Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 711 Z KATALOGU NA ROK 2020

INDIE - Z RAJSKÉHO KAŠMÍRU DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Obří metropole celého subkoninentu Dillí se slavnými památkami. Mystické hinduistické „město měst“ Váránasí na březích Gangy. Nejkrásnější hrobka světa - Tádž Mahal v Ágře. Ohromující paláce Rádžastánu a pevnosti rozeseté po kraji. Pohádková města v poušti Thár - poklidné Bundi, modrý Džódpur, bílá perla Udajpur, posvátný Puškár se svým legendárním velbloudím veletrhem... Opravdový kaleidoskop poznání, plný barev, vůní a zážitků.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dillí. Odlet do Indie. Staré Dillí s Velkou Páteční mešitou (největší v Indii), tržišti a uličkami. Metropole Indie Nové Dillí: Brána Indie aj. Nejstarší minaret v Indii Kutub Minár s proslulým nerezavějícím železným sloupem.

4.-5.den: Dillí - Váránasí. Nejposvátnější město celé Indie - Váránasí: večerní obřad na oslavu „Matky Gangy“, spalovací gháty, brána do nirvány, východ slunce nad řekou. Neuvěřitelné momentky životního cyklu na březích Gangy.

6.-7.den: Váránasí - Ágra. Starobylá Ágra: nejnavštěvovanější památka Indie a nejslavnější mauzoleum světa - Tádž Mahal, Červená pevnost.

8.-9.den: Ágra - Bundi. Rádžastán - výjimečný „pouštní” stát indické federace. Pohodové Bundi stranou hlavních turistických cest: opuštěná pevnost obývaná opicemi, palác máharádži. Ochutnávka šafránového lassi - vynikajícího indického jogurtového koktejlu.

10.-11.den: Bundi - Udajpur - Džódpur. Kouzelné bílé „Město jezer“ a paláců - Udajpur: slavný mramorový Jezerní palác na jezeře Pičola, „Monzunový palác“ - pevnost Sadžangarh, Městský palác aj.

12.-13.den: Džódpur - Puškár. Džódpur - fascinující „modré město“ s křivolakými uličkami, nad nimiž se tyčí mohutná pevnost Meharangarh. Puškár - významné místo pro hinduistické poutníky. Nezapomenutelný zážitek a pastva pro fotografy! - účast na největším velbloudím (vele)trhu v Indii na prahu Velké indické pouště Thár.

14.-16.den: Puškár - Dillí - Praha. Přejezd přes Adžmér a Džajpur zpět do Dillí. Odlet domů.

Délka tras: letadlem 12 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 4x 3-6 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (711): 14.11. - 29.11. 2020
cena v Kč: 47 790,-

V ceně je: Doprava. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové. Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x lehátka v nočním vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž je alespoň jedna zcela volná stránka pro vepsání víza. Víza do Indie včetně vyřízení máte v ceně zájezdu. Bližší informace ohledně vyřízení indického víza obdržíte v předstihu. Počítejte s tím, že od Vás budeme vyžadovat odevzdání pasu cca 1-2 měsíce před zájezdem.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Indie, vzhledem ke své geografické poloze, civilizační úrovni i vysoké hustotě zalidnění náleží mezi zdravotně rizikovější oblasti. Proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10 letech). Neopomeňte antimalarika (Lariam). Otázky ohledně očkování a způsob aplikace antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.

Ubytování: Spát budete v turistických hotelech a penzionech, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím většinou s klimatizací, všechny jsou vesměs stejně vybaveny - jednoduché, ale čisté a příjemné pokoje, dvě noci na hausbótu, noc v lehátkovém nočním vlaku, noc v nočním autobusu. Teplá voda není zdaleka pravidlem a ani sprchy nejsou úplně všude a nefungují s železnou pravidelností. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek 4800 Kč.

Strava: V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. V Indii existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska. Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Co se v Indii jí? Strava se skládá převážně z vegetariánských jídel, z masa tu najdeme kuřecí, ryby, buvolí a skopové, ale v omezené míře. Upravuje se na způsob "kebabů" jak z mletého masa, tak nemletého, ale hlavně na kari. Jako příloha je nejčastěji rýže či pšeničné placky. Z těch vegetariánských uveďme například špenát se sýrem, brambory smíchané s hráškem, dal (něco jako hrachová kaše či polévka), kari fazole, Masala dosa (placka z rýžového těsta plněná bramborovou směsí), květák...Oblíbené jsou také ryby, obzvláště mořské. Téměř všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou, snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli, tyčinky apod.) a nápoje v prášku. Snad jen výše zmiňované kalorické dobroty jsou příjemným zpestřením a doplněním energie. V Indii jsou také hodně oblíbené různé sladkosti (rýžový pudink, sladká rýže se skořicí a mandlemi). Také voda nebo čaj se dá koupit téměř všude, ale přesto doporučujeme přípravky na úpravu pitné vody. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 12-15 US dolarů na den, tzn. cca 250 - 300 USD na dobu pobytu.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat především místní dopravou (vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, lodě, rikšové, taxi) a pronajatými auty.

Klimatické poměry: Jelikož se Indie nachází v subtropickém pásu, panují zde po celý rok poměrně vysoké teploty. Nejlepší dobou pro návštěvu jižní Indie je období naší zimy – v listopadu se denní teploty v Indii ještě drží kolem 28 stupňů, noční ale už začínají klesat k 12 stupňům. Zima vrcholí v prosinci a lednu, se průměrné noční teploty pohybují okolo 8 stupňů a denní mírně přes 20 stupňů Celsia.

Jak se zabalit: Vezměte si pláštěnku či nepromokavou větrovku, rychle schnoucí a nemačkavé oblečení, turistické boty, sandály, baterku, kvalitní sluneční brýle a ochranné krémy proti slunci, repelent, pokrývku hlavy. Léky – Paralen, Ercefuryl, Ibalgin.
Zavazadel s sebou berte co nejméně, budeme vše cca 3 týdny nosit s sebou. Nejvhodnější je lehký batoh na denní cestování + další, prostorný batoh odkládací, ve kterém necháme uloženy věci, které nebudeme potřebovat. Osvědčila se ledvinka na drobné potřeby a skládací taška. Nezapomeňte fotopotřeby, včetně náhradní baterie a nabíječky, dostatečný počet paměťových karet, hygienické a mycí potřeby, ručník, mycí ubrousky, toaletní papír.
Nejlepší ochranou peněz je bederní pás či nátělní sáček na peníze - zavěšený na krku, nebo upevněný kolem pasu tak, aby nebyl vidět a menší, pohotovostní množství peněz mít v kapse u košile, peněžence apod. Co se týče nočních přejezdů, doporučujeme vzít si s sebou starší prostěradlo nebo lehčí deku a zámek na kolo pro zajištění zavazadel.
Vzhledem ke zpřísnění odbavení na letišti (žádné tekutiny, gely atd.) – raději pokud už něco takového musíte vézt, zabalte toto do velkého zavazadla, které nejde s Vámi do prostoru pro cestující. Pak by snad neměl být problém. Lépe je ale nic takového nevozit.

Valutové vybavení: Kromě zmiňovaných cca 250 - 300 USD na jídlo počítejte pro tyto účely včetně některých dalších atrakcí s částkou celkem do 150 USD (dolar je pro tuto oblast nejvhodnější valutou). Výše vstupného i do těch nejvýznamnějších lokalit je poměrně nízká. V některých objektech požadují zvláštní vstupné za fotoaparát, popř. za kameru. Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží. Počítejte také s určitou částkou na nosiče a spropitné (do 20 USD). Doporučujeme si s sebou celkově vzít asi 400 - 500 USD.

Personál: Průvodce bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V Indii jsou zásuvky Typu C (dvojice kulatých kolíků).Zástrčku typu C lze rovněž použít ve spojení se zásuvkami E, F a některými typy L. Tento typ zástrčky se nachází ve většině "univerzálních" sad zástrčkových adaptorů. Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon: Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na některých místech je možné volat i přes internet z internetových kaváren. Čeští poskytovatelé mobilních služeb mají roamingové smlouvy s místními operátory.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.