Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
KATAR A BAHRAJN - PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU

KATAR A BAHRAJN - PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU

Dvě malé, ale díky ropě, perlám a obchodu přebohaté země Perského zálivu, v nichž se snoubí arabské tradice a kosmopolitismus. Na rozdíl od nedalekých Emirátů zatím unikají hlavnímu náporu turistů. Přitom mají tolik co nabídnout: Pulsující metropole, fascinující moderní architekturu s investovanými miliardami dolarů, starobylé historické památky včetně několika na seznamu světového dědictví. Písečné pláže s průzračným mořem, pouštní safari s barevnými skalami, dunami či mystickým stromem, nad jehož existencí si i vědci lámou hlavu. Poznejte pravou arabskou pohostinnost a lákavé orientální zboží na tržnicích.

Termíny

Termín Cena  
22.11. - 28.11.2020 (č. 641)59 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Dauhá. Let do metropole Kataru - Dauhá: fascinující moderní architektura, mrakodrapy, luxusní hotely, obchodní centra, upravené parky, muzeum islámského umění a poklady nabité muzeum šejka Faisala, velká mešita imáma Wahhaba. „Vesnice“ Katara: přístav s typickými dřevěnými loděmi, turecká pevnost, promenádní Corniche se slavnou Perlovou fontánou, velké tržiště Souk Waqif, filmové městečko s atraktivními arabskými kulisami, fotbalový stadión, kde se bude hrát mistrovství světa 2022.

3.-4.den: Okruh Katarem. Věže Barzan, typická ukázka regionální architektury 19. století, ruiny opevněného města Al Zubarah (UNESCO). Písečné duny Khor Al Adaid: barevné skály a množství velbloudů. Město duchů Al Jamail. Koupání na písečných plážích v průzračných vodách Perského zálivu. Pevnosti Umm Salal Mohammed a Al Thaqab.

5.den: Dauhá - Bahrajn - Manamá. Přelet do Bahrajnu a přejezd do jeho hlavního města Manamá: Bab al Bahrain, brána do srdce města a jeho všechny smysly dráždící tržnice. Mrakodrap manamského Světového obchodního centra - symbol města i celé země, Muzeum perel a potápění, Bahrajnské národní muzeum, Perlový monument, bělostná mešita Al Fatih.

6.den: Okruh Bahrajnem. Jízda ostrovním státem. Qalat al-Bahrain (UNESCO) - starověké a středověké přístavní město: citadela, místo osídlené už před čtyřmi tisíci let. Starověké pohřebiště A´ali vytvářející svými pahorky unikátní krajinu. Město perel Muharraq (UNESCO): mešita, pevnost, súky a starobylé domy. Asi největší bahrajnská atrakce - 400 let starý „Strom života“ rostoucí v poušti bez vody a bez okolní vegetace. Muzeum těžby ropy, pevnost šejka Salmana bin Ahmeda. Závodní okruh formule 1 (GP Bahrajn) otevřený v r. 2004. Jedinečný 25 km dlouhý dálniční systém hrází a mostů spojující ostrůvky mezi Bahrajnem a Saudskou Arábií.

7.den: Manamá - Praha. Poslední nákupy na bazarech v Manamá. Odlet domů.

Pozn. Průběh a cena zájezdu v uvedené podobě může být ovlivněna sankcemi sousedních zemí proti Kataru, tzn. omezenou dostupností leteckých linek (např. přelet Katar-Bahrajn). V případě nutnosti letů přes Kuvajt může dojít ke změně ceny i k nabídce na možnost prodloužení o návštěvu Kuvajtu. Aktuální informace naleznete zde, popř. se ptejte v CK.

KATAR A BAHRAJN  - PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU

Délka tras: letadlem 9 000 km, minivanem 400 km
Počasí: vzduch 24-30 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (641): 22.11. - 28.11. 2020
cena v Kč: 59 490,-

V ceně je: Doprava. Víza (Bahrajn) a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kataru a z Bahrajnu a přelet Dauhá - Manama včetně tax a poplatků. Po trase nájemní (minibus s místním řidičem, 4x4 terénní vozy, taxi). Ubytování: 6x 3* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7700 Kč (6x). Strava: 6x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška