Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
MEXIKO - ZA AZTÉKY A SOPKAMI

MEXIKO - ZA AZTÉKY A SOPKAMI

Okruh kolem hlavního města Mexika bez většího cestování, přesto velmi pestrý a zajímavý. Monumentální pyramidy, chrámy a sochy Aztéků, Toltéků a dalších předkolumbovských indiánů. Skvostná koloniální historická města Taxco a Puebla. Největší samostatné město světa Ciudad de México. Pětitisícové aktivní vulkány Citlaltépetl a Popocatépetl, výstup ke kráteru sopky Xinantécatl. Kaktusy, jeskyně, termály, temperamentní obyvatelé, mariachi, tequila…

Termíny

Termín Cena  
03.12. - 13.12.2020 (č. 331)52 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Mexico City. Let do mexické metropole Ciudad de México: historické centrum (UNESCO) - náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi.

3.den: Paso de Cortés, Puebla. Za příznivých podmínek výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): procházka s výhledy na sopky Popocatépetl (5452 m) a Iztaccíhuatl (5286 m). Španělská koloniální Puebla (UNESCO) se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika.

4.-5.den: Teotihuacán, Tula. Cholula: největší pyramida světa. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací - kultovní Teotihuacán (UNESCO): pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků.

6.-8.den: N.P. Nevado de Toluca, N.P. Grutas de Cacahuamilpa, Taxco. Možnost výstupu ke kráteru zasněžené sopky Nevado de Toluca (Xinantécatl - 4680 m). Vyhlášené termální lázně Ixtapa de la Sal s horkými prameny. N.P. Grutas de Cacahuamilpa - mamutí komplex krasových jeskyní. Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Návrat do hlavního města.

9.-11.den: Mexico City - Praha. Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika - Xochimilco (UNESCO): v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi, tradiční mexické trhy se zvířaty, lektvary, ovocem, zeleninou a dalšími produkty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.

MEXIKO - ZA AZTÉKY A SOPKAMI

Délka tras: letadlem 21 000 km, po zemi 1100 km, pěšky 4x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-22 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (331): 3.12. - 13.12. 2020
cena v Kč: 52 590,-

V ceně je: Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování a snídaně. Český průvodce, služby místních průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan (minibus), v Mexico City taxi, popř. metro. Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4600 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška