Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY - V MALÉ SKUPINCE

SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY - V MALÉ SKUPINCE

Historická města s pestrou směsicí středověkých klášterů, tureckých mešit i pravoslavných kostelů. Srdeční a pohostinní lidé. Albánie - donedávna ještě zapomenutá země s nádechem exotiky s impozantní historií.

Termíny

Termín Cena  
01.09. - 06.09.2020 (č. 141)18 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Vídeň - Struga. Let z Vídně do Ohridu, města pod ochranou UNESCA: staré město, Samuelova pevnost z 10. století, římský amfi teátr, kostel sv. Klimenta či kostel sv. Jovana Kaneo na romantickém útesu nad jezerem. Přejezd do Strugy, koupání.

2.-3.den: N.P. Galičica, Svatý Naum, Pogradec, Korča, Voskopojë. Národní park Galičica s hlubokými údolími, strmými srázy a s nádhernými výhledy na Ohridské i Prespanské jezero. Proslulý klášter svatého Nauma: bohatá fresková výzdoba. Fakultativně vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky Černý Drin. Zátoka kostí - model pravěké vesnice na jezeře. Podél jezera do Pogradce s nádhernou promenádou. Korča - „Paříž Albánie“ s působivým kostelem. Zapomenutá vesnička Voskopojë (dříve centrum oblasti).

4.-5.den: Struga - N.P. Mavrovo - Skopje. N.P. Mavrovo s nej- vyššími vrcholky Makedonie: rázovité vesničky, jezero s potopeným pravoslavným kostelem. Tetovo: jedinečná malovaná mešita z 15. století. Dervišský klášter Arabati Baba Tekke z 16. století. Přejezd do Skopje. Kaňon Matka v pohoří Suva - přírodní i technický unikát s průzračně čistou vodou pod strmými skalami. Možná krátká projížďka přes jezero. Největší vinařství v Makedonii Tikveš (ochutnávka cca od 400 MKD/os.). Uvidíte celý proces výroby a balení vína a brandy.

6.den: Skopje - Bratislava. Hlavní město s jedinečnou atmosférou Skopje: pamětní dům Matky Terezy, hlavní náměstí s dominantní sochou Alexandra Makedonského - symbol a hrdina celé Makedonie. Kamenný most, bývalá turecká čtvrť s typickými krámky se suvenýry. Možnost prohlídky pevnosti, národního muzea, či největší a nejstarší mešity Mustafa Paši z 15. stol. Hodinová věž, atmosféra největšího makedonského tržiště - Bitbazaru. Odpoledne odlet do Bratislavy.

SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY - V MALÉ SKUPINCE

Délka tras: letadlem 1700 km, autem 600 km
Počasí: vzduch 20-33 °C, voda 20-23 °C
Nástupní místo: Vídeň
Přílet: Bratislava

Termín (141): 1.9. - 6.9. 2020
cena v Kč: 18 990,-

V ceně je: Letecká doprava s nízkonákladovou leteckou společností včetně tax a poplatků, v ceně letenky je příruční zavazadlo (maximálních rozměrů 40x30x20cm), po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, 5x ubytování v hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není: odbavené zavazadlo 20kg za příplatek od cca 1900 Kč, fakultativní výlety, vstupné do objektů.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška