Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
LIBANON (4* HOTEL)

LIBANON (4* HOTEL)

Libanon, dnes často opomíjená země, dříve součástí Osmanské říše. I přes svoji malou rozlohu má hodně co nabídnout. Navzdory poloze u Středozemního moře a blízké syrské poušti zde díky 3000 vrcholkům můžete v zimě lyžovat. Více než polovina území se nachází ve vysoké nadmořské výšce nad 1000 m. Pohoří Libanon a Antilibanon, rozdělé údolím Bikáa, ve kterých rostou chráněné cedry, symboly země. Kromě přírodních krás nabízí Libanon velké množství fénických, řeckých a římských památek. Komfortně, s místní polopenzí!

Termíny

Termín Cena  
01.05. - 09.05.2020 (č. 621)36 590,- Kčpřihlásit se na termín
24.10. - 01.11.2020 (č. 622)36 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU

1.-2.den: Praha - Bejrút. Baalbek - Andžár - Zahlé. Let do Bejrútu. Přes pohoří Libanon a úrodné údolí Bikáa do Baalbeku, městečka, které leží ve výšce 1170 m. Návštěva zdejších proslulých chrámů - Jupiterova, Bakchova a Venušina (UNESCO). Andžár - historické místo kalifátu Omayyad. Zahlé, město vína a poezie, rozkládající se na březích řeky Bardouni ve výšce skoro 1000 m, známé kvalitním arakem.

3.-4.den: Bikáa, Nahr El Kalb, Faqra, Jeita Grotto, Harissa. Návštěva nejvíce proslulých vinařství v oblasti Bikáa - St. Thomas, Massaya, Kouroum, Ksara. Skupina více než 20 nápisů a reliéfů vytesaných do vápencových skal kolem ústí řeky Nahr El Kalb. Faqra - jedinečné zříceniny chrámů v neobvyklém prostředí. Dále do Jeita Grotto - vápencové jeskyně s množstvím nádherných krasových útvarů. Lanovkou k Paně Marii Libanonské v Harisse, odkud je výhled na zátoku Jounieh.

5.-6.den: Týr, Sidon, Bšarré, Kadíša. Týr - starověké fénické město na pobřeží Středozemního moře. Románský hippodrom, pro svůj historický význam zapsán v UNESCO. Po pobřeží do Sidonu, Mořský palác, chrám Echmun a staré arabské bazary. Po pobřežní dálnici směrem k městu Chekka, dále na východ údolím Kadíša skrz jednu z nejkrásnějších horských krajin Libanonu nabízející nádherné výhledy na vrcholky a soutěsky. Cedrový les se stromy starými i přes 1000 let. Bšarré s červenými střechami, muzeum známého spisovatele a básníka Chalíla Džibrána. Za přiznivého počasí návštěva údolí Kadíša, kde se nacházejí jeskyně a skalní přístřešky obývané již 3000 let př. Kr., klášter sv. Antonína, další skalní kláštery a kaple, hora Kurnat.

7.den: Byblos, Annaya. Objevte Byblos, nejstarší kontinuálně obydlené město na světě (již 7000 let) s bohatou historií. Staré město s trhy, starověké památky. Annaya - klášter St. Charbel.

8.-9.den: Damour, Deir al Qamar, Bejrút - Praha. Do městečka Damour. Deir al Qamar - rezidence libanonských guvernérů během 16. st., palác Beiteddine. Bejrút - nová čtvrť 21. století budovaná v tradičním stylu. Procházka po promenádě Corniche, cesta po hraně útesu odkud je krásný výhled na záliv a Holubí skály. Návrat do Prahy.

Pozn. Upozorňujeme, že libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko.

LIBANON (4* HOTEL)

Délka tras: letadlem 5000 km, po zemi 1300 km, pěšky 7x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 19-24 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (621): 1.5. - 9.5. 2020
cena v Kč: 36 590,-

Termín (622): 24.10. - 1.11. 2020
cena v Kč: 36 590,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a polopenze. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, transfery z/na letiště, pronajatý minivan/mikrobus po trase zájezdu s místním anglicky mluvícím průvodcem a řidičem. Ubytování: 8x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 7600 Kč (8x). Strava: 8x polopenze (z toho 1x večeře ve vyhlášené restauraci Bou Melhem).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška