Ostrůvek v Indickém oceánu, který bych svými slovy popsal jako ráj na zemi. Kýčovité fotky tyrkysového moře, bělostný písek a dokonalé azzurro na obloze, to je přesný obraz toho, co jsem na tomto nádherném ostrově zažil. 

Překrásná příroda, kde Vám její dokonalé zelené odstíny přijdou daleko sytější než u nás. Nicméně nejsem typ, který dokáže 14 dní ležet pouze na pláži, tak jsme si naši cestu rozvrhli na poznání, pobyt, půl na půl. 

Jak už to, tak bývá, tak člověk chce poznat to nejznámější, co ostrov nabízí. Ale trocha adrenalinu k cestování patří, a když si jej mohu dopřát, tak nevidím důvod, proč nevyužít. 

Jedním z takových zážitků je výstup na památnou horu Le Morne Brabant. Oblast Le Morne je známá především luxusními 5* hotelovými resorty. Výhodou avšak je, že všechny pláže jsou na ostrově veřejné, takže si můžete užívat moře a luxusní pláž, i před takovýmto resortem, a to i když tam za desítky tisíc na noc nebydlíte. 

pláž Le Morne

Nemohla nastat tedy jiná výzva než horu zdolat. Výstup začíná poklidným kopcem z parkoviště, kde musíte sice překonat zavřenou bránu, ale je díra v plotě, takže není problém. V tom vedru musím říct, že je výstup náročnější, ale výhledy stojí za to. Hlavní a podstatné zjištění je jediné. Nikdy nechoďte na podobný výstup ve 40°C pouze s 0,5 l vody pro dva. Těsně pod vrcholem nám tzv. „došlo“. I když jsme skončili pár metrů pod vrcholem, byl to neskutečný zážitek… 

„kolaps“ po výstupu

Příště si můžeme napsat o zatáčce Macondé, která je na jihu ostrova… Na zvláštnost a jedinečnost tohoto místa si musíte počkat na příště. 


Václav Rosecký, CK Nomád