky (termály, bazén), repelent, pokrývku hlavy a univerzální elektrický adaptér. Hodí se mít s sebou „lepší“ tenisky či nízké trekové boty a sandály, dlouhé lehké kalhoty, kraťasy, ponožky, trička s dlouhým a krátkým rukávem, lehkou košili, šitíčko, baterku (čelovka) a lehkou bundu. Vhodné je přibalit si nějaká kratší čtení nebo křížovky. Nezapomeňte fotopotřeby a množství paměťových karet (či filmového materiálu)!, hygienické a mycí potřeby, mycí ubrousky. V Číně je jiný typ zásuvek než u nás (kulatá zástrčka s trojicí hranatých kolíků v uspořádání do obráceného Y - všechny kolíky s průměrem 4,0 mm, proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Elektrické napětí v Číně je 220-240 V. Nejlepší ochranou peněz je bederní pás či nátělní sáček na peníze - zavěšený na krku, nebo upevněný kolem pasu tak, aby nebyl vidět a menší, pohotovostní množství peněz mít v kapse u košile, peněžence apod. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.hw.cz.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst a na fakultativní akce nejsou v ceně zájezdu a účastníci si je hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 150-240 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s dalšími asi 250-300 USD (dolar je pro tuto oblast nejvhodnější valutou). Vstupné na nejvýznamnější památky se pohybuje ve výši od 5 USD (na méně významných atrakcích) až po 10-25 USD. Studenti však mívají výrazné slevy. V některých objektech požadují zvláštní vstupné za fotoaparát, popř. za kameru. Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry, drobné bakšišné apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Telefon a internet: Hovory do Evropy jsou možné z komunikačních center, z telefonní budky či z hotelu nebo přes internet z internetových kaváren. Internet je v této oblasti relativně dobře dostupný.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky většinou na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.