Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
AUSTRÁLIE A OCEÁNIE - AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND, FIDŽI, TONGA A SAMOA

AUSTRÁLIE A OCEÁNIE - AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND, FIDŽI, TONGA A SAMOA

Severní ostrov Nového Zélandu s gejzíry, sopkami a scenériemi známými z Pána prstenů, polynéské království Tonga s hlavním ostrovem Tongatapu a ostrůvkem Fafa, dva hlavní ostrovy Samoy - Upolu a Savai´i, melanéské Fidži s nejvýznamnějším ostrovem Viti Levu a ostrůvkem Monurikiznámým z filmu Trosečník. Na závěr zastávka v Novém Jižním Walesu v největším městě Austrálie Sydney a v divukrásných Modrých horách.Není toho víc než dost na pouhých 24 dní?

Termíny

Termín Cena  
01.05. - 24.05.2020 (č. 1131)153 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Auckland. Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii na Nový Zéland. Auckland - největší město Nového Zélandu i celého jižního Pacifiku, vyrostlé na 60 kráterech.

4.-8.den: Nový Zéland. Severní ostrov. Poloostrov Coromandel: rozeklané mořské útesy, liduprázdné kaňony řek, přepychové pláže. Impozantní pobřežní jeskyně Katedrála, termální pláž s bazénky, kde horká voda prochází pískem. Matamata a okolí - kulisyHobitína a Kraje (Pán prstenů). Rotorua: gejzíry, termální vodopád, bahenní sopky. Maorská ves Te Wairoa - novozélandské Pompeje, sopečná jezera. Měsíční krátery, divoké peřeje Huka na řece Waikato. Jezero Taupo, největší v Oceánii. N.P. Tongariro: „nejkrásnější jednodenní trek na světě“ pod sopkou Ngauruhoe s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera. Hora Osudu z Pána prstenů - zHobitína do Mordoru za 3 dny! Krasové jeskyně Waitomo se světélkujícími červy. Scénická MarokopaRoad: skalní brána, jeskyně, vodopády. Návrat do Aucklandu. Přelet na Tongu.

9.-12.den: Tonga. Tongatapu, Fafa. Největší ostrov království Tonga - Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruh po ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” - posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: ruiny královských hrobek. Ha´amonga: „pacifický Stonehenge”, MauiTrilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´aVacaBlowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem, obřadem přípravy opojné kávy a její společenská konzumace. Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet do Nadi na Fidži.

13.-14.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi: hinduistický chrám SriSiva, zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2.světové války. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením: ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem, ostrovYanuya s ochutnávkou kavy, koupání, šnorchlování.

15.-19.den: Samoa. Upolu, Savai´i. Přelet na Samou (Jamesem Cookem označenou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří. Hlavní město Apia: parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Ostrov Upolu: Muzeum a hrob R.L.Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua - úžasné „modré díře uprostřed džungle“ a „velké jámě na koupání“, do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy - Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítkykrásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří - obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávovýtunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců a skalní bránou. Ponuře krásný mys Falealupo - do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa - brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu AfuAau, v gejzírech mořské vody z blowhole Alofa´aga nebo přímo v laguně s velkými mořskými želvami.

20.-22.den: Austrálie. Sydney, N.P. Blue Mountains. Přelet (přímý nebo přes Fidži) na jihozápad do Nového Jižního Walesu ve východní Austrálii. Ze Sydney do N.P. Modré hory (UNESCO): Katoomba, pěší výlet u vodopádů Wentworth Falls, výhledy z útesů na panorama Modrých hor, impozantní skalní útvar Tři sestry, ScenicWorld: možnost jízdy po nejstrmější železnici světa. Park Featherdale s australskou zvířenou, včetně tasmánských čertů. Pohladíte si koalu nebo klokana?Návrat do Sydney- největšího a nejživějšího australského města: Historické centrum města The Rocks s nejstaršími budovami Austrálie. Přístav Quay, slavná budova Opery (UNESCO) a most HabourBridge: vyhlídka na Sydney z pylonu mostu. City s vyhlídkovou věží (309 m), George Street s katedrálou sv. Ondřeje, arkádami a galeriemi. Volitelně Botanická zahrada a park, čtvrť zábavy Kings Cross, popř. největší rybí trh jižní polokoule nebo relaxace na Bondi, nejslavnější pláži Austrálie. Pulzující večerní život v DarlingHarbour.

23.-24.den: Sydney - Praha. Odlet ze Sydney. Návrat přes Asii zpět domů.

AUSTRÁLIE A OCEÁNIE - AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND, FIDŽI, TONGA A SAMOA

Délka tras: letadlem 42 500 km, po zemi 1500 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 27-32 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1131): 1.5. - 24.5. 2020
Cena: 153 590,- Kč

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca (Fidži) se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa (Tonga). Celodenní výlety auty s místními řidiči na ostrově Viti Levu (Fidži) a okružní výlety po ostrovech Tongatapu (Tonga), Upolu (Samoa) a Savai´i (Samoa). Vyřízení víz, resp. ETA do Austrálie. Ubytování a snídaně (na Tonze, Fidži a Samoi). Český průvodce a řidič, místní průvodci (a řidiči) dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní doprava (pronajatá auta s místními řidiči, taxi, minibusy), lodě mezi ostrovy Upolu a Savai´i, v Austrálii a na NZpronajaté auto. Ubytování: Austrálie a NZ motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, někdy s kuchyňkou či bazénem. Na Fidži, Tonze a Samoi hotely a bungalovy - 2-lůžkové pokojes příslušenstvím, obvykle s bazény. 1 - lůžkový pokoj za příplatek 31 900 Kč. Strava: Součástí ubytování na Tonze, Fidži a Samoi jsou snídaně (11x), při výletu lodí na Fidži i barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška