Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
JAPONSKO POUTNICKÉ A MYSTICKÉ

JAPONSKO POUTNICKÉ A MYSTICKÉ

Cesta kolem „domácího“ Vnitřní moře se spoustou malých ostrůvků, rozprostírající se mezi hlavními ostrovy Šikoku, Honšú a Kjúšú. Hornatá prefektura Wakajama, historické srdce císařství - oblast Kansai s prvními dvěma trvalými hlavními městy Nara a Kjóto, moderní velkoměsta Ósaka a Hirošima. Ostrov Šikoku s legendární poutnickou cestou po 88 chrámech (cca 1200-1400 km, 30-60 dní, i my po ní malý kousek projdeme), mystický ostrov Mijadžima a „hora“ - údolí Kója s večeří, nocí a meditacemi v jednom z buddhistických klášterů. Neobvyklá setkání s kočkou, která šéfuje nádraží, krotkými jelínky a opicemi i výletem na králičí ostrov. Nepochopitelné, ale pro Japonsko typické kontrasty mezi mírumilovným buddhismem, láskou ke zvířatům a připomínkami krutostí druhé světové války.

Termíny

Termín Cena  
17.10. - 01.11.2020 (č. 1051)85 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Ósaka. Nara. Let do středního Japonska na letiště Kansai na umělém ostrově. Druhé centrum Japonska - Ósaka: futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice aj. Možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Nejstarší metropole Japonska Nara (UNESCO): chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky šika. Magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari.

4.-5.den: Nara - Kójasan - Wakajama. Přejezd na polostrov Kii. Zubačkou vzhůru na posvátnou „horu“ Kója (UNESCO) s více než sto chrámy a kláštery. Ubytování, meditace a nocleh jednom z nich. Chrám a největší hřbitov v Japonsku Okunoin - svatyně a mauzoleum zakladatele šingonského buddhismu Kobo Daišiho, posvátný háj obřích japonských cedrů. Přes Kinokawu, kde „přednostou stanice“ je kočka, do Wakajamy.

6.-7.den: Wakajama - Tokušima. Lodí z Honšú na Šikoku. Přístav Tokušima: vstupní bod na Kjúšú i pro pouť po 88 chrámech. My na ní strávíme cca den a navštívíme asi 5-6 prvních chrámů. Naruto: možnost vyhlídkové plavby v úžině Naruto kolem vírů a mořských proudů pod obřím visutým mostem spojujícím Honšú s ostrovem Awadži a Šikoku.

8.-10.den: Megidžima. Takamacu - Macujama. Přístav Takamacu s nejdelší nákupní arkádou v Japonsku. Zahrady Ricurin - jedny z nejkrásnějších v celé zemi. Lodí na ostrov Megidžima: pobyt na písečných plážích, koupání ve Vnitřním moři. Zencudži - 75. a snad nejkrásnější chrám poutní cesty, v němž se r. 774 Kobo Daiši narodil. Přejezd na západ Šikoku do „metropole haiku“ - Macujamy: rozlehlý hrad na kopci, termální koupel v kouzelných historických lázních Dogo.

11.-12.den: Macujama - Hirošima. Mijadžima. Lodí přes Vnitřní moře mezi ostrůvky z Šikoku na Honšú. Hirošima: Muzeum A- -bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce (UNESCO), Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii (UNESCO), lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“: vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

13.-14.den: Hirošima - Okunošima - Ósaka. Přístav Kure, kde byly spuštěny na vodu největší a nejlépe vyzbrojené bitevní lodě v historii lidstva: muzea ponorky Akišio a bitevní lodě Jamato v měřítku 1:10. Lodí na králičí ostrůvek Okunošima.

15.-16.den: Kjóto - Kansai I.A. - Praha. Historicky nejdelší, téměř tisíciletá metropole Japonska - Kjóto (UNESCO): nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon - jeden ze symbolů Japonska, východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a geiš - Gion. Odlet domů.

JAPONSKO POUTNICKÉ A MYSTICKÉ

Délka tras: letadlem 20 000 km, vlaky, busy a lodí 3400 km, pěšky 8x 4-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 22-28 °C, voda 24-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1051): 17.10. - 1.11. 2020
cena v Kč: 85 890,-

V ceně je: Doprava. Zubačka na Kójasan. Výlety lodí na ostrovy Megidžima, trajekty na ostrovy Mijadžimu. Ranní meditační modlitby na Kójasan. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, trajekty Wakajama - Tokušima, Macujama - Hirošima, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: 13x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi, společným příslušenstvím a horkými lázněmi (Kójasan). 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 100 Kč (13x), v ryokanu není možný. Strava: 13x snídaně (na japonský způsob), v ryokanu 1x vegetariánská snídaně a večeře.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška